reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

Haha, To prawda.. ja też już miałam urojenia i bum.. tylko trochę przykro, zwłaszcza że to już kupa czasu i ani jednego brzdąca na koncie 😐🙁
U mnie tak samo, kupa czasu i żadnego brzdąca 🤷‍♀️
Ja tak samo nie będę się nakręcać. Jeżeli będzie miała być ciąża to będzie.. A wierzę że w tym cyklu i pięknym grudniowym miesiącu będziemy ciężarówki.. I spotkamy się na sierpniowym wątku..
Dokładnie tak. Jak ma być ciąża to będzie i nic tego nie zmieni, a jak nie ma, a mimo wszystko szuka się najmniejszego znaku, że jest to się cały cykl rozwala 🤷‍♀️
Też wierzę❤️
 
reklama
Z tego co się orientuję to szyjka podczas owulacji jest wysoko i jeśli dojdzie do zapłodnienia to zostaje ona wysoko a jeśli nie dojdzie to obniża się szykując się na okres.
Tak po owulacji. Z aplikacji mi wychodzi że dziś. Ale sama badam szyjke. I od wczoraj już zamknięta twarda i nisko. Więc owulka mogła być czwartek/piątek.
 
Niby wiemy że nie można się nakręcać no ale z drugiej strony jednak gdzieś mamy znikomą nadzieje 🤔🤔 ahh taka nasza natura
No dokładnie.. takie są baby 😜
Nadzieja nadzieją, a nakręcanie nakręcaniem😁 nadzieję mam zawsze ale już dawno przestałam czytać wszystko, jako objaw ciąży 🤷‍♀️ lepiej jest się miło rozczarować niż nie miło 🤷‍♀️ a czasami takie szukanie objawów i myślenie o tym może tylko zaszkodzić. Nagle pojawiają się dłuższe cykle, hormony wariują, wszystko się przestawia i jest tylko trudniej. Dlatego właśnie kiedyś zachodziło się w ciążę szybciej, bo się o tym nie myślało, nie szukało 🤷‍♀️
 
A jak to zbadać?
Z badaniem szyjki lepiej uważać 💁‍♀️ można sobie więcej krzywdy zrobić niż pożytku 🙃
Z tego co się orientuję to szyjka podczas owulacji jest wysoko i jeśli dojdzie do zapłodnienia to zostaje ona wysoko a jeśli nie dojdzie to obniża się szykując się na okres.
Nie koniecznie. W necie też różnie podają 💁‍♀️ ja czasami mam wysoko przed @ a czasami nisko 💁‍♀️
 
reklama
A jak to zbadać?
No raz to nie wystarczy. Trzeba parę cykli badać żeby sprawdzić. Ja bynajmniej włożę palce i czuć czy twarda w dotyku. Czy jest taki czubek jakby nosa. Kurcze ciężko mi to opisać 🤔🤔 choć powinno się tym nie kierować tak mi pani ginekolog mówiła bo szyjka po zapłodnieniu jak i przed miesiączką jest taka sama. Mnie też kierują piersi gdzie po owulacji do samej miesiączki miałam obrzmiałe bolące. A teraz cisza. I tak miałam w poprzedniej ciąży która straciłam. Ale tak jak mówię każdy cykl może być inny no i każda kobieta jest inna. Więc to są tylko takie moje przemyślenia
 
Do góry