reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujemy... po duńsku i po polsku :)

tez mam jeden przepis na muffinki, ktore zawsze wychodzi, wszystkie wczesniejsze mi sie zapadaly, a te zawsze ladnie rosna. A no i wyrabiam tylko i wylacznie lyzka, nie potrzeba miksera ;-)
[h=4]Składniki[/h]
  • 2 szklanki mąki
  • 2/3 szklanki cukru
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka cukru z wanilią lub troszkę aromatu
  • 1 szklanka mleka
  • 80-90 g oleju lub roztopione masło tj. ok. 1/3 szkl.
  • 2 jajka
Przygotowanie zaczynam od wrzucenia do miski suchych składników (maka, cukier, proszek, cukier waniliowy) a potem dodaję mokre (olej lub masło, mleko i jaja). Mieszam wszystko łyżką. Nakładam do formy wyłożonej papierkami (najlepiej jak ciasta będzie do 2/3 wysokości) i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 25 minut.

Przepis pochodzi ze strony kotlet.tv, maja sporo fajnych przepisow :-)
 
reklama
Dzisiaj zrobilam takie proste ciasteczka:
Księżyce z powidłami
250 g mąki
250 g masła
1 żółtko
3 łyżki kwaśnej śmietany
1cukier waniliowy
powidła węgierkowe

Wymieszać składniki
Rozwałkować
Wykroić kółka
Nałożyć powidła
Złożyć na połowę i zlepić brzegi
Upiec na złoty kolor przez ok 20min. temp. 180st.

Gotowe księżyce posmarować białkiem i umoczyć w cukrze.
 
Ostatnia edycja:
Ale smaka mi robicie. Muffinki wydają się całkiem proste, więc może nawet ja będę umiała je zrobić :-) Nawet postanowiłam, że kupię sobie blaszkę by je upiec!

Friggia, a gdzie kupujesz powidła???
 
hopsasanka Akurat mialam z Polski, ale chyba tutaj tez musza byc, bo kiedys kupilam ciasto z powidlami. Ale do tych ciastek mozna uzyc jakiegos dzemu. Nawet pomyslalam, ze fajne by byly na slono, z makiem, sezamem lub sola :-D
 
dziewczyny, a jakie maslo dodajecie do wypiekow? Bo tutaj to wiekszosc jest solona :happy: moze takie byc, czy kupujecie niesolone? U mnie pod domem w netto nie ma, moze kupie jakis zapas przy okazji
 
Lulim Czasem zdarza mi sie kupic bez soli (chyba w Brugsenie jest u nas jedno ;-)), ale zwykle zabieram z Polski i mam zapas w zamrazarce, ale do niektorych wypiekow, czy tez innych potraw, jesli i tak trzeba dodac soli to dodaje slone, a potem juz nie dodaje soli
 
Friggia wpadl mi w oko twoj przepis na ksiezyce.male pytanko, jakiej wielkosci te kolka,takie np.jak szklanka?
Ja mam wlasnie powidla sliwkowe i musze cos z nimi zrobic. Jedne mam wlasnej roboty od babci a drugie kupilam kiedys w polskim sklepie w kopenhadze bo chcialam do piernika na wigilje ale w koncu zrobilam bez nich:-)
 
To zalezy jak wilgotne masz powidla, bo ja mialam domowe, i ciezko bylo je zawinac w zbyt malych kolkach, musisz sprobowac, ale mysle, ze wielkosci szklanki powinno byc ok, jak pierogi :-)
 
reklama
Masło bez soli - Lurpak- mozna kupić w Fotexie. Nie pamiętam nazwy, ale kiedys jakieś niesolone masło kupowałam w SuperSpar.

Ja generalnie już się nauczyłam dawac te solone, bo według mnie nie zmienia ono smaku ciasta. Raz się tylko przejechałam jak robiłam smażone na maśle banany - dałam takie słone masło, bo nawet nie pomyślałam, że jest solone i wszystko nadawało się do wyrzucenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry