reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Mam pytanie do Was na temat niemowlę a telewizor... Nie chodzi mi o to żeby leżało i oglądało ale czy działa Wam telewizor w pokoju którym jestescie z dzieckiem? Czy dziecko czasem na niego spojrzy? Czy izolujecie go od niego?
 
reklama
Nie wiem czy to dobra i aktualna porada ale 10 lat temu mój synek miał alergię na bmk. Był cały wysypany i robił brzydkie kupki. Ppszlosmy do lekarza. Bebilon pepti mu nie pomógł. Dopiero nutramigen. To mleko nie jest zbyt smaczne ale mój synek tak je pokochał ze potem jak wyrosl z tej alergii to już nie chciał innego mleka 😁
A jak objawiało się że pepti nie pomaga?

Mam pytanie do Was na temat niemowlę a telewizor... Nie chodzi mi o to żeby leżało i oglądało ale czy działa Wam telewizor w pokoju którym jestescie z dzieckiem? Czy dziecko czasem na niego spojrzy? Czy izolujecie go od niego?
My staramy się izolować ale bez przesady, w dzień głównie leci radio a jak oglądamy coś wieczorem to staramy się tak by młody nie widział tv ale jak spojrzy na chwilę to nie robię jakiejś draki. I tak najczęściej po 5min młody się nudzi
 
Czyli tak jak u mnie..głownie leci w tle.
W szczególności że mam jeszcze starszego syna no i ciężko też mu ciągle kazać wył tv zeby mała nie oglądała. Pytam bo dzisiaj usłyszałam od znajomych że u nich od narodzin jest całkowity zakaz tv a jak mąż coś chce oglądać a dziecko jest w pokoju to zastawiają tv jakąś kotarą żeby tylko mąż go widział. I tak się zastanawiam jaka Wasza jest opinia a ten temat..
 
Czyli tak jak u mnie..głownie leci w tle.
W szczególności że mam jeszcze starszego syna no i ciężko też mu ciągle kazać wył tv zeby mała nie oglądała. Pytam bo dzisiaj usłyszałam od znajomych że u nich od narodzin jest całkowity zakaz tv a jak mąż coś chce oglądać a dziecko jest w pokoju to zastawiają tv jakąś kotarą żeby tylko mąż go widział. I tak się zastanawiam jaka Wasza jest opinia a ten temat..
Oczywiście z niemowlakiem trzeba uważać by nie przesadzać, zależy też jak blisko telewizora jest. Ale na przykład przy starszych dzieciach widzę że jeśli jest całkowity zakaz tv to potem dziecko "dziczeje" i zrobi wszystko by zobaczyć tv, a nie unikniemy moim zdaniem technologii typu tv czy komórka. Wszystko z umiarem i oczywiście uwzględniając dobrą odległość :)
 
A jak objawiało się że pepti nie pomaga?


My staramy się izolować ale bez przesady, w dzień głównie leci radio a jak oglądamy coś wieczorem to staramy się tak by młody nie widział tv ale jak spojrzy na chwilę to nie robię jakiejś draki. I tak najczęściej po 5min młody się nudzi
Objawiało się tak że dalej był wysypany niestety
 
U mnie jest podobnie dziś założyłam szczebelki kocykiem to w nocy to wyciągnął a tak to po kilka razy wstaje I go poprawiam bo jak utnie mu noga bądź ręką między szczebelkami to krzyczy
U nas dziś pierwszy raz był płacz bo przekrecał się w nocy na brzuch i nogi mu utkneły🤦‍♂️
Cześć dziewczyny, jestem załamana i potrzebuje dobrego słowa. Wczoraj odebrałam wynik testu na covid-pozytywny. Bardzo boję się o Mikołaja, żeby nie załapał. Chodzę w maseczce, dezynfekuje sie, szoruje ręce ale przecież zanim zrobilam test to nie nosiłam maseczki, nie izolowałam się aż tak bardzo. Czy którejś z Was też ten problem dotyczył? Jak dzieci na to reagowały? Izolacja Mikusia do 15 kwietnia... A tak sie pilnowalam. Nikt nas jeszcze nie odwiedził nawet moja mama a i tak załapałam. 😩
Hej, my od czwartku mamy potwierdzonego covida. Jak się macie?
Mam pytanie do Was na temat niemowlę a telewizor... Nie chodzi mi o to żeby leżało i oglądało ale czy działa Wam telewizor w pokoju którym jestescie z dzieckiem? Czy dziecko czasem na niego spojrzy? Czy izolujecie go od niego?
Czasem spojrzy ale odwracam go. Ale najczęściej mam wyłączony
 
Hej u nas nadal kupkę robi co kilka dni ale zachowuje się normalnie. Ostatnio zrobiła sama bez pomocy po 5 dniach... Gazy odchodzą regularnie więc przestałam się martwić. Byłam na USG bioderek i mi pediatra powiedziała, że nawet co 7-10 dni dziecko karmione piersią może robić i to jest normalne. W razie gdyby się męczyła mam masować palcem okolice odbytu i wtedy odbyt się otworzy i pójdzie kupka. Szczepienie drugą dawkę musiałam przełożyć , bo starsza córka dostała katar i kaszel 😒Na 29.04 mam nowy termin oby wtedy już było ok, bo 9 maja mam komunię starszej córki 😉
 
Nie wiem czy to dobra i aktualna porada ale 10 lat temu mój synek miał alergię na bmk. Był cały wysypany i robił brzydkie kupki. Ppszlosmy do lekarza. Bebilon pepti mu nie pomógł. Dopiero nutramigen. To mleko nie jest zbyt smaczne ale mój synek tak je pokochał ze potem jak wyrosl z tej alergii to już nie chciał innego mleka 😁
Moje starszaki też miały stwierdzoną alergię na mleko krowie. Dieta eliminacyjna białka sprawiła, że przestałam karmić piersią i dostałam nutramigen na receptę. Moi jedli bez problemu chociaż jego smak i zapach nie był rewelacyjny 🙄Na szczęście wyrośli z alergii i normalnie jedzą jogurty, mleko i żadnej wysypki nie mają. Po tylu latach się zastanawiam czy to w ogóle była alergia czy nie trądzik niemowlęcy...przy trzecim dziecku i po przerwie 9 i 6 lat człowiek inaczej patrzy na macierzyństwo 😆 Nie latam już z byle czym do lekarza, jestem spokojniejsza i nie panikuje jak kiedyś 😁
 
reklama
Byłam dziś na szczepieniu zobaczymy jak będzie poprzednie odchorowal pediatra zalecila wprowadzać już kaszke dokładnie sinlac bo za mało przybrał na wadze Wprowadzał ktoś już kaszke bo nie wiem jak się za to zabrać? za tydzień będzie miał 4 miesiące i myślałam najpierw o warzywach ale wg pediatry są za mało kaloryczne I mam zacząć od kaszki?
 
Do góry