reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
Jak mowilam, bylam wczoraj u innego lekarza i on sam chcial mi wystawic zwolnienie. Ja mu powiedzialam ze na razie mam jeszcze od lekarza z kliniki i troszeczke sklamalam ze jestem z nim jeszcze umowiona na dawkowanie lekow i wolalabym zwby na razie on mi przedluzal zwolnienie zeby byla kontynuacja. Ale ja l lanuje w czerwcu do Hiszpanii leciec i nie moge byc wtedy na L4. Wymyslilam, ze od jednego elkarza bede brala do wyjazdu a od drugiego po wyjazdzie bede brala.

Moze jej po prostu powiedz, ze sie stresowalas bo masz niepewna sytuacje.z pracy i potrzebowalas tego zwolnienia.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
A na dlugo do Hiszpani? Ja tez lece tylko w lipcu troszke sie obawialam lotu ale chyba nie powinno byc z tym problem :)
 
Właśnie. Mam pytanie, jak to jest z lataniem w ciąży? Mi lekarz powiedział, że to różnie bywa ale lepiej nie. Ze to.moja decyzja.
Mam plan lecieć sierpien/wrzesień. Ale teraz się nad tym zastanawiam.

m3sx3e3k3kg0z09h.png
[/QUOTE
Wydaje mi sie ze jesli nie ma problemow w ciazy to raczej mozna spokojnie leciec ja w czwartek bede leciec do Polski I w lipcu do Hiszpani ale sprawdze to jeszcze dokladnie z lekarzem
 
Dziewczyny powodzenia na wizytach.

Co do latania ja już lrcialam , jeszcze mam 2 wycieczki zaplanowane. Jak ciąża rozwija się prawidłowo to nie ma przeciwwskazań. Jednak ja zawsze przed wylotem idę na kontrolę i pytam się czy mogę lecieć czy nie.

@Oska305 może do hematologa masz skierowanie przez leukocyty i może coś jeszcze się nie podoba lekarzowi i chce skonsultować.
Jednak mnie dziwi fakt, że nie dał skierowania na krzywą cukrową aby wykluczyć cukrzycę. Tak jak pisałam wcześniej dobry cukier na czczo o niczym nie świadczy, dlatego każda kobieta w ciąży musi to badanie zrobić. Podwyższony poranny cukier jedynie ta krzywą przyspiesza.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny dawmo nie pisalam ale co jakis czas was podczytuje. Duzo pracy i nie najlepiej sie czuje w wolnuch chwilach przewaznie spie :)

Co do badan prenatalnych to ja w zeszlej ciazy mialam i udalo mi sie wysepic ma nfz wskazaniem byla poprzednia ciaza z pustym jajem plodowym. Chodzilam do prywatnej przychodni ale w ramch nfz.
 
Zinc ty masz Luxmed z pracy, ja mam Medicover. Postanowilam ze bede chodzic dwutorowo, do lekarza, ktory prowadzil mnie do in vitro prywatnie (bo zna moja historie i wie jak mi dozowac leki) oraz do lekarza z Medicoveru. U lekarza z Medicoveru bylam wczoraj (juz sie nie dopisywalam bo glupio mi ze jestem u lekarzy tak czesto). I on bez problemu dal mi skierowanie na testy pappa z mojego pakietu i na cala krew. Jesli.zdecydowalas ze wolisz zeby prowadzili cie prywatnie to moze do Luxmedu chociaz po skierowania bedziesz chodzic. A przy okazji czesciej dziecko poogladasz.

Dziewczyny niedlugo sie z lozka.zgramole i wrzuce kalendarz. Ale jeszcze chwiiiilaaaa... :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jestem w Enelmedzie [emoji4] i chodzę tylko tu, ale niestety oni nie mają tych badań prenatalnych w ramach NFZ ani nie mam ich też w pakiecie więc jadę do kliniki Invicta, bo tam robią w też w ramach NFZ. A tak to wszystko w Enelmedzie. Wczoraj na usg pojechałam gdzie indziej bo nie miałam skierowania i musiałam się umówić w innej klinice odpłatnie.
 
Właśnie. Mam pytanie, jak to jest z lataniem w ciąży? Mi lekarz powiedział, że to różnie bywa ale lepiej nie. Ze to.moja decyzja.
Mam plan lecieć sierpien/wrzesień. Ale teraz się nad tym zastanawiam.

m3sx3e3k3kg0z09h.png
Jak nie jest ciąża zagrożona to można latać do 6m ciąży.
 
A na dlugo do Hiszpani? Ja tez lece tylko w lipcu troszke sie obawialam lotu ale chyba nie powinno byc z tym problem :)

Jeszcze z lekarzem porozmawiam, czy mogę. Jeśli tak, to lecę na 2,5 tyg. Z tym, że ja lecę do wujka pracującego w szpitalu i gdzieś tam w razie czego będę oscylować wokół tego szpitala, dodatkowym plusem jest to, że tam jest polski ginekolog, więc jak coś to się z nim bez problemu dogadam.
 
reklama
Dziewczyny powodzenia na wizytach.

Co do latania ja już lrcialam , jeszcze mam 2 wycieczki zaplanowane. Jak ciąża rozwija się prawidłowo to nie ma przeciwwskazań. Jednak ja zawsze przed wylotem idę na kontrolę i pytam się czy mogę lecieć czy nie.

@Oska305 może do hematologa masz skierowanie przez leukocyty i może coś jeszcze się nie podoba lekarzowi i chce skonsultować.
Jednak mnie dziwi fakt, że nie dał skierowania na krzywą cukrową aby wykluczyć cukrzycę. Tak jak pisałam wcześniej dobry cukier na czczo o niczym nie świadczy, dlatego każda kobieta w ciąży musi to badanie zrobić. Podwyższony poranny cukier jedynie ta krzywą przyspiesza.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie wczoraj położna powiedziała, że krzywą robi się w połowie ciąży.
 
Do góry