reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny chyba czuję pierwsze ruchy[emoji4] w tym tygodniu zaczęłam czuć takie delikatne draśnięcia jakby ktoś dotykał mnie od środka i jakby tam coś się poruszało a dzisiaj jak lezalam i trzymałam sobie dłoń na brzuchu to czułam tak samo, że się rusza i poczułam pod dłonią ruch na skorze czy to mozliwe tak wcześnie? że mogłam wyczuć ruch pod dłonią? [emoji7] Dodam,ze ciąża bliźniacza i czułam tego malucha co jest niżej. Tydzień 18 [emoji4]
Gratulacje [emoji3590] chyba śmiało można powiedzieć, że to właśnie to [emoji3059]
 
Sandra gratulacje[emoji2]
Ilsia, Nunu trzymam kciuki za Was.
U mnie dzisiaj urodziny młodszego syna - 14, tyle lat a ja doskonale pamiętam ten dzień, wszystkie okoliczności, kogo spotkałam itd, powoli do mnie dociera, że znowu będę miała okazję tego doświadczyć [emoji3526]
Dzisiaj zaczęłam 19 tydzień i mój brzuch jest już bardzo widoczny, na pewno większy niż w poprzednich ciążach na tym etapie a mam 4 kg na plusie. Też trudno mi kontrolować dietę, po początkowych mdłościach i awersji do jedzenia ewidentne nadrabiam straty[emoji57]
Co do skracającej się szyjki to ja miałam w poprzednich ciążach, u mnie było to związane ze skurczami, napinaniem się macicy, dostawałam leki i w miarę możliwości leżałam od ok 7 miesiąca. Dobrze, że macie to pod kontrolą, u mnie mimo zagrożenia przedwczesnym porodem z tego powodu, obaj chłopcy urodzili się o czasie.
U mnie również o wiele bardziej widoczny niż w poprzednich ciążach na tym etapie. I zaczyna się już pod samymi cyckami.
Mam prawie 7kg na plusie a mam nadwagę... więc w sumie powinnam schudnąć...a tu nici z tego. Ale wszystko poszło w ten brzuchol póki co [emoji12]
 
Dziewczyny chyba czuję pierwsze ruchy😊 w tym tygodniu zaczęłam czuć takie delikatne draśnięcia jakby ktoś dotykał mnie od środka i jakby tam coś się poruszało a dzisiaj jak lezalam i trzymałam sobie dłoń na brzuchu to czułam tak samo, że się rusza i poczułam pod dłonią ruch na skorze czy to mozliwe tak wcześnie? że mogłam wyczuć ruch pod dłonią? 😍 Dodam,ze ciąża bliźniacza i czułam tego malucha co jest niżej. Tydzień 18 😊
Ale fajnie, ja mam 16tc i bardzo chciałabym juz cos poczuć,jestem strasznie niecierpliwa
A co jesli amnio nie daj Boże wyjdzie złe to myslisz zeby usunąć 😥
Co to jest amnio? Ja was czytając widze ze mam naprawde braki.. nie wiem nawet o co chodzi z tą skracajaca się szyjka? Ja chodzę prywatnie do ginekologa,ale on jest bardzo małomówny a ja nawet nie wiem o co pytać,mowi ze jest ok i wychodzę :( to moja pierwsza ciaza i teraz widze ze jestem naprawde nieprzygotowana..:(
 
Ale fajnie, ja mam 16tc i bardzo chciałabym juz cos poczuć,jestem strasznie niecierpliwa

Co to jest amnio? Ja was czytając widze ze mam naprawde braki.. nie wiem nawet o co chodzi z tą skracajaca się szyjka? Ja chodzę prywatnie do ginekologa,ale on jest bardzo małomówny a ja nawet nie wiem o co pytać,mowi ze jest ok i wychodzę :( to moja pierwsza ciaza i teraz widze ze jestem naprawde nieprzygotowana..:(
Nie przejmuj się to moje czwarte dziecko a o niektórych rzeczach dopiero teraz się dowiaduje powiem jak moja babcia za moich czasów takich rzeczy noe było amino też pojawiło się u mnie dopiero teraz jak wyjdą źle badania z usg lub pappy wysyłają na dodatkowe badanie aminopunkcji czyli amino
 
Nie przejmuj się to moje czwarte dziecko a o niektórych rzeczach dopiero teraz się dowiaduje powiem jak moja babcia za moich czasów takich rzeczy noe było amino też pojawiło się u mnie dopiero teraz jak wyjdą źle badania z usg lub pappy wysyłają na dodatkowe badanie aminopunkcji czyli amino
Aha,mam nadzieje ze mnie nie będzie to dotyczyć bo ja jestem niezła panikara,jak dowiedziałam się ze jestem w ciazy to bylam w szoku,pozniej płakałam bo napewno będzie wszystko zle,ciesze się już mi to trochę minęło bo ja się bardzo łatwo załamuje,wszystko u mnie dobrze procz złych wyników tarczycy, ale endokrynolog przepisal hormony i zobaczymy, w poniedzialek mam wizyte u ginekologa,mam nadzieje ze z dzidziutkiem dobrze wszystko,bo teraz dla mnie tylko to się liczy a jeszcze pol roku temu sie wypieralam wszystkim ze nie będę mieć dzieci;p i to była świadoma decyzja z moim partnerem,hehe;D a teraz najszczęśliwsi na swiecie:)) dziekuje ci za odpowiedź, bede prwnie nie raz zadawala dziwne i moze glupie pytania ale bądźcie wyrozumiałe dziołchy dla mnie :) milego dzionka!:)
 
reklama
Aha,mam nadzieje ze mnie nie będzie to dotyczyć bo ja jestem niezła panikara,jak dowiedziałam się ze jestem w ciazy to bylam w szoku,pozniej płakałam bo napewno będzie wszystko zle,ciesze się już mi to trochę minęło bo ja się bardzo łatwo załamuje,wszystko u mnie dobrze procz złych wyników tarczycy, ale endokrynolog przepisal hormony i zobaczymy, w poniedzialek mam wizyte u ginekologa,mam nadzieje ze z dzidziutkiem dobrze wszystko,bo teraz dla mnie tylko to się liczy a jeszcze pol roku temu sie wypieralam wszystkim ze nie będę mieć dzieci;p i to była świadoma decyzja z moim partnerem,hehe;D a teraz najszczęśliwsi na swiecie:)) dziekuje ci za odpowiedź, bede prwnie nie raz zadawala dziwne i moze glupie pytania ale bądźcie wyrozumiałe dziołchy dla mnie :) milego dzionka!:)
Ja też mam problemy z tarczycą hashimoto i niedoczynność tabletka rano kontrolowanie krwi i jest ok
 
Do góry