reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

Potrzebuje porady z serii „miałam podobnie” 🧐 Po odstawieniu tabletek bardzo ładnie wyregulowal mi się cykl i trwał 25 dni, pms zazwyczaj ciężko znosiłam piersi, skurcze, problemy żołądkowe (myśle ze teraz złagodziłam jego objawy po prostu zdrowsza dieta) bywało ze dostawałam okres nawet 24 dc w nocy. Czy możliwe ze przejście na ze tak powiem zdrowszy tryb życia mogło wydłużyć mój cykl? bo wszystkie aplikacje pokazywały okres na dziś a po wyliczeniu domniemanej owulacji przesunęły mi okres dopiero na 13.12, mierze temperaturę i myśle ze na jej podstawie aplikacja przedłużyła fazę lutealna, poradzicie mi proszę 🤷🏼‍♀️
Zdrowa dieta powinna wpływać prozdrowotnie na cały organizm, mogą występować różne zaburzenia cyklu jeśli ta dieta jest niedoborowa bądź źle zbilansowana pod kątem Twojego zdrowia. Chociaż rozbieżności w długości cyklu mogą występować z wielu powodów, nie tylko dieta ma na to wpływ 🤷‍♀️ A aplikacje to kolejna niepewność, to algorytmy a my to żywi ludzie, warto sprawdzać ale z rozsądkiem i dystansem analizować tak mi się wydaje 🙃

A przy cyklach 24 dni kiedy miałaś zwykle owulacje?
 
reklama
nie mówię ze aplikacje wiedza co jem 😂 ale nie czuje się w ogóle jakbym miała dostać dziś okres, mam przejrzysty i rozciągliwy śluz i tylko delikatne szemranie jajników, nie czuje się okresowo po prostu
Ja też mam taki śluz pomieszany z białym przejrzystym rozciągliwym śluzem więc 🦍🦍 za rogiem... Bo raczej taki śluz nie zwiastuje dwóch kresek...
 
Wstałam rano na wyniki, wróciłam, zjadłam śniadanie i poszłam spać i dopiero wstałam..
Cos ten grudzień nie chce tu sprzyjać nam pięknym ⏸️
Ja w następnym miesiącu, jeżeli w tym nic nie będzie, nie stosuje już tych owu testów i zobaczę co będzie.. Ewentualnie w 3dc zrobię sobie hormony aby sprawdzić jak tam działają..
 
reklama
Zdrowa dieta powinna wpływać prozdrowotnie na cały organizm, mogą występować różne zaburzenia cyklu jeśli ta dieta jest niedoborowa bądź źle zbilansowana pod kątem Twojego zdrowia. Chociaż rozbieżności w długości cyklu mogą występować z wielu powodów, nie tylko dieta ma na to wpływ 🤷‍♀️ A aplikacje to kolejna niepewność, to algorytmy a my to żywi ludzie, warto sprawdzać ale z rozsądkiem i dystansem analizować tak mi się wydaje 🙃

A przy cyklach 24 dni kiedy miałaś zwykle owulacje?
niestety nie wiem, nie monitorowałam nigdy i testów owulacyjnych tez nigdy nie robiłam, dopiero w tym miesiącu według temperatury powinna być ona ok. 15 dnia cyklu (spadek i następnego dnia wzrost o 0.4 potem temperatura wyższa sie utrzymuje do dziś) i faktycznie wtedy śluz był rozciągliwy przejrzysty i w dużej ilości a z dieta po prostu miałam problemy z żołądkiem i niesprawnościami wiec wprowadziłam dużo zmian i staramy się patrzeć co wkładamy do gara i suplementowac ewentualne braki i zauważyłam ze naprawdę mamy dużo więcej siły energii a pms-u prawie nie ma stad tez moje zainteresowanie
 
Do góry