reklama

góz rak

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Pysia29d, 10 Maj 2011.

1. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziewczyny mam pewien problem.obserwuje u siebie od 6 lat albo 7 lat nad migdalem taka uwypłukłąść,w niej bardzo trawdą duzą narosl czy coś.wczesniej pamietam ze ta uwypłukłośc miałam całą zajeta a jak przebiłam ją to wyleciała ropa i czopy.Lecze się teraz na przewlekłe zapalenie migdałów. Ta wypukłością się wogole nie interesowałam ,zaczełam sie intersowac teraz przy leczeniu.Szczególnie dzisiaj bo to jest taki twardy i wiekszy guzek.Jak bylam 1 raz u laryngologa to powiedziałam mu ze ta z tej uwypukłosci wychodzą mi czopy cały czas ,a to nie prawda bo tylko pare lat temu(bałam sie ze skieruje mnie gdzies na badania i okaze się ze to rak czy coś)Dzisiaj naszła mnie znowu schoza ze coś to groznego jest.powiedzcie mi czy jakby to było coś groznego ro przez 6 lat guz by sie powiekszył?mniej wiecej mam takie sama to uwypłukłośc tylko dzisiaj czuje w niej wiekszy guzek,czy to faktycznie mogą zbierajace się czopy?

2. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ostatnia edycja: 10 Maj 2011
  3. reklama
  4. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale nie rozumiem - czy widzisz to wewnątrz jamy ustnej, czy na szyji, pod skórą?

5. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To może też jest związane z tym przewlekłym zapaleniem? Ja bym zapytała larygologa, czy chociaż internistę, co o tym myśli, i czy widzi potrzebę konsultacji u onkologa. Pewnie to nic groźnego, ale lepiej nie lekceważyć.

6. Felidae

Felidae Mama_Misia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cokolwiek to jest, zrób z tym porządek.
    Nie ma co tego hodować, bo jeśli to jakaś łagodna zmiana to nie ma co dawać jej czasu na to żeby się uzłośliwiła, może to jakiś przerost ślinianki ? Dziwne, że laryngolog czy internista, u którego byłaś, nie dał skierowania na jakieś badania...
    To że nic z tym nie zrobisz nie sprawi, że problem zniknie, a w przypadku raków im wcześniej sie zareaguje tym lepiej...A jest możliwym ,by był to ropniak po jakimś zapaleniu gardła, anginie ...?

7. Pysia29d

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja nie wiem ,ostanio zapytałam lekarza kiedy to zniknie a ten jak mi sie zapalenie ckończy ,ja na to "czyli co mam cały czas zapalenie??" a ten " nie.ostanio nie mialas
    " i juz nic na ten temat nie powiedzial.

8. Pysia29d

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    robiłam usg ostanio szyji i tego nie było widac bo było zbyt gleboko ale wezły nie sa wogole powiekszone wiec moze nic groznego ak wezły ok?

9. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pysia, skoro nie masz do końca zaufania do tego lekarza, to skonsultuj się z innym. My już nic więcej nie napiszemy - bo ani nie jesteśmy lekarzami (przynajmniej ja), ani nawet nie widzimy tego guza, więc trudno coś doradzić... Dla spokoju poszłabym do innego lekarza, laryngologa, albo onkologa i już.

10. reklama
  11. bajkamajka

bajkamajka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziwny to lekarz, który mówi wcześniej nie było teraz jest i koniec rozmowy. Coś powinien zacząć działać jak na moje oko. ja miałam powiększoną śliniankę pod językową. też się wystraszyłam, że jakiś guz mi wyskoczył, bo nagle coś twardego i bolącego nad krtanią. Okazało się , że powiększona ślinianka, tez jakieś zapalenie. dostałam antybiotyki i jakoś przeszło. podobno gdyby nie zmniejszyła się to trzeba by było ciąć :/ w każdym razie skoro jeden lekarz nie potrafi zaradzić ( na moje oko to on sam nie wie co z tym zrobić) to idź do drugiego na konsultacje.
    Jeśli chodzi o sam rozwój nowotworów to na początku zmiany zachodzą wolno, im jednak guz jest większym, tym szybciej się rozwija.

Poleć forum