reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujemy naszym maluchom

w ostatnim twoim dziecku był przepis na kaszkę z amarantusem, ja trochę zmodyfikowałam dziś i zrobiłam filipowi

1 l wody
1 szkl kaszy jaglanej
4 łyżki nasion amarantusa
cynamon, sól
marchew
jabłko
masło

do wrzątku wsypujemu kaszę, amarantus, cynamon, szczyptę soli, gotujemy kilka minut, dodajemy starte jabłki i marchew, gotujemy aż kasza będzie miękka (wchłonie wodę), do smaku wciskamy sok z cytryny (ja dałam z ok 1/4 cytryny)

filipowi smakowało :)

p.s. mi wyszło z tego 5 porcji

Zadam pewnie głupie pytanie, ale co tam ;)
Co to jest ten amarantus i gdzie to można kupić? I jak to w ogóle smakuje?
 
reklama
Ja akurat lubie amarantus wiec wiedzialam o co chodzi :-) Mi sie zawsze z kuskusem myli jak stoja na polce obok siebie, wyglada podobnie, troche jak kasza jaglana, drobniutkie kuleczki, ma bardzo duzo bialka i mase mineralow ;-) Na pewno do kupienia w kazdym sklepie ze zdrowa zywnoscia

kasiajanicka mysle ze to nie w tym rzecz, wlasnie takie produkty sa teraz dla Filipa najwazniejsze:tak:
 
Dzisiaj zrobiłąm Gai purre z młodych ziemniaczków z koprem i maselkiem ale wcina,ła;0
 
No narzekać naprawdę nie mogę.Ciągle coś by trzymał w rączce;-) a jak już ma widelec (taki mały)w posiadaniu to tylko mu pomagam nabić a ten wcina.
Wszystkie zupy,pulpety,kotlety,kasza,ryż,parówki(ale tylko pokrojone i je widelcem),jajecznica,kanapki,warzywa,jogurty,spaghetti-mogę wymieniać jeszcze dużo...
Jedyne co chciałam by jadł to kasza manna ale on na przekór i absolutnie nie zje jej.Kilka razy próbowałam ale spasowałam.Kaszek też już nie je.
Butelka lada chwila też idzie w odstawkę;-) pije cały czas z niekapka Aventu,a butelka tylko na noc-raz 210ml.więc będzie tylko nie kapek;-)
 
No narzekać naprawdę nie mogę.Ciągle coś by trzymał w rączce;-) a jak już ma widelec (taki mały)w posiadaniu to tylko mu pomagam nabić a ten wcina.
Wszystkie zupy,pulpety,kotlety,kasza,ryż,parówki(ale tylko pokrojone i je widelcem),jajecznica,kanapki,warzywa,jogurty,spaghetti-mogę wymieniać jeszcze dużo...
Jedyne co chciałam by jadł to kasza manna ale on na przekór i absolutnie nie zje jej.Kilka razy próbowałam ale spasowałam.Kaszek też już nie je.
Butelka lada chwila też idzie w odstawkę;-) pije cały czas z niekapka Aventu,a butelka tylko na noc-raz 210ml.więc będzie tylko nie kapek;-)

Zaś moja Gaja mleko pije 4 razy dziennie;)
 
reklama
A ja się za szybko pochwaliłam bo moje dziecko zaczyna coraz mniej jeść-chyba przez zęby..hmmmm:-(
Mleko też się mu chyba znudziło na spanie bo w ciągu ostatnich 3 dni zjadł po ok 50ml i koniec...
 
Do góry