reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

@motylkowelove @porcelana
Zobaczcie co znalazlam na forum. Zarodek niby ksiazkowo ma rosnac 1 mm na dobe tak? Patrzcie jak tej dziewczynie rósłi wszystko jest ok. @porcelana jestem pewna, ze przez pozna owulacje masz taka rozbieznosc i na kolejnej wizycie zobaczysz serce. Wiem, ze nie da sie nie denerwować. Ja niby widzialam juz dwa razy, a i tak sie boje.
Zobacz załącznik 851351
Oby, oby, oby!!! Dziękuję [emoji11]
Ja się urodziłam 1,5 miesiąca za szybko, ważyłam 2 kg - w 90 roku medycyna była na średnim poziomie i nie było wesoło. Do 5 roku życia przeżyłam 4 zapalenia płuc, jak miałam 6 lat miałam wycinane wszystkie 3 migdałki i podczas tej operacji (wtedy jeszcze na pełnym znieczuleniu) zarażono mnie salmonellą i ledwo z tego wyszłam, bo od wymiotów pozrywały mi się wszystkie szwy w gardle i miałam krwotok. Naturalnie moje ciśnienie to 90/60 przy 4 mocnych kawach dziennie (teraz lecę na zbożowej) i mam powiększona śledzionę. Od kilku lat mam permanentny stan podgorączkowy, byłam z tym w szpitalu, zbadali mnie wszerz i wzdłuż i niczego nie znaleźli. I do czego dążę? Mój narzeczony mówi, że on by się bardziej martwił gdyby u mnie ciąża przebiegała książkowo i wszystko byłoby normalnie, hehehe [emoji6] Więc trzymajcie kciuki żeby tak było!!!
 
reklama
[emoji33] no to ja wczoraj kilka truskawek zjadłam, taka miałam na nie ochotę. Ale oczywiście umyłam pod bieżącą. Nie strasz mnie.
Wogole pierwsze słyszę o takim zakazie.
To na początku nie wolno czy całą ciążę?
Wolno tylko trzeba przelać gorącą woda [emoji4] chodzi o bakterie ja cytomegalie różyczke widocznie miałam bo przeciwciała sa . Innevtez . Helicobactera nie mam tak zE nie ma co panikowac tylko uważać jak się je [emoji4] też wczoraj jadłam i tylko przeplukalam bo nie wiedziałam . Ktoś kto ma przeciwciała już jest mniej podatny
 
No to u mnie podob


U mnie podobnie. Owulacja 4 marca, test owulacyjny ok, później ciążowy też pozytywny i pęcherzyk 6 mm, czyli 5 tc, wszystko wg norm.
Kolejna wizyta w 7 tc 6 d, zarodek 3,5 mm, ledwo widoczna akcja serca... Ale pokazało 6 tc O d. Jakieś 12 dni mniej...
W lutym straciłam ciążę, na tym samym etapie, więc zestresowałam się na tyle, że na kolejną wizytę nie poszłam po 3 tygodniach a po tygodniu. No i pokazało 6,5 mm zarodek i bijące serduszko 6 tc 4 d.
Minął tydzień a następna wizyta za tydzień i w zasadzie nie wiem co dalej.
No i nie mogę się ustosunkować co do OM, bo zaszłam w ciążę przed pierwszym okresem po poronieniu. ;)
No to nie trafiłaś czasu, że tak powiem [emoji6] Mi się też, tak na logike, trochę wydaje, że nie sposób jest idealnie zmierzyć tych wszystkich parametrów. Przecież to wszystko się rusza, obraca, kurczy, rozciąga, a nie jest nieruchome i przyklejone w jednym miejscu. No, tak na logikę...
 
No to nie trafiłaś czasu, że tak powiem [emoji6] Mi się też, tak na logike, trochę wydaje, że nie sposób jest idealnie zmierzyć tych wszystkich parametrów. Przecież to wszystko się rusza, obraca, kurczy, rozciąga, a nie jest nieruchome i przyklejone w jednym miejscu. No, tak na logikę...
*nie tracilas - miało być.
 
@motylkowelove @porcelana
Zobaczcie co znalazlam na forum. Zarodek niby ksiazkowo ma rosnac 1 mm na dobe tak? Patrzcie jak tej dziewczynie rósłi wszystko jest ok. @porcelana jestem pewna, ze przez pozna owulacje masz taka rozbieznosc i na kolejnej wizycie zobaczysz serce. Wiem, ze nie da sie nie denerwować. Ja niby widzialam juz dwa razy, a i tak sie boje.
Zobacz załącznik 851351
Faktycznie bo to może te pomiary takie
U mnie póki co to jest tak
5+0 - zarodek crl 0.13mm
6+0 - crl 3.5mm
7+0 - crl 6 mm

Zobaczymy co dalej . Czytam że występuje skokowy i jak się idzie na wizytę co 2 czy 3 tyg to nawet by się tego nie odczulo .
Ja muszę na razie często bo muszę pilnować jak jest bo leki mam mocne i obserwować czy nie ma np krwiaczkow
 
Hej dziewczyny chwilę mnie nie było . Podczytuje was chodź miałam chwilowo tego nie robić bo strasznie mnie to stresuje bo u mnie w 6 tyg był pęcherzyk i martwię się czy nie będzie pusty . Miałam iść w poniedziałek na wizytę ale pójdę 8 marca wtedy będzie 8 tydz to chyba wszystko się wyjaśni ..Moje najdłuższe dwa tyg. Nie mam żadnych plamien , żadnych boli brzucha . Z objawów ciążowych ból piersi ..W dodatku się przeziębiłam katar mnie męczy A dziś jeszcze kaszel doszedł .
 
Hej, melduję się z aresztu łóżko we go. Plamienia zmalały, teraz tylko przy siku troszkę zostaje na papierku ale też nie zawsze, czasem jest czysto. Ból w plecach zniknął. Na razie. Także leżę, mam przepustkę na kurs łóżko-ubikacja-lozko.
 
reklama
Wiecie co ja dzisiaj odwinęłam w nocy?
Strasznie bolał mnie brzuch, miałam jakby nawet mocny jednolity długi skurcz i poszłam siku. Pamiętam tylko że zrobiłam siku i podtarłam się żeby zobaczyć czy nie ma przypadkiem żadnej krwi. Na szczęście nie było. No i w zasadzie tyle pamiętam. A z opowiadań moje partnera było tak:
Poszłam do toalety, nie było mnie około pół minuty i zaczęłam krzyczeć, wołać go (w ogóle tego nie pamiętam). On szybko przybiegł do wc, otwiera drzwi a ja zwinięta w kłębek z głową pomiędzy nogami wypadłam jak z procy jak te drzwi otworzył. Jedyne co pamietam jak się ocknęlam to to że leżę na ziemi a mój M. trzyma mi rękę pod głową i mówi coś do mnie strasznie przestraszony.
To wszystko wyglądało tak jakbym zemdlała siedząc na wc i głowa poleciała mi między nogi w przód, a za głową całe ciało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry