reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny wiecie czy już można z mężem na usg? Czy to zależy od lekarza? W pierwszej ciąży był na każdym i teraz też chce A pytam żeby bez sensu nie brał wolnego i ze mną nie jeździł
Zależy od lekarza. Pewnie w większych klinikach i przychodniach nie, a u prywatnych to zależy.
Ja idę w tym tygodniu prywatnie na prenatalne i od razu przez telefon dostałam informację, że mam być sama i wejść dopiero na czas wizyty, nie wcześniej.
 
reklama
Niestety od niej niczego ciekawego a napewno mądrego nie ma szans sie dosiedziec...juz napewno o wychowaniu dzieci. Od poczatku ciazy juz sie tyle "rad" nasluchalam ze dziekuje bardzo....jest to patologiczna rodzina i mozna to smialo stwierdzic zreszta po opisach mojej tesciowej chyba wiele z was to wywnioskowalo 😂
Może akurat uda Wam się złapać lepszy kontakt jak urodzicie dzieci w podobnym czasie. A nawet jeśli nie to każda z Was ma swoje życie i nie musicie się przecież spotykać jeśli nie masz na to ochoty. Co do jej rad, to jeśli Ci nie odpowiadają to jednym uchem wpuść a drugim wypuść tą informację i się nie przejmuj jej zdaniem bo i po co skoro macie zupełnie odmienne zdanie :)

Oj raczej szybko nie wyjdą.. Córeczka ma z tym straszny problem... 6 zębów na raz jej wychodziło ponad miesiąc miesiąc nieprzespanych nocy bólu płaczu...
Ehh no skąd ja to znam. Mojemu ostatnio przez ponad miesiąc wychodziły albo i nadal wychodzą trójki i noce są okropne niestety.

Dziewczyny ja jestem przerażona bo od jutra wracam normalnie do pracy. Wcześniej pracowałam w biurze 1-2 w tygodniu i różnie było, ostatnio tragedia musiałam sie wcześniej zwolnić a w piątek wzięłam urlop na telefon. Nie wiem jak dam radę, muszę dociagnać do lipca ale słabo to widzę. Ciągle mi słabo, mdli cały czas, ból głowy jak przy migrenie, swiatłowstręt 😭.
Ojej a nie myslalas, żeby jednak pojsc na zwolnienie jak tak źle się czujesz?
Dlaczego chcesz pracować akurat do lipca?

Hej :) Po prawie 2 miesiącach czytania forum w końcu zebrałam się żeby się przywitać :D aktualnie 10t+5/11t+0, zdania są podzielone. To moja 3 ciąża, mam córkę z 11.2018, a w 05.2019 poronienie zatrzymane, puste jajo płodowe. Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie szło poprawnie :) Czytałam forum praktycznie od początku ale dopiero trochę odżywam po złym samopoczuciu i postanowiłam się odezwać ;)
Witaj :) rozgosc się u nas :) i gratuluję ciąży 😉

Dziewczyny wiecie czy już można z mężem na usg? Czy to zależy od lekarza? W pierwszej ciąży był na każdym i teraz też chce A pytam żeby bez sensu nie brał wolnego i ze mną nie jeździł
U mnie jeszcze nie można niestety.
 
Dziewczyny wiecie czy już można z mężem na usg? Czy to zależy od lekarza? W pierwszej ciąży był na każdym i teraz też chce A pytam żeby bez sensu nie brał wolnego i ze mną nie jeździł
U mnie mąż był przy każdym usg 🙂 bez problemu nas razem wpuścili, z tym że my prywatnie chodzimy,nie mam pojęcia jak to wygląda na NFZ
 
Początek, 02.11 :) muszę Ci powiedzieć, że masz u mnie ogromny szacun, jak Ty dajesz radę przy takiej ilości dzieci? Zazdroszczę! Sama chciałabym mieć więcej, ale tęsknię za pierwszą ciążą kiedy nie musiałam się niczym innym przejmować :D dziewczyny które spodziewacie się pierwszego dziecka - doceńcie ten czas na maxa, kolejne ciąże już są bardziej ekstremalne :D


Powiem Ci że w tej ciazy czuje się najgorzej że wszystkich. W poprzedniej ciazy 3 dzieci chodziła do szkoly/przedszkola a w domu miala 3 latke- ktora poszła od sierpnia do przedszkola.. Ale nie miałam ani takich mdlosci ani boli glowy.. teraz jestem taki wrak. Na szczęście w nieszczęściu tej korony, mój m jest w domu i daje mi odpoczywać ile potrzebuje. No ale też są rzeczy które muszę zrobić :)
Dziś np wstalam o 10.. po godz już mnie głowa bolala.. o 12.30 położyłam się z córcia, ale nie mogłam usnąć bo się głodna zrobilam j o 13.30 już podgrzewalam pizze z wczoraj :D zaraz córcia wstala, ok 15 złapały mnie mdlosci plus bol glowy.. zasnelam kolo 16 wstalam ok 19 ... jest 21 I mnie już glowa boli znowu.
Nie mam pojecia czemu mam takie stany w tej ciazy.. już nie mówię o tym że jestem ciągle zmeczona, zadyszka to moja siostra, szybko się zloszcze :/ Choc staram się nad tym panować ;) raz mi zimno raz goraco.. jakbym menopauzie przechodziła :D
Na szczęście już nie wymiotuje, choć nadal mi się cofa Ale to już I tak lepiej jest niz bylo. Wlosy mi się ptrzetluszczaja mega.. ahh chyba nie ma pozytywnych objawów tej ciazy :p w poprzedniej wlasnie wlosow moglam nie myć tydzien I dalej moglabym nie myć gdyby nie fakt że już by wypadało :p
Ależ się podpisałam. Chyba musialam i puścić siebie :D
A Ty jak znowu są ta ciaze ?

Ja w 2 ciaze zaplanowałam zaszlam jak 1szak miał 9 miesięcy, I tak samo w 4ta jak 3ci mialam 9 miesięcy.. fajna różnica wieku dla dzieci :D jednak ciąża w tym okresie męcząca, bo za dzieckiem trzeba biegać. Na szczęście te pierwsze trudniejsze tygodnie jeszcze większość dzieci nie chodzi - u mnie 1szy chodzi zaraz po tym jak zrobiłam test ciazowy :p
 
Ja ostatnio 86/54 i tak się wystraszyłam, że za chwilę mi skoczyło :p Ogólnie jestem niskociśnieniowcem, ale zazwyczaj w granicach 100/60, ostatnio coś niskie :/ Mam wizytę w piątek, to pogadam z lekarzem. Chociaż u lekarza zawsze 120/80, książkowe 😂 Chyba ze stresu xD
Mam tak samo 😊 na pewno lepiej mieć niskie niż za wysokie.
 
Powiem Ci że w tej ciazy czuje się najgorzej że wszystkich. W poprzedniej ciazy 3 dzieci chodziła do szkoly/przedszkola a w domu miala 3 latke- ktora poszła od sierpnia do przedszkola.. Ale nie miałam ani takich mdlosci ani boli glowy.. teraz jestem taki wrak. Na szczęście w nieszczęściu tej korony, mój m jest w domu i daje mi odpoczywać ile potrzebuje. No ale też są rzeczy które muszę zrobić :)
Dziś np wstalam o 10.. po godz już mnie głowa bolala.. o 12.30 położyłam się z córcia, ale nie mogłam usnąć bo się głodna zrobilam j o 13.30 już podgrzewalam pizze z wczoraj :D zaraz córcia wstala, ok 15 złapały mnie mdlosci plus bol glowy.. zasnelam kolo 16 wstalam ok 19 ... jest 21 I mnie już glowa boli znowu.
Nie mam pojecia czemu mam takie stany w tej ciazy.. już nie mówię o tym że jestem ciągle zmeczona, zadyszka to moja siostra, szybko się zloszcze :/ Choc staram się nad tym panować ;) raz mi zimno raz goraco.. jakbym menopauzie przechodziła :D
Na szczęście już nie wymiotuje, choć nadal mi się cofa Ale to już I tak lepiej jest niz bylo. Wlosy mi się ptrzetluszczaja mega.. ahh chyba nie ma pozytywnych objawów tej ciazy :p w poprzedniej wlasnie wlosow moglam nie myć tydzien I dalej moglabym nie myć gdyby nie fakt że już by wypadało :p
Ależ się podpisałam. Chyba musialam i puścić siebie :D
A Ty jak znowu są ta ciaze ?

