reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Hej dziewczyny, chcialam uspokoic wszystkie z Was, ktore robily pappa i usg w 1 trymestrze. U mnie usg wzorcowo, a pappa 1:178 Trisomia 21. Od razu tego samego dnia poszlam na test Sanco. Wynik juz mam i wszystko jest OK! Zadnych Trisomii i na 99,9% znamy juz plec - chlopiec :) pamietajcie, ze pappa to tylko statystyka.
 
Hej dziewczyny, chcialam uspokoic wszystkie z Was, ktore robily pappa i usg w 1 trymestrze. U mnie usg wzorcowo, a pappa 1:178 Trisomia 21. Od razu tego samego dnia poszlam na test Sanco. Wynik juz mam i wszystko jest OK! Zadnych Trisomii i na 99,9% znamy juz plec - chlopiec :) pamietajcie, ze pappa to tylko statystyka.
Super wiadomość! ❤
 
To bardzo dobrze. Bierz jak zalecił lekarz i powinno być dobrze. U mnie odklejala się kosmowka w 5 tc a w 11 już nie było po tym śladu. Mimo brania duphastonu plamilam 2 tyg. Teraz jest ok. Ale naprawdę odpoczywaj. Ogranicz obowiązki do minimum. Najlepiej jak najwięcej leżeć. Zero przytulanek i dźwigania. Polecam brać witaminy ciążowe bo niektórzy lekarze mówią o tym później nie wiem czemu.
Bo witaminy generują wielkie płody :D mi tak moja ginekolog cały czas powtarza k w pierwszym trymestrze kazała mi brać tylko kwas foliowy :p teraz w drugim już coś bąka, że mogę Pregna brać :)
 
Bo witaminy generują wielkie płody :D mi tak moja ginekolog cały czas powtarza k w pierwszym trymestrze kazała mi brać tylko kwas foliowy :p teraz w drugim już coś bąka, że mogę Pregna brać :)
Wow takich rewelacji nie słyszałam. Mój gin od razu mówił o witaminach. Ja brałam prenatal uno przed ciaza i do 12 tc po tym biorę duo i szczerze mówiąc na prenatalu jest napisane że witaminy są bardzo ważne i opisane jaka na co jest. No ale wiadomo co lekarz to inaczej. Ja myślę że po to je produkują by je brać. A Pregna jest też ta start właśnie w pierwszych miesiącach ciąży i w planowaniu. No cóż każdy się stosuje do zaleceń swojego lekarza miejmy nadzieję że wiedza co robią :)
 
Wow takich rewelacji nie słyszałam. Mój gin od razu mówił o witaminach. Ja brałam prenatal uno przed ciaza i do 12 tc po tym biorę duo i szczerze mówiąc na prenatalu jest napisane że witaminy są bardzo ważne i opisane jaka na co jest. No ale wiadomo co lekarz to inaczej. Ja myślę że po to je produkują by je brać. A Pregna jest też ta start właśnie w pierwszych miesiącach ciąży i w planowaniu. No cóż każdy się stosuje do zaleceń swojego lekarza miejmy nadzieję że wiedza co robią :)
Ja już wcześniej słyszałam, bo mama mojej koleżanki jest ginekologiem i kiedyś jak się brało suplementy na potęgę też brała i urodziła sporego chłopca, to nam mówiła że przez to. Ja myślę, że najważniejsza jest zrównoważona dieta i to jest w ciazy istotne do zapamiętania a nie suplementy :D najlepiej tez podpytac lekarza co poleca bo pamiętajcie, że suplementy to nie leki i nie mają tak rygorystycznych wymogów do przejścia jak one (w sumie to prawie zadnych) A ciąża to czas kiedy jednak trzeba uważać, co się do ust wkłada :p
 
Bo witaminy generują wielkie płody :D mi tak moja ginekolog cały czas powtarza k w pierwszym trymestrze kazała mi brać tylko kwas foliowy :p teraz w drugim już coś bąka, że mogę Pregna brać :)

Dziwna teoria :(
Są potwierdzające badania na to ??

Przecież w pierwszym trymestrze dzieci rozwijają i rosną tak samo i nie ma na to wpływu branie czy nie branie witamin ..
 
Czy któraś z was odstawiala duphaston? I nie bylo po tym zadnych skutków ubocznych?
Ja ostatni dzień biorę po 2 tabletki poniedziałek wtorek mam wziąść już po 1 i od środy nic
Czy q takim sam sposób schodzilyscie z dawki?
 
reklama
Ja odstawiłam duphaston brałam do trzeciego miesiąca i w ostatni dzień została mi aby tabletka na rano, wzięłam ja poszłam do ginekologa powiedział mi żebym już nie brała i tak przerwałam branie i nie czuje się inaczej już prawie dwa tygodnie nie biorę i wszystko jest dobrze według mnie :)
 
Do góry