reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
@aneta_ck oby Julkowi szybko ten antybiotyk pomógł

@Grun a Ty elektrycznego laktatora używasz, czy ręcznego? Po ile minut odciągasz z jednej piersi. Jak mój starszy tuż po urodzeniu był chory i nie miał siły ssać, to odciągałam systemem 7-5-3, czyli najpierw odciągasz 7 minut z jednej i siedem ninut z drugiej piersi, potem znowu zmieniasz pierś i odciągasz 5 minut z jednej, a potem z drugiej piersi i na koniec po 3 minuty z każdej. Nie tylko utrzymałam wtedy laktację, ale nawet ją rozkręciłam.
 
@skazawisla1 ja dostalam po porodzie tak jak elifit mowi czopki i masc. Czopki diclofenak i masc clotrimazolum bo mnie dodatkowo swedzialo ale to zalapalam w szpitalu jak z małą na zoltaczke lezalam.

Znowu nie spie. O 3.30 obudzila mnie mala na cyca zasnelam na karmieniu a teraz przełożyłam małą do łóżeczka a nie spi atarszak. Nawet nie chce mi sie juz kląć :/ jedyna pociecha w tym ze po 2 dawkach antybiotyku juz nie goraczkuje tak mocno. Za to wydaje mi sie ze Rozalia ma wiekszy katar :| i wez tu czlowieku miej sile na cokolwiek


km5s8u69dm9dsszh.png
 
@aneta_ck oby Julkowi szybko ten antybiotyk pomógł

@Grun a Ty elektrycznego laktatora używasz, czy ręcznego? Po ile minut odciągasz z jednej piersi. Jak mój starszy tuż po urodzeniu był chory i nie miał siły ssać, to odciągałam systemem 7-5-3, czyli najpierw odciągasz 7 minut z jednej i siedem ninut z drugiej piersi, potem znowu zmieniasz pierś i odciągasz 5 minut z jednej, a potem z drugiej piersi i na koniec po 3 minuty z każdej. Nie tylko utrzymałam wtedy laktację, ale nawet ją rozkręciłam.
Dzięki!
Elektryczny avantu bo ręczny to chyba by mnie załatwił :/
Ten system znam i u mnie raz udało się 30ml odciagnac co było sukcesem a teraz ciężko idzies...
Słyszałam że ten system rozkręca laktacje ale na mnie chyba nie działa :/ też zazdroszczę że u Ciebie dało radę! !
brakuje mi tej Małej buzi.
... co ile godz robić odsysanie,co 2-3?
 
@skazawisla1 ja dostalam po porodzie tak jak elifit mowi czopki i masc. Czopki diclofenak i masc clotrimazolum bo mnie dodatkowo swedzialo ale to zalapalam w szpitalu jak z małą na zoltaczke lezalam.

Znowu nie spie. O 3.30 obudzila mnie mala na cyca zasnelam na karmieniu a teraz przełożyłam małą do łóżeczka a nie spi atarszak. Nawet nie chce mi sie juz kląć :/ jedyna pociecha w tym ze po 2 dawkach antybiotyku juz nie goraczkuje tak mocno. Za to wydaje mi sie ze Rozalia ma wiekszy katar :| i wez tu czlowieku miej sile na cokolwiek


km5s8u69dm9dsszh.png

Dasz radę:)

trzymam kciuki!



No i @xXxIzuLQaxXx zdrowia zdrowia zdrowia dla Szymona! !

My dzisiaj po rtg i Mala ma zapalenie płuc. .. 3 dni z katarem i delikatnym kaszlem.
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny! Wszytkieho co najlepsze w tym Nowym Roku :) oby maluszki sie dobrze chowaly:)
My od sylwka w domku z Franiem. Ten dzien byl dla mnie tak emocjonalny ze plakalam caly czas...chyba baby blues mnie dopadl. Myslalam ze nie dam rady i ze nie potrafie sie zaopiekowac takim maluszkiem ale jest coraz lepiej. Troche przerosla mnie nowa sytuacja...:/
Franio ladnie je i jest bardzo grzeczny. Mnie bola piersi..mam troche poranione brodawki. Niestety w szpitalu nie mialam pomocy jak przystawiac dziecko i robilam to instyktownie. A po cesarce kiedy jest sie samemu na sali a odwiedziny bliskich dwa razy po godzinie w ciagu dnia jest naprawde ciezko...
Ja powoli dochodze do siebie. Rana troche piecze i ciagnie. Oczszedzam sie. Mam ogromne wsparcie w mezu i mojej mamie. Dbaja o mnie zebym odpoczywala. Maz wstaje na kazde karmienie i przewijanie. Jestemy zakochani w maluszku:)

Zycze zdrowka dla chorych mam i maluszkow:*
Jak tam @Luxuorius i @ana ana?
Pozdrawiam!
 
Byłam dziś u ginekologa i mówił, ze wystarczy rivanol. Zobaczymy..maluch wazy juz4610g średnio 36g na dzień:) wiec idealnie, ja mam laktator ręczny medela, ale nie dociągam bo raz odciągnęła to ciagle bluzki zalane, najważniejsze żeby myśleć pozytywnie o laktacji i nie stresować się:)
 
reklama
Do góry