reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gronkowiec. Czy to Groźne ??

reklama
Jest wiele rodzajów gronkowca. To nie tylko gronkowiec złocisty, nie ma więc co wpadać w panikę. Możliwość zakażenia się jest niestety w każdym szpitalu, mnie np. zaaplikowano gronkowca skórnego poprzez cewnik. Przykre ale prawdziwe. To tak jak z ryzykiem wyjścia na ulicę - zawsze może ci spaść cegła na głowę. Ale nie musi. :-(
 
ehhh ale sie bajzel zrobil... nie wiem jak jest cel w mieszaniu paciorkowca z gronkowcem... TO SA DWIE ZUPELNIE ROZNE RZECZY!!
 
nie wiem jak to jest z gronkowcem,ale wiele bakterii-patogenów dziecko może "otrzymać" od matki podczas porodu.Moim zdaniem najważniejsze są badania i profilaktyka-czyli zakwaszanie środowiska pochwy-czego nie "lubią" patogeny.Mi lekarz polecił provag-probiotyk doustny...
 
ehhh ale sie bajzel zrobil... nie wiem jak jest cel w mieszaniu paciorkowca z gronkowcem... TO SA DWIE ZUPELNIE ROZNE RZECZY!!
proszę Cie o pomoc, mianowice mam gronkowca złocistego i jestem w 38tc. martwie sie strasznie jaki to moze miec wpływ na maluszka i czy nie lepiej zrobic cc?biore na niego tabletki ale nie wiadomo czy pomogą - jesli nie to czy podaje sie dziecku takze antybiotyk po urodzeniu? jesli miałas z tym stycznośc proszę o info i radę. Z góry dzieki
 
Witam mam pytanie czy wymaz pobrany podczas stosowania lactovaginalu moze byc niemiarodajny. Zażywam profilaktycznie lactovaginal z uwagi na korzystanie z basenu a chcialabym wykonac ten posiew czy wynik nie bedzie przez to zafałszowany. Pozdrawiam
 
Marta - miałam gronkowca w ostatniej ciazy, moja coreczka go nie przejęła podczas porodu- tzn miala wymazy pobrane i miala go w uszach, nosie itp, ale nie przeradziło się to w infekcję. Jeśli Twoje dziecko przejmie bakterie i jednak infekcja bedzie miała miejsce, to zostanie to wykryte przez badanie crp i Twoje dziecko bedzie mialo podany antybiotyk. Tak miałam skolei przy pierwszym dziecku, a teraz chłop na schwał, 90 centyl, zdrowy, nawet kataru nie łapie. W ciazy wiele, naprawdę wiele kobiet ma infekcje bakteryjne, zmienai sie wtedy srodowisko w pochwie i latwiej o nie. Gorzej jest jesli infekcja jest silna i jest wczesniejsza ciaza, bo wtedy osłabia szyjkę macicy i błony płodowe, łatwiej o szybszy poród.
Nikulek - nie zakłamie, Lactovaginal ma inne bakterie, dobre oczywiście.
 
Witam! Mam pytanie...2 tygodnie temu, będąc w 8 tygodniu upragnionej i długo wyczekiwanej ciąży wykryto u mnie ciąże obumarłą,miałam zabieg łyżeczkowania ponieważ nie poroniłam samoistnie ani po lekach poronnych... przeżyłam koszmar, jednak po upływie tych 2 tygodni, za namową i poradami dziewczyn na forum dla kobiet po takim samym przeżyciu zrobiłam badania...zaczęłam od wymazów... Mykoplasma i Ureaplasma wyszła ujemne jednak posiew wykazał u mnie bakterię paciorkowca B (chyba tak to się nazywa)... Czy ta bakteria mogła byc przyczyną śmierci maleństwa????
 
reklama
U mnie krótko po cc okazało się, że też byłam nosicielem. Nie wiem czy już w ciąży czy zaraziłam się po cc, ponieważ lekarz nie zalecił takiego badania. Na szczęście mały się nie zaraził :-) U nas badanie kosztuje 23zł.
Po angielsku to coś w rodzaju 'group B strep screening'


Ech, coś mi się pokręciło :o Myślałam, że jest tylko 1 strona wątku ;)
 
reklama
Do góry