reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

aluśka
jasiek mial ospe jak mial pol roku i niby mowili ze lagodniej przechodza takie maluchy ... tia.. wysypany byl nawet na jajkach tzn takie male wodne pecherzyki mial nie byly czerwone... ale goraczke ial jeen dzien tylko jak pamietam. a najgorsze jak mial kiedys wybroczyny ... boze swiety myslalam ze ume jak o sepsie czytalam i opiernicz dostalam ze do szpitala nie pojechalam. na szczescie to nie byla ani sepsa nai maloplytkowosc tylko wybroczynki tore na raz sie pojawily na calym ciele i po lekach na uszczelnienie naczyn zniknely... ale co sie najadlam strachu to sie najadlam.... ja ci zycze zeby mala juz ci wiecej nie chorowala a szczegolnie w zlobkach czy przedszkolach juz dosc sie nacierpiala. i duzo zrowka dla malej !!!! i dla ciebie sily cierpliwosci i wiary w lepsze jutro!!!!!

tata moj przyjechal dzisiaj wiec jaska mam z glowy :-pmoge odsapnac a az gotuje obiad wiec tez fajnie :-) ide cos poszperac w necie... mialam dzisiaj wziac z play tel i kurde akurat chcialam 1 z 3 modeli i o rzadnego nie ma i nie mozna zamowic bo maja inwentaryzacje na magazynach agggrrr:angry:
 
reklama
moja mala dzis zwariowala. zawsze spi dwa razy w dzien, a teraz po 16, a ona jeszcze nie spi :no: juz ledwo chodzila i obijala sie o wszystkie meble, wiec ja do lozeczka wlozylam. ciekawe, czy zasnie :confused:

sarka - no to fajnie, bo bedziesz szefowa w firmie :tak: trzymam kciuki za sukces!

olcia - wlasnie musze sobie kupic jakies botki, bo mam nowa torbe i nic mi nie pasuje :-D

Aluska - dobrze ze Martynka lepiej. a czym ja inhalujesz? bo moja tez ma taki krtaniowy troche kaszel, ale lekarka kazala tylko sola fiz. inhalowac.
 
cześć dziewczyny! trochę się nie udzielałam, ale staram się czasem wpaść żeby poczytać co u was słychać... co prawda bywa to niezmiernie rzadko, ale same wiecie jak to jest jak się ma małe dziecko i pełny etat
wink2.gif
sprowadza mnie do Was dzisiaj takie pytanie... przeczytałam gdzieś artykuł, że roczne dziecko powinno umieć już świadomie wypowiadać około 10 słów i jeśli tego nie robi to bardzo źle... moja córka jutro skończy rok, mówi niewiele, mama, baba, dada itp, ale mam wrażenie, że jedyne co wypowiada świadomie to "tata" (muszę dodać, że tatuś to jej największa miłość, jest najcudowniejszym tatą na świecie i mamy może nie być jak jest tata
wink2.gif
) jak jest z waszymi pociechami? mówią już? kiedy zaczęły??? zgadzacie się z tym artykułem??? mnie wydał się TOTALNĄ BZDURĄ no ale wiecie jak to potrafią zagnieździć się w głowie głupie myśli...
 
a tam musi...
moj mowi: tata, mama, pipi na ptaszka, pi na pieska :-p, nie, tak, papa i chyba to wszystko... ja mysle ze kazde dziecko ma swoj rytm i tyle... wiadomo ze jezeliw ogole nie mowi to mozna sie martwic ale jakos cos probuje to jest ok...

jasiek zadowolony dziadkiem a ja ide kawuche zrobic. w ogole jesztem wkurzona bo chcialam tel zplaya i rzadnego nie ma ktory chce abu :-:)crazy:
 
Hello dziewczynki,u nas nic nowego.Byliśmy dzisiaj u znajomych na chwilkę (na kawce) w kościółku pokazać szopke Mikosiowi,i już w domku jesteśmy.Miko śpi godzinę już,zasnął w samochodzie.Hehe to pewnie później pójdzie spać około 22 :-/

Zdróweczka dla chorowitków :*
 
Gufi inhaluje ją pulmicortem:tak:
ewatresco jak sie zgadzam z miissiiss to indywidualna sprawa każdego dziecka:tak: Moja córa ma jak widać na suwaczku 13 miesięcy i raczej 10 słów jeszcze świadomie nie wypowiada:sorry: i ku wielkiemu zdziwieniu pań na oddziale jeszcze nie chodzi:eek:
Renczysia to dobrze że dzionek spokojnie Wam minął:tak:
 
ewatresco - 10 SWIADOMYCH SLOW :szok:wydaje mi sie to niemozliwe. Alicja chyba zadnego slowa nie wypowiada swiadomie. no moze czasem "da". u Ninki w tym wieku tez bylo podobnie. a sa i dzieci, ktore nie mowia do 2 lat. akurat tym wogole sie nie przejmuje ;)

Aluska - nam kazala pulmicort jak bedzie gorzej, ale raczej jest lepiej, wiec zostajemu przy soli fiz. dzieki!

ja jutro mam dzien wolny :-) czterodniowy weekend calkiem mi pasuje :-D
 
witam
u nas dzisiaj padał snieg wiec sanki poszły w ruch, bałwanek ulepiony dziewczyny sie dotleniły Ala az po spacerku ze 2 godzinki pospała i to było tyle za cały dzień...
my jak juz sie inhalujemy to mam mucosolvan taki do inhalacji własnie
gufi nie za dobrze Ci?? tyle wolnego??
sarka no to stajecie sie biznesmenami na własnym:) powodzenia
renczysia super ze sobie dzisiaj odetchnęliście
ewatresco u nas tez 10 na pewno nie wypowiada. Ale mam znajomych których dziecko przed rokiem juz mówiło zdaniami... ja byłam w szoku jak go słyszałam i pewnie bym nie uwierzyła jakbym nie słyszała na własne uszy-ale to wyjatek:-D

u nas zębowej masakry ciąg dalszy... momentami wymiękam i tylko przy kazdym smarowaniu dentinoxem modle sie zeby sie te zebiska przebiły....

a ja sie znów obżarłam na ten weekend-jutro powinna być scisła dieta ale czy ja dam rade????:no:
 
ewatresco mój maluch też nie wypowiada 10 świadomych słów,tylko 4 mama,tata,baba,nie plus jakieś jego tam paplanie :-).Nie spotkałam się jeszcze z maluchem w jego wieku który by mówił 10 świadomych słów,tak więc nie ma sie co martwić,pozdrawiam :-)

Aluśka przyjdzie czas na chodzenie.Ostatnio jak byłam w przychodni z Miko(w czwartek) to był tam chłopczyk 16-miesięczny który nie chodził,zaczął raczkować jak miał rok,ale zęby ma wszystkie.Ogólnie tak malutki i drobniutki był,może wcześniak,a mama tego chłopczyka myślała że Miko jest w wieku jej synka :-)
Całuski dla Waszej Czwórki :*:*:*:*
 
reklama
Cześć wszystkim

Mateusz tez nie wypowiada 10 słów świadomie, mówi mama, tata, koło, oko, kopka co znaczy Kropka-nasza psinka, da czyli daj i chyba tyle. Ostatnio papla dużo ale po swojemu, śpiewa, krzyczy, piszczy chyba sam sprawdza swoje możliwości ;).
Mały troszkę lepiej po tym antybiotyku, ale dalej mu coś jeżdzi przy oddychaniu. Jutro muszę iść z nim do kontroli a na razie nie najlepiej się czuję, może po nocy będzie lepiej.
Yvona fajnie, że udało Wam sie dziś z tymi sankami, ja już marze o tym żeby wyjść z małym na normalny spacer a na razie się nie zapowiada. Mati wziął dziś mnie za rączkę i prowadził do drzwi, brakuje mu spacerów :(.

Zmykam się kurować do wyrka,
miłego wieczoru :)
 
Do góry