reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

A co dziewczyny doradzicie na baaardzo mocne odparzenia? Córka dostała biegunki i od niej ma bardzo odparzona pupke aż porobiły się rany :( biedna :( stosowałam do tej pory mycie przegotowana wodą, sudocrem i bepanthen

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A co dziewczyny doradzicie na baaardzo mocne odparzenia? Córka dostała biegunki i od niej ma bardzo odparzona pupke aż porobiły się rany :( biedna :( stosowałam do tej pory mycie przegotowana wodą, sudocrem i bepanthen

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
Wietrz dużo pupę. Niech lezy bez pampersa. Sudokrem nie działa? Spróbuj mąkę ziemniaczaną sypać, alantan maść, linomag, jak nie pomoże to tormentalum. nie zakładaj pieluchy przez ten czas bo w pampie się pupa gotuje.

Widziałaś pw ode mnie?
[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813][emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813][emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]
 
I U nas na naprawdę ciężkie odparzEnia pomagała maść z nystatyna od lekarki na receptę. Ale to już przy rankach jak się robiły . Dużo wietrzyc zasypywac maka ziemniaczana a na noc sudocrem i powinno pomóc. No i zrezygnować na ten czas z.chusteczek jedynie woda z mydłem i waciki :)

k0kdj44jit133s3w.png

km5stv73hx4t59k1.png
 
A może masz złe pampersy i twój bobas ma na nie uczulenie czy jakos tak. Może je zmień. Ja stosuje dade z biedry i co najwyżej puder po każdej kąpieli i w ciągu dnia co 2-3 przewiniecie. I problemu brak.

Na początku stosowalam dade, bo takie pampersy stosowali w szpitalu, nie było problemu z odparzeniami do 2 tygodni, więc później przerzucilam się na pampersy oryginal-minimalna poprawa, ale zawsze coś, może pora spróbować jeszcze innego producenta. Puder już też przerabialam - przyjaciółka polecala, ale totalnie się nie sprawdził - tak czerwonej pupy Lubo jeszcze nie miał cóż, trzeba szukać dalej, ale dzięki za wskazówki
 
No właśnie, pampersy oryginalne potrafią uczulac. Mojej córce po zmianie na tańsze pieluszki te zmiany zniknęły. Polecane są np te z Rossmanna ale to już każdy musi sam sprawdzić.

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom

Myslalam ze pampersy oryginal nie uczulaja... może faktycznie pora wypróbować inne, bo już nie wiem czym smarować pupę małego :( dzięki za podpowiedź :)
 
Ja tam polecam wielo ;) żadnych odparzeń żadnych kremów pudrow itp

[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813][emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813][emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]
 
Hej Dziewczyny... Proszę o radę bo tak się bije z myślami i nie wiem co zrobić :( Szczepicie dzieci na rotawirusy?
 
Hej Dziewczyny... Proszę o radę bo tak się bije z myślami i nie wiem co zrobić :( Szczepicie dzieci na rotawirusy?
Szczenię. Synek był zaszczepiony i córka już pierwszą dawkę dostała. Teraz w piątek powinna mieć drugą ale 4 tyg ma kaszel i katar wiec nie wiem czy dostanie. U syna w przedszkolu cały czas coś jest. Mało łapie rota a jak już to przechodzi lagodnie:)

k0kdj44jit133s3w.png

km5stv73hx4t59k1.png
 
reklama
Hej Dziewczyny... Proszę o radę bo tak się bije z myślami i nie wiem co zrobić :( Szczepicie dzieci na rotawirusy?
Ja nie. wychodzę z założenia że kp chroni dziecko na tyle że się nie odwodni i przebieg lżejszy. Ale to po poprzednich moich dzieciach wnioskuję

[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813][emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813][emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]
 
Do góry