reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gronkowiec złocisty w kale dziecka

Iguana86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Styczeń 2016
Postów
129
Witam Drogie Mamy. Mam do Was pytanie w następującej sprawie. Maja córcia tydzień temu wyszła ze szpitala. Trafiła tam z 40 stopniowa gorączką,którą nie mogłam zbić i luźnymi,śluzowatymi kupami. W szpitalu robiono jej badanie kału w kierunku rota i adenowirusów, ale nic nie wyszło. Ponowiono badanie kału w kierunku innych bakterii. Lekarz nic nie mówił o wynikach i wypisał dziecko do domu, bo przestało gorączkować i kupy zaczęły być bardziej papkowate. Ale zbagatelizowano sprawę i nie powiedziano mi, że wyhodowano z kału bakterię gronkowca złocistego. Nic mi nie powiedziano, że taka bakteria może być przyczyną stanu dziecka, sama musiałam do tego dojść wpisując w internecie nazwy bakterii, które wyhodowano w kale,bo nie dawało mi to spokoju, że dziecko pomimo podawania probiotyków ma od 2ch tygodniu luźne stolce bez większej poprawy. Czy miała z Was styczność z tą bakterią i jak ją leczyłyście drogie Mamusie? Proszę Was o poradę.Ponoć antybiotyk jest mało skuteczny. Idę jutro do lekarza , ale proszę i Was o radę
 
reklama
Gronkowiec nawet złocisty jest bardzo pospolity, większość z Nas ma go na swojej skórze. W takim wypadku stosuje się właśnie probiotyki, ponieważ jaki jest sens pozbywać się czegoś co i tak wróci ? Dzieci w tym wieku poznają świat rączkami niestety. Antybiotyk dodatkowo osłabi organizm pozwalając bakterii działać dalej.
Antybiotyk stosuje się w przypadku jak jest krew w kale. Takie jest postępowanie. Chociaż nie zdziwię się jak pediatra przepisze Ci profilaktycznie antybiotyk. Oni na wszystko je przepisują.
Inaczej się mają sprawy paciorkowców w gardle lub w nosie.
Tutaj podobne obawy mamy i odpowiedz lekarza.
http://www.edziecko.pl/edzieckoporady/pytanie/77921
 
Na luźne kupki możesz poprosić o Nifuroksazyd własnie ... świetnie sobie radzi z tym tematem :)
Nie martw się bakterią ... my własnie leczymy się z paciorkowca, który zamieszkał w nosie i gardle mojego Szoguna.
Dziedzi zawsze coś złapią :)
 
Do góry