reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Totois dlatego napisałam że sama woda nie nawadnia a z solą już tak.

Martenika o occie nie słyszałam dzięki, dobrze wiedzieć :-)

Stosowanie płynów do higieny intymnej zaburza florę i ph w pochwie... Stosowałam kiedyś i non stop wracały infekcje, od lat mam z tym spokój. Wolę sobie wypić co rano szklanke wody z sodą oczyszczoną na czczo ;-) a efekt jeszcze lepszy bo działa na cały organizm ;-)

A ja, z punktu widzenia przyszłego lekarza, bardzo ostrożnie odniosłabym się zarówno do picia wody z solą jak i z sodą.
W ciąży nawet fizjologicznej może dochodzić do obrzęków, podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, a każdy dodatek soli do pokarmów w tym też wody może tylko spotęgować takie objawy. Natomiast picie wody z sodą prowadzi do alkalizacji treści która trafia do żołądka a jak wiadomo pH soku żołądkowego jest kwaśne co umożliwia trawienie białek. W ciąży wielu kobietom dolega zgaga, a podwyższenie pH soku żołądkowego może spowodować że treść pokarmowa będzie dłużej zalegała bo zostanie spowolniony proces trawienia i może to wywołać nieprzyjemne objawy.
Tobie pomaga, nie twierdzę że nie, ale uważałabym z udzielaniem takich rad bo wg mnie można sobie zrobić tym troszkę krzywdy.
 
reklama
A ja, z punktu widzenia przyszłego lekarza, bardzo ostrożnie odniosłabym się zarówno do picia wody z solą jak i z sodą.
W ciąży nawet fizjologicznej może dochodzić do obrzęków, podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, a każdy dodatek soli do pokarmów w tym też wody może tylko spotęgować takie objawy. Natomiast picie wody z sodą prowadzi do alkalizacji treści która trafia do żołądka a jak wiadomo pH soku żołądkowego jest kwaśne co umożliwia trawienie białek. W ciąży wielu kobietom dolega zgaga, a podwyższenie pH soku żołądkowego może spowodować że treść pokarmowa będzie dłużej zalegała bo zostanie spowolniony proces trawienia i może to wywołać nieprzyjemne objawy.
Tobie pomaga, nie twierdzę że nie, ale uważałabym z udzielaniem takich rad bo wg mnie można sobie zrobić tym troszkę krzywdy.

Wlasnie ja dzis zauwazylam ze juz w nocy mi puchna rece :( pamietam to z pierwszej ciazy tak nogi mialam spuchniete ze ciezko chodzic bylo tylko ze to pod koniec ciazy a teraz juz sie zaczyna eh
 
Xoxo rozumiem. Powstrzymuje się już od złotych rad. Każdy ma swój rozum ;-) dzięki za opinie.

A ja zapytań o coś innego, czy któraś z obecnych tu mam, jedzie gdzieś lub leci samolotem na wakacje ??

Dziś mam najgorszy dzień od momentu kiedy jestem w ciąży, a mój roczniak jest taki absorbujący dzisiaj, dziękuję opatrzności że mąż jest w domu. Nie podolalabym dzisiaj sama. Dziś czuję każda kość, staw, mięsień... Juz się boję zebym nie miała tego co w pierwszej ciąży, bo się pochlastam :-(
 
Ostatnia edycja:
Xoxo rozumiem. Powstrzymuje się już od złotych rad. Każdy ma swój rozum ;-) dzięki za opinie.

A ja zapytań o coś innego, czy któraś z obecnych tu mam, jedzie gdzieś lub leci samolotem na wakacje ??

Jak tylko maz wroci zamierzamy wykorzystywac ten czas na wycieczkach i zwiedzaniu jak najwiecej :D wybieramy sie do czestochowy i do zakopanego a pomiedzy drobne wycieczki :) w poprzedniej ciazy pojechalismy do zakopanego jak bylam w 9 miesiacu i spokojnie przeszlam 20 km :)
 
U mnie na szczęście ani śladu brzucha i nic jeszcze nie przytyłam :) Nie spieszy mi się do +20kg i do ociężałości jak w ostatniej ciąży, dziękuję bardzo! ;)

Według mnie drugi trymestr zaczyna się od 13+1. Każda czeka niecierpliwie na drugi trymestr, bo największe zagrożenia mijają, a nadejście trzeciego trymestru to już jakoś tak umyka. Chociaż przyznaję, że mnie teraz czas leci jak szalony i czasem muszę chwilę pomyśleć, w którym tygodniu jestem, nie wspominając o dniach. W pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze wyrwana z głębokiego snu mogłabym podać wiek ciąży, szacowaną wielkość dziecka oraz owoc, którego wielkości właśnie jest :D

A ja zapytań o coś innego, czy któraś z obecnych tu mam, jedzie gdzieś lub leci samolotem na wakacje ??
Wakacji nie damy rady w tym roku, ale samolotem lecę jutro do Polski :)
 
Dzieki @xoxonat akurat woda slona wywoluje u mnie mdlosci wiec tez ciezka sprawa:)
ale odpoczynek i drzemki a troche zdrowego ruchu u mnie gwarancja braku bolu glowy:) i duuuzo pićku:)
@Kacprysiowo a co mialas w pierwszej ciazy? Tak ciezko bylo?
Wooow @Anet23 jestes moja inspiracja to ja tez chce tak zwiedzac teraz:) @Dagaa11 jaki piekny my little pony na lustrze:):):):)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny zastanawiam się nad podróżą do Chorwacji jednak przeraża mnie czas podróży, z dwójką maluchów i jeszcze w ciazy. Zastanawiam się również nad polska, są u nas przepiękne miejsca tylko ta pogoda to wielka nie wiadoma :-( a mąż ma urlop w sztywno wyznaczonym terminie zero możliwości manewru.
 
reklama
Do góry