reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Po jakim czasie wprowadzilas owoce? Dajecie jakies te kaszki?
Po ok 10 dniach po wprowadzeniu warzyw. Szybko ale widziałam, że warzywa nadal chętnie je więc nie odstawiłam owoców. U nas kaszkę lubi zjeść ok 18-19. Ja podaje bebilon pełne zboża od 4 miesiąca życia. Przed zakupem sprawdzam tutaj, które są polecane ze względu na skład Link do: Kaszki dla niemowląt - porównanie składu | RozszerzanieDiety.pl Nie chcę w niego pchać niepotrzebnego, zbędnego cukru
 
A to my nadal wcisniemy sie w 68 a 74 jest idealne :) ale nadal nie wiem ile ma dlugosci bo nasza pediatra go nie mierzy 🤷🏼‍♀️
U nas mierzy co szczepienie ale i tak to jest niedokładne bo dzieci strasznie się wiercą 🙆‍♀️. Ja zawsze obserwuje czy nie robi się pulchny. Wiadomo ma jakiejś dziecięce fałdki na nóżkach i rękach ale w normie. Jest takim sredniaczkiem. Ale zauważyłam, że latem jak jest bardzo ciepło to ma mniejszy apetyt
 
My jeszcze owocow nie dajemy bo moze odmowic mi mleka i wgl. Wiadomo sa slodkie ale z dziecmi roznie bywa. To duzy tez :)
Ja próbowałam kaszke ryżowa i jak miał biegunkę to pediatra kazała mi podawać kleik ryżowy, ale okazało się, że ma na niego alergię więc póki co główne posiłki to i tak nutramigen, zupa warzywna i teraz próbuje soczki owocowe, ale to tak po 30ml. Jabłko toleruje po soku gruszkowym znowu pojawiło się więcej kupek więc odstawiłam.
 
Po ok 10 dniach po wprowadzeniu warzyw. Szybko ale widziałam, że warzywa nadal chętnie je więc nie odstawiłam owoców. U nas kaszkę lubi zjeść ok 18-19. Ja podaje bebilon pełne zboża od 4 miesiąca życia. Przed zakupem sprawdzam tutaj, które są polecane ze względu na skład Link do: Kaszki dla niemowląt - porównanie składu | RozszerzanieDiety.pl Nie chcę w niego pchać niepotrzebnego, zbędnego cukru
Rozumiem :) tez tutaj sprawdzam sklady sloiczkow :) nasz tez taki sredniaczek. Wczesniej mial 3 brody teraz zostala mu jedna ale tak malo tego mleka pije i jest taki ruchliwy ze zaraz beda kosci widoczne 😂😂 a wody to juz wcale nie chce. Nie tknie i koniec. Bawi sie bboxem w sensie pociagnie i wypluwa 🙈musze mu wieksze porcje tych sloiczkiw dawac skoro tak mu smakuja.
 
Ja próbowałam kaszke ryżowa i jak miał biegunkę to pediatra kazała mi podawać kleik ryżowy, ale okazało się, że ma na niego alergię więc póki co główne posiłki to i tak nutramigen, zupa warzywna i teraz próbuje soczki owocowe, ale to tak po 30ml. Jabłko toleruje po soku gruszkowym znowu pojawiło się więcej kupek więc odstawiłam.
A jaka reakcja wyszla na kleik? Tez kupilam kleik ryzowy zanim wgl wyszla nam alergia ale to tez.. niby mowi nam zeby go nie tuczyc i wgl takie produktt tez orzeciez trzeba wprowadzac 🤷🏼‍♀️ A po gruszce to chyba normalne.. mowie chyba bo jako dorosla czesto po gruszce biegam do kibelka 😂😂🙈
 
Ja po 3 tyg zaczęłam wprowadzać owoce. Miał już jabłko i banana, teraz dostaje musy w tubce bo często byliśmy poza domem.
Póki co nie wprowadzam kaszek, je słoiczki lub to co ugotuję 😉
Planuję spróbować dać mu owsiankę na wodzie bo często jemy, więc zobaczymy czy młodemu też zasmakuje.
 
Ja po 3 tyg zaczęłam wprowadzać owoce. Miał już jabłko i banana, teraz dostaje musy w tubce bo często byliśmy poza domem.
Póki co nie wprowadzam kaszek, je słoiczki lub to co ugotuję 😉
Planuję spróbować dać mu owsiankę na wodzie bo często jemy, więc zobaczymy czy młodemu też zasmakuje.
Super :) tez chcialbym nauczyc go jesc to co my ale przy tej alergii troche sie boje
 
reklama
A jaka reakcja wyszla na kleik? Tez kupilam kleik ryzowy zanim wgl wyszla nam alergia ale to tez.. niby mowi nam zeby go nie tuczyc i wgl takie produktt tez orzeciez trzeba wprowadzac 🤷🏼‍♀️ A po gruszce to chyba normalne.. mowie chyba bo jako dorosla czesto po gruszce biegam do kibelka 😂😂🙈
Kupki z dużą ilością śluzu.
 
Do góry