reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Czy któroś z dzieci ma problem z piciem mleka lub nie chce go pić?
Witajcie dziewczyny, podczytuje Was regularnie ale nigdy tu nie pisałam. Byłam na styczniowkach ale moja córcia urodziła się w grudniu więc zaglądam i tu i tu [emoji4]
Moja kruszynka waży teraz 6500 g ma niedowagę ale wyniki badań ma w normie a to najważniejsze . Od 4 mscż piję cyca dosłownie 5 minut i ani chwili dłużej. Z butelki probowałam ,na śpiocha zje max 80 ml, jak nie śpi to nie tknie nawet. Od 5 msc na polecenie lekarza wprowadzaliśmy pokarmy. Je ładnie ale wszystko w małych ilościach mnie więcej 60- 80 ml. Jest drobniutka ale nie wychudzona. Myślę że to taka uroda. Nie raczkuje jeszcze, czołga się i turla. Czy Wasze maleństwa już wszystkie raczkują?
 
reklama
Witajcie dziewczyny, podczytuje Was regularnie ale nigdy tu nie pisałam. Byłam na styczniowkach ale moja córcia urodziła się w grudniu więc zaglądam i tu i tu [emoji4]
Moja kruszynka waży teraz 6500 g ma niedowagę ale wyniki badań ma w normie a to najważniejsze . Od 4 mscż piję cyca dosłownie 5 minut i ani chwili dłużej. Z butelki probowałam ,na śpiocha zje max 80 ml, jak nie śpi to nie tknie nawet. Od 5 msc na polecenie lekarza wprowadzaliśmy pokarmy. Je ładnie ale wszystko w małych ilościach mnie więcej 60- 80 ml. Jest drobniutka ale nie wychudzona. Myślę że to taka uroda. Nie raczkuje jeszcze, czołga się i turla. Czy Wasze maleństwa już wszystkie raczkują?
Myślałam że tylko nasza taka do jedzenia. Waga 7700 teraz trochę więcej podskoczyła. Je zupki ok 100- 120 gram owoców ok 120 g kaszą 2x dziennie rano z 60 ml mleka a wieczorem z 90 ml mleka. Zaczęła raczkować jak miała 6,5 mca stać zaczęła tydzień później a siedzi od skończonego 7 mca.
 
Myślałam że tylko nasza taka do jedzenia. Waga 7700 teraz trochę więcej podskoczyła. Je zupki ok 100- 120 gram owoców ok 120 g kaszą 2x dziennie rano z 60 ml mleka a wieczorem z 90 ml mleka. Zaczęła raczkować jak miała 6,5 mca stać zaczęła tydzień później a siedzi od skończonego 7 mca.
To w sumie ładniej je, dobrze się rozwija, nie masz się co martwić. Sprawdź ewentualnie morfologie.
 
Morfologię od lutego robimy co 2 miesiące bo jesteśmy pod kontrolą neonatologa. Od marca dostaje żelazo. Miesiąc temu spadło jej z 11 na 10 i jeszcze przyjmować ma do końca miesiąca
My mamy na dolnej granicy normy. Żelazo brała 3 msc, teraz mamy dawać dużo zupek z mięsem, nawet 2x dz
 
reklama
Do góry