reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

W Rodzinie nie mam zadnych przypadkow chorob genetycznych, z corka zrobilam zeby byc spokojna. Teraz mysle ze zrobie z powodu zdarzen dwoch znajomych , ktorym sie przydarzylo niestety i bardzo mnie te sytuacje wystraszyly.nad amnopunkcja pomysle ale na pewno zrobie nieinwazyjne typu NIFTy, we wloszech inacZej to sie nazywa ale to samo bada.
Naszym znajomym urodziła się córka z zespołem Downa, miesiąc po naszym synku. Ale oni są już trochę po 40...
Nie wiem jak w Polsce, ale tu w UK na trzy trisomie sprawdzają w 13 tygodniu przezierność karku. Ja byłam z młodym w grupie niskiego ryzyka. Tamtą znajomą od zD skierowali na dokładniejsze badania właśnie po USG.
 
reklama
Jestem już po wizycie dopiero wróciłam do domu. Wszystko na dzień dzisiejszy ok. Termin z OM pokrył się z USG. 12.15mm CRL. Chociaż teraz właśnie pomyślałam że nie widziałam serduszka ani nic nie mówił. Wizyta za miesiąc 24.05.
Ale jestem spokojniejsza w końcu mam potwierdzenie że jestem w ciąży :)
Super :) gratuluję i ciesze sie razem z Toba ;) który to u Ciebie tydzien i dzien?
 
Jestem już po wizycie dopiero wróciłam do domu. Wszystko na dzień dzisiejszy ok. Termin z OM pokrył się z USG. 12.15mm CRL. Chociaż teraz właśnie pomyślałam że nie widziałam serduszka ani nic nie mówił. Wizyta za miesiąc 24.05.
Ale jestem spokojniejsza w końcu mam potwierdzenie że jestem w ciąży :)

Ktory tydzien u ciebie? zarodek az 12 mm? to ponad centymetr, wow.
 
Dziewczyny, a mam takie pytanie do Was... Widzę, że niektóre z Was biorą Nospę i Acard. W jakim celu właściwie?
Ja biorę Acard aby lepiej łożysko się wykształciło i potem były lepsze przepływy między mną a dzieckiem. Wcześniej straciłam ciąże w 18 tyg własnie z powodu że w łożysku zrobił się zawał, i teraz zapobiegawczo aby nie było powtórki
 
Ja dokladnie tak samo, zapobiegawczo :)
Dawka 75 nie jest w stanie zaszkodzić, ewentualnie może tylko pomóc. Rozmawiałam z farmaceutą i poczytałam kilka publikacji.
Moja ciąża stoi pod znakiem zapytania, a chce zrobić wszystko żeby było dobrze. 7 maja mam decydującą wizytę. Albo pokaże się serduszko, albo z tej mąki chleba nie będzie.
 
Dawka 75 nie jest w stanie zaszkodzić, ewentualnie może tylko pomóc. Rozmawiałam z farmaceutą i poczytałam kilka publikacji.
Moja ciąża stoi pod znakiem zapytania, a chce zrobić wszystko żeby było dobrze. 7 maja mam decydującą wizytę. Albo pokaże się serduszko, albo z tej mąki chleba nie będzie.
A masz regularne cykle? Moze po prostu Twoja ciaza jest mlodsza, dlatego jeszcze nie bylo serduszka. Ja mam ciaze mlodsza az o tydzien, bo owulacja u mnie byla dopiero w 21dc. A przypomnij mi prosze, czy zarodek juz byl widoczny?
 
reklama
A masz regularne cykle? Moze po prostu Twoja ciaza jest mlodsza, dlatego jeszcze nie bylo serduszka. Ja mam ciaze mlodsza az o tydzien, bo owulacja u mnie byla dopiero w 21dc. A przypomnij mi prosze, czy zarodek juz byl widoczny?
Moje cykle to jest jakaś porażka... Od stycznia 2017 do teraz miałam tylko 11 cykli długości od 30 do 44 dni.
Ostatnia miesiączka 1 marca, owulację obstawiam na 20-23 marca.
Od początku beta mi słabo rosła, dopiero na trzeciej wizycie przedwczoraj pokazał się zarodek 1,79 mm, ale za to sam pęcherzyk w tydzień od ostatniej wizyty urósł tylko o 1,15 mm. Jestem na luteinie od 10 dni. Z USG wiek ciąży by się zgadzał, ale ginekolog powiedziała, że pęcherzyk powinien rosnąć 1 mm na dobę i mam być przygotowana na wszystko. Od wczoraj mnie mocniej brzuch pobolewa, od czasu do czasu coś zakłuje i dzisiaj wzięłam jedną Nospę. Dosłownie od zmysłów odchodzę... [emoji20]
 
Do góry