reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Apropo wstawania z lozka to ja tez to robie tak mozolnie ze szok :D boje sie ze zgniote malucha :D najczesciej schodze probujac najpierw ulozyc sie na boku.
A ze maluch juz jest bardzo nisko to czuje mega ucisk na szyjke jak probuje wstac normalnie :/
Ja jestem zapisana na ktg pod koniec ciazy dwa tyg wczesniej po 2 x w tyg. Ma niby trwac ok 20 min. A ten wymaz mialam.robiony właśnie w tym tyg u gin. I wcale nie boli. Nie mozna sie spinac to prawie jak cytologia. Tylko ze jeszcze z odbytu pobiera.
Ja mam mieć ktg 45 min około 38 tc jak dotrwam w dwu packu :) a gbs będzie pobierał 12.11 na wizycie. Do tego mam powtórzyć badania HIV i coś tam jeszcze przed wizytą żeby były aktualne wyniki w razie czego do porodu. Każdy mówi że to nie boli a nawet gdyby to wiadomo że dla naszych szkrabków jesteśmy w stanie znieść wszystko :)
 
reklama
Ja mam mieć ktg 45 min około 38 tc jak dotrwam w dwu packu :) a gbs będzie pobierał 12.11 na wizycie. Do tego mam powtórzyć badania HIV i coś tam jeszcze przed wizytą żeby były aktualne wyniki w razie czego do porodu. Każdy mówi że to nie boli a nawet gdyby to wiadomo że dla naszych szkrabków jesteśmy w stanie znieść wszystko :)
Ja juz badania HIV mialam.powtarzane. i gbs na prawdę nie boli nie ma sie czego bac. A na kiedy masz termin bo.juz sie mi wszystko myli ?
 
Co do podnoszenia się to na szkole rodzenia kazały panie jak z łóżka wstajesz z brzegu to obrócić się na bok, zsunąć nogi i wstać. A jak podnosisz się i nie masz brzegu łóżka to obrócić się do klęku podpartego, jedną nogą trochę do przodu ugiąć pod kątem prostym, oprzeć o nią ręce i wstać. Wtedy się nie zachwiejecie i nie upadniecie.
Apropo wstawania z lozka to ja tez to robie tak mozolnie ze szok :D boje sie ze zgniote malucha :D najczesciej schodze probujac najpierw ulozyc sie na boku.
A ze maluch juz jest bardzo nisko to czuje mega ucisk na szyjke jak probuje wstac normalnie :/
Ja jestem zapisana na ktg pod koniec ciazy dwa tyg wczesniej po 2 x w tyg. Ma niby trwac ok 20 min. A ten wymaz mialam.robiony właśnie w tym tyg u gin. I wcale nie boli. Nie mozna sie spinac to prawie jak cytologia. Tylko ze jeszcze z odbytu pobiera.
 
Ja mam mieć ktg 45 min około 38 tc jak dotrwam w dwu packu :) a gbs będzie pobierał 12.11 na wizycie. Do tego mam powtórzyć badania HIV i coś tam jeszcze przed wizytą żeby były aktualne wyniki w razie czego do porodu. Każdy mówi że to nie boli a nawet gdyby to wiadomo że dla naszych szkrabków jesteśmy w stanie znieść wszystko :)
Ja na 13.11 mam zrobić test hiv, mocz i morfologie. Na wizycie będę miała pobierany wymaz (to zupełnie nie boli) i robione 20 minut ktg.
 
Ja mam cisnienie zawsze w okolicy 110/70 ale to drugie często około 60 nawet. A w gabinecie zawsze wyższe, nawet 140 sięga :D
 
Ja juz badania HIV mialam.powtarzane. i gbs na prawdę nie boli nie ma sie czego bac. A na kiedy masz termin bo.juz sie mi wszystko myli ?
Z OM na 10.12 a usg od początku prawie na 5.12 tyle że lekarz mówi że będzie mnie kierował w 39 tc do porodu. Zobaczymy też na wizycie co powie 12.11 i wszystko zależy tez od cukrów. Póki co są na granicy i się nie czepia.
 
Co do podnoszenia się to na szkole rodzenia kazały panie jak z łóżka wstajesz z brzegu to obrócić się na bok, zsunąć nogi i wstać. A jak podnosisz się i nie masz brzegu łóżka to obrócić się do klęku podpartego, jedną nogą trochę do przodu ugiąć pod kątem prostym, oprzeć o nią ręce i wstać. Wtedy się nie zachwiejecie i nie upadniecie.
Dziękuję za instrukcje. Skorzystam :)
 
reklama
Ja tak miałam w 1 ciąży. A teraz gadam z lekarzem jak z kolegą bo to taki sympatyczny człowiek zawsze pożaruje i pogadamy o glupotach :)
Mój jest super koleś, pożartuje zawsze i na luzie wizyta, ja nie wiem od czego mi tak skacze cisnienie haha, może z duchoty bo tam zawsze masa babek, a pomieszczenie 3x3m
 
Do góry