reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Ja mialam ręczny laktator avent i byl fajny choc duzo nim nie odciągałam bo nie bylo potrzeby. Teraz mysle o elektrycznym i az sie boje jak to bedzie po cesarce bo czytam ze jest ciężko, ze pokarm sie dostaje po kilku dniach bo to nie tak jak po naturalnym porodzie gdzie oksytocyna robi swoje. Mam nadzieje ze jednak nie będzie zle.
A tak w ogóle po cesarce dłużej sie jest w szpitalu czy tak samo??

Moj synek wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł kopniaka, jak sie strasznie cieszył. A Lili nie umiała trafić, co wziela rękę to bylo bęc :-D ale cieszyla sie i tak bo mala bylo wyraźnie czuc, tak sie wypychała.

Mam pytanko choc jeszcze niby czas- jak wygląda wyplata maciezynskiego jeśli umowę mam do polowy marca 2019? Teraz mam 1900 na l4, wiadomo do grudnia a później jak to wyjdzie finansowo jak pracodawca będzie wypłacał maciezynskie a jak później zus? Zielona jestem w temacie bo to moja pierwsza ciąża kiedy pracuje.

Z mężem wczoraj porozmawialiśmy wieczorem i mnie uspokoił, rozwial moje wątpliwości i niepokoje :-p. Uff

Zmykam cos ugotować

Acha a wieczorem mnie dzieci zaskoczyły pytaniem- a dzidzia w brzuszku czuje glod jak Ty jestes głodna? :confused::laugh2:
To bardzo dobre pytanie [emoji23] chyba tak to mozemy sobie tłumaczyć[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]
 
reklama
Evciaaa miałam dwa cc i zero problemu z pokarmem, zaznaczam ze cc byly w 32 i 33 tc więc mi powinno byc jeszcze trudniej patrząc na wiek ciąży.
 
Aaaaa laktatora używałam medela mini electric no cudowny, ale strasznie głośny, pozalaowalam dwie stowy wiecej a potem słyszałam zencholenie tego ustrojstwa. Na szczęście się popsuł, kupię droższy i cichy. Bo nie zdzierze!!
 
Z serami to tak jak pisze @MatiMar tylko z niepasteryzowanego nie wolno :) @lucalew ajajajaj...moj tez pamietam jak wymiotowal i brzuch go bolał tak ze nie wiem i chociaz zgodzil sie ze zadzwonilam po karetke i przyjechali i dostal zastrzyk w dupsko potem oczywiscie nie chcial jesc ryzu na mleku a pol godziny stalam i mieszalam :D powodzenia :* oby wszystko szybko sie ustabilizowalo
 
Nic nie czytam, bo na telefonie jestem, kopiuję co wrzuciłam na Facebooka:

Połówkowe ok, Kalafior nieźle uparty, musiałam wyjść na półgodzinny spacer i wrócić na dalsze pomiary
RACZEJ dziewczynka. Cieszę się bardzo, ale studzę jeszcze entuzjazm i garderobę Olka zacznę wymieniać dopiero po USG w Poznaniu

:D:D:D

Gratki i wez nie stresuj ze dalej Raczej dziewczynka bo ja jade na polowkowe z przekonaniem ze juz bedzie na pewno


Ja mialam ręczny laktator avent i byl fajny choc duzo nim nie odciągałam bo nie bylo potrzeby. Teraz mysle o elektrycznym i az sie boje jak to bedzie po cesarce bo czytam ze jest ciężko, ze pokarm sie dostaje po kilku dniach bo to nie tak jak po naturalnym porodzie gdzie oksytocyna robi swoje. Mam nadzieje ze jednak nie będzie zle.
A tak w ogóle po cesarce dłużej sie jest w szpitalu czy tak samo??

Moj synek wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł kopniaka, jak sie strasznie cieszył. A Lili nie umiała trafić, co wziela rękę to bylo bęc :-D ale cieszyla sie i tak bo mala bylo wyraźnie czuc, tak sie wypychała.

Mam pytanko choc jeszcze niby czas- jak wygląda wyplata maciezynskiego jeśli umowę mam do polowy marca 2019? Teraz mam 1900 na l4, wiadomo do grudnia a później jak to wyjdzie finansowo jak pracodawca będzie wypłacał maciezynskie a jak później zus? Zielona jestem w temacie bo to moja pierwsza ciąża kiedy pracuje.

Z mężem wczoraj porozmawialiśmy wieczorem i mnie uspokoił, rozwial moje wątpliwości i niepokoje :-p. Uff

Zmykam cos ugotować

Acha a wieczorem mnie dzieci zaskoczyły pytaniem- a dzidzia w brzuszku czuje glod jak Ty jestes głodna? :confused::laugh2:

Przy cesarce jeden dzien dluzej jest sie w szpitalu ale z tym to roznie. Jedna przy sn jest 10 dni bo akurat maluch ma zoltaczke a inan z cc po 4.
Pokarmu mialam faktycznie malo mimo ze dziecko bylo gotowe na porod, odeszly mi wody itd jednak cesarka i hmm maly biust sprawily ze pojawil sie w 3 dobie ledwo ledwo. Ale karmilam 8 mc karmiac mieszanie.

___________
W następną srode na rano mam drugie bad.prenatalne/ polowkowe. Jednak nie trzeba drugiego skierowania. Szybko! Liczylam ze za jakies dwa tygodnie bedzie termin a to na juz. Malo czekania.
 
Moge wam sie wtrynic ze ja mialam cc w piatek o 9:20 a w niedziele rano mnie wypisali a kolezanka z sali lezała juz ponad tydzien wlasnie ze wzgledu na zoltaczje synka.

Ogolnie mialam zamiar Was podczytywac i czasem aie udzielac ale czasu malo zwlaszcza ze jestem jeszcze na dwoch innych grupach na forum ;-) ale pamietam o Was i mocno sciskam kciuki za wszystkie!

U mnie nic nowego. Dzis juz 10+3, niebawem prenatalne ;-)
Czuje sie znosnie juz. Mdlosci tfu tfu mijają! I apetyt wraca.
Mimo ze wagowo -3kg to brzuch mam.juz jak na 4 miesiac ;p no ale trudno, niech rosnie ;-)

Robila ktoras z Was prenatalne (to usg 11-13+6) w lux medzie i moze mi cos o tym powiedziec jak to tam wyglada?
 
Gratki i wez nie stresuj ze dalej Raczej dziewczynka bo ja jade na polowkowe z przekonaniem ze juz bedzie na pewno
To jest UK, tu nie przedłużą mi badania po to, żeby coś wypatrzeć ;) Pani mówi, że dziecko leży w niedobrej pozycji, ale dla niej wygląda to, że nic między nóżkami nie ma i że raczej dziewczynka. Ostatni skan miałam w 12tc, więc wtedy nie było nawet prób typowania płci.
W sumie to ja tak podkreślam to „raczej”, bo chciałabym dziewczynkę, ale nie chcę się nastawiać, żeby się potem nie rozczarować ;)
 
Dziewczyny poddalam sie... temperatura na dworze mnie ugotowala... wrocilam do sypialni pod wiatrak... bo nie idzie.. no nawet pol wiatru.. pierwszy raz w zyciu chce jesien
 
reklama
Do góry