reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

To nie jest tylko kwestia bioder, chusta otula całe dziecko i wspiera kręgosłup, żadne nosidło tego nie zrobi :)
A nie lubisz chust wizualnie czy chodzi o motanie? Bo może elastyk? Na zimowe dziecko w sam raz.
Głównie wizualnie. Dla mnie to po prostu brzydkie. Mam nadzieje, ze nikogo nie uraże, zdaje sobie z tego sprawe, ze chusty sa.o wiele leosze dla dzidcka niz nawet najlepsze nosidła, ale w zyciu sie do nich nie przekonam. Motanie to tez dla mnie czarna magia,choc wiem ze to kwestia wprawy.
Dzięki Daga, ale jest chyba tez coś w tym, żeby w pierwszym trymestrze zabardzo brzuszka nie masować? Z tego co kojarzę to coś takiego do mnie lekarz mówił w pierwszej ciazy.
A właśnie nie pamiętam od którego tygodnia zalecal smarować?
Z synem stosowałam perfekte mame i żaden rozstęp się nie pojawil :). Teraz jakoś tak ten bio-oil zamówiłam. Zobaczę jak będzie po pierwszym opakowaniu...
Tak, chodzi o to,zeby niby nie masowac brzuszka, bo moze wywołac skurcze. Choc moj lekarz twierdzi, ze to lekka głupota i przewrażliwienie.
Moze za ogolnie napisalam o tym pierwszym trymestrze. Ja np stosuje balsam od samiusienkiego poczatku ciazy, bo u nnie najwiecej rozstepow pojawilo sie na udach i biodrach, natomiast na brzuchu prawie w ogole.
Są nosidla dla noworodków. Nie wisiadla.
Znajdę to podrzucę link
No wlasnie, chodzi mi o porzadne nosidlo dla noworodkow, a nie takie typowe wisiadł dla starszakow :) bede wdzieczna za link :*
 
reklama
Widzę, że większość z Was (albo i wszystkie) macie już dzieci [emoji6] a jestem ciekawa czy też są tu przyszłe mamusie które są w pierwszej ciąży? Z ciekawości pooglądałam dziś filmiki wyprawkowe na yt i załamałam się, bo nie odróżniam body od pajacyków, kaftaników od otulaczy i jeszcze rożków... chyba przydadzą mi się przynajmniej 3 kursy w szkole rodzenia i to natychmiast [emoji3][emoji3][emoji85]
 
@anna.24 hej, to nie jesteś sama ja też jestem w pierwszej ciąży i chyba najmłodsza z Was wszystkich bo mam 22 lata, jestem trochę przerażona chociaż kontakt z dziećmi miałam i niby wiem co i jak ale taka codzienna opieka nad własnym mnie stresuje, zastanawiam sie czy dam sobie radę ale z drugiej strony liczę na to, że instynkt się odezwie i pokieruje mnie co i jak :D
 
Teoretycznie są nosidła z wkładkami dla noworodków, na przykład Tula. Jak dla mnie to chwyt marketingowy, bo producent przecież nie napisze, że chusta lepsza. Osobiście swojego dziecka bym w tym nie nosiła, ale każdy sam podejmuje decyzje ;)
Dla dziecka siedzącego mam Manducę, to nosidło ergonomiczne, nie wisiadło. I też ma wkładkę dla noworodka, która jest po prostu śmieszna.

Głównie wizualnie. Dla mnie to po prostu brzydkie. Mam nadzieje, ze nikogo nie uraże, zdaje sobie z tego sprawe, ze chusty sa.o wiele leosze dla dzidcka niz nawet najlepsze nosidła, ale w zyciu sie do nich nie przekonam. Motanie to tez dla mnie czarna magia,choc wiem ze to kwestia wprawy.
Jasne, nie każdemu musi się to podobać, to jednak dość specyficzny styl :D Dlatego pytałam o elastyczną, bo są monotonne kolorystycznie i łatwiej je zamotać.
 
Teoretycznie są nosidła z wkładkami dla noworodków, na przykład Tula. Jak dla mnie to chwyt marketingowy, bo producent przecież nie napisze, że chusta lepsza. Osobiście swojego dziecka bym w tym nie nosiła, ale każdy sam podejmuje decyzje ;)
Dla dziecka siedzącego mam Manducę, to nosidło ergonomiczne, nie wisiadło. I też ma wkładkę dla noworodka, która jest po prostu śmieszna.


Jasne, nie każdemu musi się to podobać, to jednak dość specyficzny styl :D Dlatego pytałam o elastyczną, bo są monotonne kolorystycznie i łatwiej je zamotać.
Jak nie znajde czegos co naprawde nadaje się dla noworodków, to po prostu będę korzystac z nosidła dopiero w pozniejszym czasie, wiadomo, ze nie wyrządze krzywdy swojemu dziecku. Jak już napisałam, doskonale sobie zdaje z tego sprawe, że chusty są w zasadzie niezastąpione, ale dla mnie tragiczne wizualnie. No po prostu mnie śmieszą [emoji14] i nie chodzi tutaj o to czy są kolorowe, wzorzaste czy jednokolorowe. Po prostu nie moj gust i jeśli mam wybrac, to wole dzieciątko nosic na rekach. Zresztą corke tak nosiłam jedynie na rekach, a dopiero jak była starsza to korzystalysmy z nosidła :)
 
@anna.24 hej, to nie jesteś sama ja też jestem w pierwszej ciąży i chyba najmłodsza z Was wszystkich bo mam 22 lata, jestem trochę przerażona chociaż kontakt z dziećmi miałam i niby wiem co i jak ale taka codzienna opieka nad własnym mnie stresuje, zastanawiam sie czy dam sobie radę ale z drugiej strony liczę na to, że instynkt się odezwie i pokieruje mnie co i jak :D

Ja też liczę na instynkt, bo nigdy nawet noworodka na rękach nie mialam i wszystko jest dla mnie kosmosem. Ale z jednej strony mnie to cieszy, bede sama sie uczyć na swoim przykładzie [emoji6] ja mam 26 lat
 
Widzę, że większość z Was (albo i wszystkie) macie już dzieci [emoji6] a jestem ciekawa czy też są tu przyszłe mamusie które są w pierwszej ciąży? Z ciekawości pooglądałam dziś filmiki wyprawkowe na yt i załamałam się, bo nie odróżniam body od pajacyków, kaftaników od otulaczy i jeszcze rożków... chyba przydadzą mi się przynajmniej 3 kursy w szkole rodzenia i to natychmiast [emoji3][emoji3][emoji85]
Uwierz że ja w pierwszej ciąży nie potrafiłam też odróżnić jednego od drugiego, a już co to jest kaftanik to już tym bardziej, potem jeszcze rampersy? Hehe z czasem samo przyszło [emoji4]

Ja już Mloda zaprowadzilam rano do przedszkola, potem szybkie zakupy, śniadanie i leżę plackiem w łóżku i mi zimno.
Miało dziś buc ładnie a od rana pada i 13-14stopni.
Obiad mam więc pozostaje tylko trochę ogarnąć w domu, potem po malucha, a tal ogólnie laba.

Kciuki za wizyty [emoji4]
 
reklama
@Dagaa11 to może nie myśl teraz o nosidle, bo choć faktycznie możesz znaleźć takie, które jest dla noworodków, w rzeczywistości małoorawdopodobne by takimi były.
 
Do góry