reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Dziewczyny czy już kupujecie powoli wyprawkę? Ubranka ? Łóżeczka itp. Ja jeszcze czekam i tak myślę czy już zacząć czy jeszcze za wcześnie
 
reklama
Dziewczyny czy już kupujecie powoli wyprawkę? Ubranka ? Łóżeczka itp. Ja jeszcze czekam i tak myślę czy już zacząć czy jeszcze za wcześnie
U nas brakuje tylko ubranka na zimowe wyjście z porodówki (nie wiemy co najlepiej kupić...???) rzeczy do szpitala dla mnie i malucha i nosidełka. No i mąż walczy z remontem pokoiku :)
 
A t
W Ostrowieckim szpitalu tak jest ze każda pacjentka ma swojego lekarza prowadzącego oczywiście większość chodzi do nich prywatnie gdy ten lekarz jest na urlopie lub go nie ma inni czekają aż wróci i dopiero zaczynają się badania informacje o stanie zdrowia. Ja zmieniłam lekarza w 20 tygodniu ciąży nie odpowiadało mi jego lekceważące starodawne podejście (coś właśnie w tym stylu jak opisywałaś historie z sianem) na ostatniej wizycie stwierdził że skraca mi się szyjka ale nie zrobił usg aby ocenić jej długość powiedział tylko że za 25 dni idę na badanie połówkowe i tam mi sprawdzą długość ale niestety nie dotrwalam bo 17 dnia dostałam krwawienia i do szpitala trafiłam. Teraz jestem u młodej Pani doktor super mam z nią kontakt gdy mnie coś zabili albo niepokoi pisze do niej sms zawsze odpisuje. Pytałam się pani doktor jeszcze przed zabiegiem czy jest możliwe że szyjka mi się wydłuży leżącym trybem życia stwierdziła że nie ona już nie powróci do prawidłowej długości więc widzisz co lekarz to inna opinia.
Zdarza się często że lekarze maja inne zdanie. Dlatego wiem już ze warto też słuchać swojego ciała. Szkoda tylko że czasami trzeba przechodzić przez rzeczy których można bylo uniknąć ale fajnie że teraz masz już kogoś z kim można kontaktować się w przypadku wątpliwości :)
 
Dziewczyny czy już kupujecie powoli wyprawkę? Ubranka ? Łóżeczka itp. Ja jeszcze czekam i tak myślę czy już zacząć czy jeszcze za wcześnie
Mi w sumie brakuje łóżeczka i wanienki. Do tego zostaly kosmetyki pampersy itp. No i wyprawka dla mnie do szpitala. ;) A tak to juz prawie wszystko mam.
 
Mi został wózek, łóżeczko i wanienka do kupienia, choc jak idę do sklepu to i tak wychodzę z jakimś nowym ubrankiem
 
Dziewczyny czy już kupujecie powoli wyprawkę? Ubranka ? Łóżeczka itp. Ja jeszcze czekam i tak myślę czy już zacząć czy jeszcze za wcześnie

Powoli, bardzo powoli :) kilka ubranek, butelki, sterylizator. Zaraz zaczynamy 7 miesiąc więc to chyba dobry czas na wyprawkę ;)
 
To i ja się przedstawię grudniowym mama choć mysle ze u mnie może to byc trochę szybciej bo to ciąża bliźniacze
Jeśli chodzi o wagę to u mnie plus 6 od początku ciąży , dziewczynki waza po ponad 600g, szyjka się skraca wiec jak niektóre wiecie trzeba trochę polezec
Mam już 3 letniego synka wiec jeśli chodzi o wyprawkę to już wszystko w domu jest brakuje może jakiś drobiazgów no i wielkiego wózka ale to spory wydatek wiec poczekamy na koperty od gwiazdora i wtedy coś kupimy no i będę sprzedawać z bólem serca wózek po synku.
Czytając niektóre z was pare rad i przemyśleń mi się nasunęło :
  1. pierwsza ciaza po 30 żaden problem ja miałam 37 lat kiedy urodziłam synka i byłam najstarsza pierworódka na oddziale teraz pewnie tez tak bedzie​
  2. Za dużo ubranek nie warto kupować maluchy szybko wyrastają a przy tym jeśli są na kp i nie ulewa im się mleczko to ubranka są długo czyste​
  3. Kosmetyków minimalna ilość nie wiemy jeszcze nic o skórze dziecka wiec nie wydawajmy kasy, ja ograniczyłam się do bepabtenu i Oilatum oncenisept do pepuszka​
  4. Kosmetyki dla mamy najważniejsze tantumrosa i tez oncenisept jeśli będzie nacięcie​
  5. Kocyki pieluszki rożki pluszaki nie szalecie z ilościami wiem ze to piękne ale tylko będzie zalegać w szafach​


A to garderoba dziewczynek potem nie miałabym pewnie sił na pranie i prasowanie
 

Załączniki

  • 089BE490-4DD7-493C-9EF3-7E94E680BD92.jpeg
    089BE490-4DD7-493C-9EF3-7E94E680BD92.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 68
Ostatnia edycja:
To i ja się przedstawię grudniowym mama choć mysle ze u mnie może to byc trochę szybciej bo to ciąża bliźniacze
Jeśli chodzi o wagę to u mnie plus 6 od początku ciąży , dziewczynki waza po ponad 600g, szyjka się skraca wiec jak niektóre wiecie trzeba trochę polezec
Mam już 3 letniego synka wiec jeśli chodzi o wyprawkę to już wszystko w domu jest brakuje może jakiś drobiazgów no i wielkiego wózka ale to spory wydatek wiec poczekamy na koperty od gwiazdora i wtedy coś kupimy no i będę sprzedawać z bólem serca wózek po synku.
Czytając niektóre z was pare rad i przemyśleń mi się nasunęło :
  1. pierwsza ciaza po 30 żaden problem ja miałam 37 lat kiedy urodziłam synka i byłam najstarsza pierworódka na oddziale teraz pewnie tez tak bedzie​
  2. Za dużo ubranek nie warto kupować maluchy szybko wyrastają a przy tym jeśli są na kp i nie ulewa im się mleczko to ubranka są długo czyste​
  3. Kosmetyków minimalna ilość nie wiemy jeszcze nic o skórze dziecka wiec nie wydawajmy kasy, ja ograniczyłam się do bepabtenu i Oilatum oncenisept do pepuszka​
  4. Kosmetyki dla mamy najważniejsze tantumrosa i tez oncenisept jeśli będzie nacięcie​
  5. Kocyki pieluszki rożki pluszaki nie szalecie z ilościami wiem ze to piękne ale tylko będzie zalegać w szafach​


A to garderoba dziewczynek potem nie miałabym pewnie sił na pranie i prasowanie
Ja mam 36 lat i to moje pierwsze dziecko i też jak leżałam w szpitalu byłam najstarsza :) dziękuję za rady napewno wezmę je pod uwagę.
 
reklama
Ja mam 36 lat i to moje pierwsze dziecko i też jak leżałam w szpitalu byłam najstarsza :) dziękuję za rady napewno wezmę je pod uwagę.
Służę zawsze rada choć sama wychodzę z założenia ze każde dziecko jest inne i powinno się je traktować różnie i u jednego coś się sprawdzi u innego nie
Najgorsze są rady „ dobrej cioci „ która albo w życiu nie rodziła albo rodziła 30 lat temu i uważa ze od tego czasu nic się nie zmieniło
 
Do góry