reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

@CarlaR powodzenia na wizycie [emoji6]. Pamiętam, że jeszcze @gie_er miała mieć badania dziś, zmieniło się coś, czy Ciebie też przypadkiem z kalendarza wykreślono [emoji6]? Ja się musiałam drugi raz dopisać [emoji6].

Wizytę mam dopiero na 17.40. Choć Położna kazała mi być ok 17, bo na pewno się coś wcześniej znajdzie. Na razie się nie nastawiam na wcześniejsze wejście do gabinetu [emoji6]. Ale jeszcze caaaaaały długi dzień przede mną.
Dziś omówimy temat badań prenatalnych. Na usg na pewno pójdę. Ale jeśli nie będzie nic niepokojącego to test pappa sobie daruję..

Co do lotu samolotem, mieliśmy w planach na koniec sierpnia urlop na jakiejś greckiej wyspie. Od kiedy wiemy o ciąży to mąż się uparł, że nie ma opcji, żebyśmy gdziekolwiek lecieli. Ubzdurał sobie, że to na pewno w ciąży nie jest bezpieczne i on się nie zgadza. Nie przemawia do niego, że przecież wszystko byśmy konsultowali z lekarzem. W związku z tym zaczęłam planować podróż do Chorwacji samochodem [emoji6]. Mam nadzieję, że zarówno samopoczucie jak i zdrowie będzie mi dopisywać i będziemy mogli jeszcze poodpoczywać w ciepłym miejscu [emoji16]. Niestety biorę też pod uwagę opcję złego samopoczucia i konieczności rezygnacji z kąpieli w ciepłym morzu.. Zdrowie dziecka jest najważniejsze [emoji6].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
Zmienił niestety Pan doktor jest na szkoleniu i wizyta przepadła, dopiero 17 maja mam kolejną (muszę się zaraz dopisać ;p ) Zanim zaczniesz planować podróż to pogadaj z mężem,bo długie siedzenie też niedobre ;p
 
reklama
no niestety u nas nie słyszałam nawet o prenatalnych na nfz jedynie jak ktoś jest chyba po 40 ? to wtedy jest refundowane . Mi też się jakoś super nie przelewa :/ Teraz na l4 to mam wypłate samą nędzną podstawe :/ a w tym mies musze dać 250zl na prenatalne 200zł badania krwii i 100zł wizyta ... kasa leci ale myślę ,że na te prenatalne warto zorganizować kasę bo te badania są dość ważne
No coś Ty w Galenie są na nfz, ja w wieku 19 lat miałam za free w pierwszej ciąży :)
 
Brzuchatka ja brzucha od poczatku ciazy nie czuje wcale...ani rozciagania ani nic.. jedynie wzdęcia.Dzis mnie pierwszy raz kłuje lewy jajnik i juz sie schizuje

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Brzuchatka ja brzucha od poczatku ciazy nie czuje wcale...ani rozciagania ani nic.. jedynie wzdęcia.Dzis mnie pierwszy raz kłuje lewy jajnik i juz sie schizuje

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
Kurcze jest jakis objaw to sie stresujemy, znika jakiś, to tak samo..ale klucie jajnika sporadycznie to raczej nic powaznego :) a wzdecia to standard, ja odkrylam ostatnio kasze jaglana, jest super, do sniadania jako kaszka z owocami na mleku albo do koktajlu, do obiadu zamiast zmiemniakow, do kolacji do salatki. I naprawde dobrze wplywa na przewod pokarmowy i rozne takie problemy, do tego bogata w witaminy i mineraly, nawet Lewandowska ma na blogu pelno przepisow z kasza jaglana i poleca dla kobiet w ciazy ;)
A reszta dziewczyn jak macie z tym brzuchem? Macie jakis dyskomfort czasami albo caly czas?
 
Mnie dziś boli brzuch, martwię się a wizyta dopiero o 18 ;( Boję się bardzo przez ten kaszel, teraz jest już lepiej ale i tak go mam. Aj, schizy schizy schizy, zamecze się przez nie. Mam nadzieję, że jednak wszystko okaże się być ok. :frown:
 
Mnie dziś boli brzuch, martwię się a wizyta dopiero o 18 ;( Boję się bardzo przez ten kaszel, teraz jest już lepiej ale i tak go mam. Aj, schizy schizy schizy, zamecze się przez nie. Mam nadzieję, że jednak wszystko okaże się być ok. :frown:
Ale jak brzuch lekko boli, tzn. czuć go, to raczej dobry objaw. Najprawdopodobniej macica sie rozciaga, co znaczy, ze fasolka rosnie :) Ja od wczoraj wogole jakbym brzucha nie miala :/
 
Mnie jak pobolewa ja na okres, pierwszy taz w tej ciąży dlatego się niepokoje. Do tej pory kulo, ciągnęło ale nie bolało. Może to też nerwy... sama nie wiem.
 
reklama
Do góry