reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

2-3 dni. W sumie obie metody

Ale chyba ma alergię na banana abardzo szkoda bo uwielbia. Odstawiam i obserwuje czy policzki będą miały normalny kolor
Szkoda że nie może ale może spróbuj za jakiś czas wtedy może będzie już ok Ja wciąż jestem na marchewce dziś 3 dzień a jutro może dodam jeszcze ziemniaczka dopiero teraz w miarę je z łyżeczki bo wcześniej więcej za buzią niż w środkiu 😄
 
reklama
Szkoda że nie może ale może spróbuj za jakiś czas wtedy może będzie już ok Ja wciąż jestem na marchewce dziś 3 dzień a jutro może dodam jeszcze ziemniaczka dopiero teraz w miarę je z łyżeczki bo wcześniej więcej za buzią niż w środkiu 😄
Zaczęło się ciągłe przebieranie 😉. U nas szybko złapał o co z łyżeczką chodzi ale za to zaczął łapać ją w trakcie jedzenia w dłonie 🤷‍♀️. Cały jest w jedzeniu też
 
Mam pytanie do mam karmiących piersią... Czy też normalnie teraz rozszerzacie dietę owoce warzywa czy czekacie do 6 miesiąca jak teraz zalecają? 😊
 
Ja na razie dałam dwa razy jabłko i jest ok. Jutro może dam marchewkę dla odmiany.
Mała jak już się obróci na brzuch to za wszelką cenę chce się przesunąć do przodu i się po czadie denerwuje 🙈 jest bardzo ruchliwym dzieckiem a w szczególności jak widzi starszego syna biegającego to też by poleciała za nim. 😆
 
My na razie po pierwszym jabłuszku a tak karmie dalej piersią 😊 małej nie bardzo chce się obracać z plecków na brzuch i odwrotnie ale za to jak leży na plecach to by sobie najlepiej już usiadla 🙈

Mam tak samo, chce już siadać. Ile ma miesięcy jak wprowadzasz jabłuszko? Też karmię piersią i zastanawiam się kiedy zacząć wprowadzać warzywa i owoce 😌
 
Mam tak samo, chce już siadać. Ile ma miesięcy jak wprowadzasz jabłuszko? Też karmię piersią i zastanawiam się kiedy zacząć wprowadzać warzywa i owoce 😌
Skończyła 16 cztery miesiące. I narazie tylko jablko było. Może pomału dam Teraz marchewkę. Z kaszkami jeszcze poczekam. Za tydz mam szczepienia to się dopytam babeczki chociaż nie wiem czy dla niej są wskazane po już waży ponad 8 kg 😆
 
Ja z rozszerzeniem diety czekam do skończonego 5 miesiąca według zaleceń pediatry, został nam niecały tydzień 😎

Jak u Was z przewracaniem się z pleców na brzuch? Młody nie za bardzo jest zainteresowany, nawet nie bawi się stopami. Nie wiem czy mam reagować czy dać mu jeszcze czas?
 
Ja z rozszerzeniem diety czekam do skończonego 5 miesiąca według zaleceń pediatry, został nam niecały tydzień 😎

Jak u Was z przewracaniem się z pleców na brzuch? Młody nie za bardzo jest zainteresowany, nawet nie bawi się stopami. Nie wiem czy mam reagować czy dać mu jeszcze czas?
Mój syn skończył pięć miesięcy 21 kwietnia i na dniach będziemy zaczynać rozszerzanie diety, bo bardzo się interesuje, gdy my jemy.

Z obracaniem na brzuszek jest podobnie, zupełnie nie widzę zainteresowania w tym kierunku. Codziennie ćwiczymy turlanie na boczki, ale sam z siebie rzadko to robi. Z interwencją u fizjoterapeuty wstrzymam się jeszcze z 3-4 tygodnie. Gdy pytałam ortopedę / pediatrę na ostatnich wizytach, to mówili, że czas na rozpoczęcie obrotów jest do końca szóstego miesiąca.
 
Ja z rozszerzeniem diety czekam do skończonego 5 miesiąca według zaleceń pediatry, został nam niecały tydzień 😎

Jak u Was z przewracaniem się z pleców na brzuch? Młody nie za bardzo jest zainteresowany, nawet nie bawi się stopami. Nie wiem czy mam reagować czy dać mu jeszcze czas?
U nas Jaś praktycznie leży plackiem. No chyba że położę go na brzuch to poleży z 10-15 min. Chęci do obrotów brak.za to gdy leży w nosidełku zaczyna wyrywać sie do siedzenia 😅
12maja mamy wizyte w poradni rehabilitacji.
 
reklama
Mam pytanie do mam karmiących piersią... Czy też normalnie teraz rozszerzacie dietę owoce warzywa czy czekacie do 6 miesiąca jak teraz zalecają? 😊
Kinga ja czekam. Pierwsze dziecko karmilam "hybrydowo" Ponieważ musiałam dojeżdżać na uczelnie. Po 4 miesiącu podałam marchewke i miał straszne zatwardzenia.
Teraz z córeczką czekam bo wiem ze nie ma nic lepszego niż mleko mamy i to jest lepsze niż te wszystkie sloiczki razem wzięte. Jest ryzyko że przez podanie takiego jedzonka dziecko zacznie mniej jeść z piersi a to zaburzy laktacje a nie o to tu chodzi.
No chyba ze lekarz zaleci inaczej.
Jak już zacznę podawać coś to po łyżeczce, między posiłkami a nie jako zamiennik piersi czyli zgodnie z zaleceniami who.
 
Do góry