reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Kochane od którego miesiąca ciąży powinnam zacząć kupować ubranka dla dziecka? Kiedy można określić płeć? Czy wy już jakieś pierwsze śpioszki kupiłyście?;)
Ja kupiłam dzisiaj bodziaka, unisex a w zeszły czwartek komplet czapki i niedrapki. Ale to bardziej dla siebie niż już jakoś rozpoczęcie zbiorów :)
Określać płeć będę około 16tc, czyli za jakiś miesiąc, 5 tygodni i wtedy zaczne zakupy ciuszków. Póki co bardziej chusteczki nawilżanie, może paczkę pampersow :)
 
reklama
Znalezione w internetach :) tak chce wyglądać na Grudzien :D
Screenshot_20180520-165504.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180520-165504.jpg
    Screenshot_20180520-165504.jpg
    82,5 KB · Wyświetleń: 367
I te kosmetyki i chusteczki.. kazda pupa inna. My tylko toujoursow moglysmy uzywac i zero chusteczek do 6 mca bo od razu odparzenia -.- teraz troche lepiej bo juz czesc chusteczek odpowiada ale pieluchy mi z lidla zmienili i musialam innych szukac :-(
 
U mnie roznica miedzy ciazowa oponka a normalna spozywcza jest taka, ze zawsze bez problemu dawalo sie wciagnac a teraz wciaga sie gora a dol nie drgnie:D i odstaje :)
Ja tez mam dwie ciąże w jednej, tylko u mnie już rzadna się nie wciąga :p
Dziewczyny a jak u Was z l4? Pracujecie czy wypoczywacie już? Ja się właśnie zastanawiam, niby samopoczucie mam dobre, bobas nie dokucza ale strasznie chce mi się spać i w pracy oczy na zapałki, a naprawdę w domu dużo śpię, bo od 18 do 19 ucinam sobie drzemkę i od 21 już zazwyczaj śpię do rana.
Co do wagi to ja na razie +1,6kg, niby nic ale ostatnio rodzina już zauważyła, że przytyłam (rzeczywiście wieczorem pojawia się oponka). Start z wagi 65kg, zobaczymy jak będzie na końcu :D
Ja mam L4 ale przy własnej działalności o odpoczynku nie ma mowy ;)
Ja sobie nie wyonrażam teraz pracować od początku spię na stojąco i różne dolegliwości więc sobie urzęduję w domu :)

Jutro rano jadę na wizyte na nfz mysle ze mnie przyjmie , po prostu muuusze wiedziec czy jest wszystko ok żeby nie wykończyc swojej psychiki
Trzymam kciuki za wizytę!
Kochane od którego miesiąca ciąży powinnam zacząć kupować ubranka dla dziecka? Kiedy można określić płeć? Czy wy już jakieś pierwsze śpioszki kupiłyście?;)
Kupujesz kiedy chcesz, chyba ze przesadna jesteś ;)
Mnie ostatnio w Lidlu pokusiło i kupiłam takie spodenki 2szt ale neutralne. Płeć to może na prenatalnych poznasz albo później. Zależy od sprzętu i lekarza czy zanim będzie pewny na 100% coś zasugeruje :) Ale tak najpewniej to po tym 16 tc.
 
Kochane od którego miesiąca ciąży powinnam zacząć kupować ubranka dla dziecka? Kiedy można określić płeć? Czy wy już jakieś pierwsze śpioszki kupiłyście?;)
Ja jeszcze nic nie mam :) a zacznę powoli od ok 16 tyg (po kolejnej wizycie) wstępnie pewnie :) chyba że po tej wizycie już poczuje się pewnie :)
A płeć ok 12 z dobrym lekarzem i ułożenie dziecka wstępnie możesz poznać ale nikt nie da Ci wtedy 100% ok 16 tyg płeć można potwierdzić pewniej ale znam przypadki wstydliwych dzieci które uparcie do ok 30 tyg nie pokazały co między nóżkami kryją hehe
 
W poprzedniej ciąży w 17 tygodniu poznałam płeć syn się tak do zdjęcia rozkroczył że od razu wiadomo było że to chłopak, pamiętam że ubranka kupowałam dopiero koło 30 tygodnia, za to teraz mam w workach je pochowane i od czasu do czasu sobie oglądam. Chusteczki musiałam mieć nawilżone mocno nie wszystkie mi podpasowały. A z pampersami mam o tyle dobrze że załatwiam prosto z fabryki nie orginalne ale za to tanie. Mój mały nie mógł pampersów orginalnych, strasznie się darł jak mu takie ubierałam po wyjściu ze szpitala musiałam je wyrzucić.
 
@Mamusia96 ja jako ze niedowierzam w to wszystko:) i wciaz jednak sie boje, to pewnie dopiero jak bąbel bedzie sie wiercil w brzuchu bede myslec o zakupach:)

U mnie tez dzialalnosc wiec pracuje. Na malym Zusie to mam smieszne L4, nawet nie opyla sie isc do Zusu;) ale nie przykszy mi sie na razie, wolalabym drzemac wiecej ale lubie pinionszki;) zawsze mysle ze odwolam zajecia jak bede sie zle czula ale nie zdarzylo mi sie, chociaz mdlilo mnie i sen mnie morzył ale trza twardym byc;)
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny :) ja też czekam na grudzień :) nurtuje mnie jedna kwestia :) jaki macie pogląd na robienie hybrydy w ciąży? Ja szczerze jak się dowiedziałam że jestem to zdjelam hybrydy i z nich zrezygnowałam. Martwię się chemią i używaniem acetonu. Znam dziewczyny co całą ciąże nosiły ale ja jakoś mam opory :(
 
reklama
Kochane od którego miesiąca ciąży powinnam zacząć kupować ubranka dla dziecka? Kiedy można określić płeć? Czy wy już jakieś pierwsze śpioszki kupiłyście?;)
Ja ostatnio kupiłam pajacyk neutralny kolor, a moja mama gatki i czapeczke :) ale to bardziej dla nas- zeby oczy nacieszyc :) wyprawke bede szykowac mysle ok 20 tygodnia. Ciuszki.moze troche szybciej, u nas 8 lat roznicy, wiec po corce nic mi nie zostalo. Wszystko musze skompletowac od zera.. ;)
Dziewczyny a jak u Was z l4? Pracujecie czy wypoczywacie już? Ja się właśnie zastanawiam, niby samopoczucie mam dobre, bobas nie dokucza ale strasznie chce mi się spać i w pracy oczy na zapałki, a naprawdę w domu dużo śpię, bo od 18 do 19 ucinam sobie drzemkę i od 21 już zazwyczaj śpię do rana.
Co do wagi to ja na razie +1,6kg, niby nic ale ostatnio rodzina już zauważyła, że przytyłam (rzeczywiście wieczorem pojawia się oponka). Start z wagi 65kg, zobaczymy jak będzie na końcu :D
Ja jestem na l4 od samego początku, tzn od pierwszej wizyty w 6tc.W sumie nie do konca chcialam, ale lekarz sie uparl, ze po poronieniu itd i wolalby, zebym odpoczywala, tym bardziej ze pracujac w aptece jestem narażona na choróbska...
I w sumie teraz po czasie sie ciesze, bo sa dni, kiedy fatalnie sie czuje i nie wyobrazam sobie stac przy pierwszym stole i realizowac recepty.
 
Do góry