reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A córka ile ma latek ? My mamy problem z próchnicą 6 zębów wyszło w 4miesiącu po roku zaczęły się psuć jeździliśmy smarować i nie pomogło resztę dentystka na nfz powiedziała że jednynie prywatnie może coś zrobią.U nas prawdopodobnie genetycznie chłopaki mają słabe zęby bo z starszym to samo mleczaki słabe a stałe ładne.Mąż też korony na górnych zębach od 18 w tamtym roku wymieniał całą górę to zapłacił jak za samochód.Córka od początku piękne zęby.Próchnica butelkowa odpada bo żadne dziecko nie wiedziało co to smoczek i butelka.

A zęby myte dokładnie przez rodziców na noc? Czy w nocy dzieci jadły? Może napoje słodzone?
 
reklama
Ok później jak będę w domu to przejrzę książkę i wstawię 😊 Chciaz nie pamiętam czy były tam jakieś przepisy wegetariańskie bo ja to mięsożerna jestem 😁
Za przepisy i Ja będę wdzięczna. Zupełnie nie wiem jak ta dieta ma wyglądać co można jeść a czego nie. W piątek do lekarza to może rozjaśni troszkę re kwestię
 
Zęby chętnie mył teraz jeden krzyk a dzieci pija tylko wodę soków nie lubia nawet kubusia
Mój bratanek w ogóle nie pije słodkich rzeczy tylko wodę po prostu nie lubi a tez juz na jednym ząbku zrobiła mu się próchnica i teraz jakoś będą szli do dentysty a ma 2,5 roku. Jak był mały to też bardzo chętnie myl zeby a teraz są straszne awantury o to bo zjada tylko pastę ze szczoteczki a zębów nie daje umyć 😂
 
A karmiłaś je długo piersią czyli w nocy też jadły?
W nocy mało ale też jadły najwięcej córka co ma idealne zęby od zawsze konsultowałam z dwoma stomatologami i powiedzieli że od piersi zęby się tak nie psują a mąż w podstawówce zębów części nie miał i dwóch jego braci też tak więc męskie geny mają słabe zęby
 
Fakt, że z myciem różnie bywało tak jak z myciem głowy, bywały takie bunty że nie umypa ale generalnie myje. Ja od zawsze dbałam o zeby a chyba we wszystkich mam plomby, a kanałowe już w podstawówce musiałam mieć.
Wózek i łóżeczko mam na szczęście, ciuszkow tych najmniejszych już trochę kupiłam więc na razie mam luz.
 
W nocy mało ale też jadły najwięcej córka co ma idealne zęby od zawsze konsultowałam z dwoma stomatologami i powiedzieli że od piersi zęby się tak nie psują a mąż w podstawówce zębów części nie miał i dwóch jego braci też tak więc męskie geny mają słabe zęby

Hmmm. Kurcze no nie wiem, my chodzimy z synkiem od małego do dentysty na kontrolę i ma super zdrowe zęby. Ale fakt faktem to my mu myjemy, bo jeszcze on sam jest w tym niedokładny i przede wszystkim po umyciu zębów już nic nie je. Bo to najbardziej chodzi o to żeby na noc zęby były umyte i żeby już nic nie jeść/nie pić słodkich rzeczy. Polecam na instagramie profil "tatastomatolog". Bardzo dużo przydatnych informacji.
 
reklama
Jestem po wizycie u gin z nerwów przed gabinetem wyrejestrowałam się z prywatnego. Musiałam napisać oświadczenie że nie zgadzam się na amino.Gin mówiła że jej córce przy hashimoto i cukrzycy wyszło z pappa wysokie ryzyko zd i na usg prenatalnych lekarz powiedział że noska nie widać a urodziła zdrową córkę, a inna pacjentka wszystkie badania ok a urodziła dziecko z zd także nie ma zasady
 
Do góry