reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Rubi, a co oznacza ostatnie zdanie, dlaczego przerwać ciąże? Mój w 28 tyg +5 dni ważył 1154 i było ok 🤔
Tak jak pisała ElaStyczna jeżeli będzie za mało przybierał to bezpieczniej poza brzuszkiem. Lekarz powiedział, że najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze, ale zalecił kontolowanie wzrostu co kilka tygodni. Więc się nie przejmuj bo zarówno z Twoim jak i z moim bobasem wszystko jest ok, a mój lekarz znany jest z przezorności ;)
 
Tak jak pisała ElaStyczna jeżeli będzie za mało przybierał to bezpieczniej poza brzuszkiem. Lekarz powiedział, że najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze, ale zalecił kontolowanie wzrostu co kilka tygodni. Więc się nie przejmuj bo zarówno z Twoim jak i z moim bobasem wszystko jest ok, a mój lekarz znany jest z przezorności ;)
Dodam jeszcze, że ja miałam 2800 jak się urodziłam siostra podobnie i dzieciaki siostry też, więc u nas to chyba genetyczne:)
 
Ee no nie ma czym :) jak bedzie sie cos dziac to lekarz zobaczy. Korzystalyscie z jakiejs listy co trzeba kupic malenstwu i wgl?
Ja oglądałam te listy i stworzyłam swoją. Głównie mam pajace i body z długim rękawem ale kupiłam na 4-5 zmian, bo boję się że szybko młody wyrośnie, a na pewno rodzina też coś poprzynosi :)
Ogólnie ostatnio zakochałam się w lumpeksie - mega dużo pięknych rzeczy z primarka, smyka, Mark& Spencer więc młody będzie lepiej ubrany niż ja :d
 
reklama
Hej:) ja po prenatalnych wszystkie narządy pięknie pracują lekarz nie widział żadnych nieprawidłowości, tylko powiedział, żeby kontrolować wzrost bo na dzień dzisiejszy 29+4 waży około 1300g więc jak powiedział mieści się w normie, ale jest poniżej przeciętnej. Jak zapytałam o przyczynę to stwierdził, że najwidoczniej taka moja uroda, że będę rodziła mniejsze dzieci, ale gdyby mały odbiegał od normy powyżej dwóch tygodni to wtedy należy przerwać ciążę..
Ale według tych siatek co są w internecie to idealnie, ja byłam teraz ( z om 29+1 a z usg 29+4) i te 1490 lekarz uznał za całkiem sporo...
A co rodzenia mniejszych dzieci, ja urodzona w 40 tc ważyłam 2350, byłam zdrowa, moja córka też z 40 tc 2900 . Także nie każde dziecko musi ważyć 4 kg. Ja tam nawet się boje żeby nie ważył więcej niż 3,5 bo bardzo mi zależy na sn.
 
Do góry