Ja w 2 ciaze zaplanowałam zaszlam jak 1szak miał 9 miesięcy, I tak samo w 4ta jak 3ci mialam 9 miesięcy.. fajna różnica wieku dla dzieci :D jednak ciąża w tym okresie męcząca, bo za dzieckiem trzeba biegać. Na szczęście te pierwsze trudniejsze tygodnie jeszcze większość dzieci nie chodzi - u mnie 1szy chodzi zaraz po tym jak zrobiłam test ciazowy :p

Niestety u nas życie zweryfikowało plany / byliśmy gotowi na jak najmniejszą różnice wieku, ale coś poszlo nie tak :/ ale najwidoczniej tak mialo byc i zamiast grudnia 2019 urodzę w grudniu 2020 :)

Nie znoszę tej ciąży jakoś bardzo zle, ale brakuje tego, ze nie moge się zdrzemnąć/polozyc jak jestem zmęczona, mimo mdłosci gotowanie na mojej glowie. Oboje z mężem pracujemy z domu, młodą opiekowala sie babcia więc nie dostałam na nią wolnego 😕 więc wygląda to srednio,opiekujemy się nią na zmianę. Z plusów to nigdy by nie spędziła z tatą tyle czasu ile spędza teraz ;)
Najbardziej w kośc daje się brak energii i tak jak w ciąży z córką jak więcej się poruszam to bol dolnego odcinka kręgosłupa. W poprzedniej ciąży te bole minely po pierwszym trymestrze wiec teraz tez na to licze 😅
 
Hej dziewczyny!
Nie było mnie tu 2 dni, bo... 2 dni przespałam. Byłam nie do życia, dobrze ze weekend i mąż nie pracował to się zajmował małą, bo ja wstawałam o 10, spałam potem w dzień i podałam o 21.
Nie wiem czy to nie przez ten duphaston co zaczęłam w piątek brać... któraś z was tez może taka senna jest po tych tabletkach?
Ogólnie niestety dalej plamie... nie jest tego dużo, ale jest i mnie niepokoi :(


@Ragda ja używałam tego olejku, strasznie mnie jego zapach denerwował :D a rozstępy i tak się na sam koniec ciąży pojawiły :(

@Piernik98 tez jestem osoba wierząca, ale nie rozumiem jak można nakłaniać osoby niewierzące do ślubu kościelnego. Dla mnie to jest hipokryzja, kiedy najpierw ktoś nie chodzi do Kościoła, a potem nagle ślub kościelny bo tak wypada i nawet nie wie jak się w tym Kościele zachować. Oczywiście jako katoliczka chciałabym, aby jak najwiecej osób się nawrócilo, wierzyło i chrzcilo swoje dzieci przede wszystkim, ale uważam ze robienie czegokolwiek na pokaz, albo bo ktoś tak chce mija się z celem.
Ale w innych kwestiach to myśle, ze teściowa tak naprawdę się o Ciebie martwi i troszczy i chce dobrze. Chyba lepiej ze zapyta czy np chcesz coś zjeść niż by miała Cię kompletnie gdzieś?
Mieszkacie pod jej dachem, coś tam dla was robi to spróbuj po prostu chociaż ją tolerować. Niech poczuje ze ją lubisz, a myśle ze relacje będą lepsze :)

@aga.i.nieszka Współczuje cukrzycy :( ale pomysł, ze dobrze ze tak wcześnie to wyszło i unikniesz przykrych konsekwencji. A czego nie robi się dla tych naszych maluchów :)

@Blaankaa ja w wirusa wierze, wierzą tez w niego osoby mi bliskie, które go przechorowwly i walczą teraz z powikłaniami. I boje się o siebie i moje maleństwo, bo w razie czego nie wiadomo jak ten wirus wpływa na rozwijający się płód.
Poza tym wcześniej zamykali wszytsko, żeby nie było wielkiego boom zachorowań, bo polski system ochrony zdrowia by sobie nie poradził z wieloma przypadkami na raz. Teraz jest stosunkowo mało nowych przypadków dziennie, albo po prostu jest cały czas taka sama ilość i są sobie w stanie z tym lekarze poradzić i chociażby nie brakuje respiratorów.

@Ilona88 jeśli chodzi o te leżanki i fotele to pewnie zależy od gabinetu. W pierwszej ciąży u pani doktor u której prowadziłam to robiła przezpochwowe usg tez na tym samolocie, a przezbrzuszne na leżance. Teraz jak chodzę to przezpochwowe robi na leżance, a na samolocie tylko badanie :)

Witam znowu nowe mamusie :)
I cześć @Animowana - Ciebie witam z imienia, bo mam córkę w tym samym wieku :) tylko 3 dni młodsza od Twojej :) i tez mam ból pleców, ale nie samego kręgosłupa a talerza kości biodrowej. Strasznie mnie to bolało pod koniec pierwszej ciąży, a w tej już teraz... czasem tak mocno, ze nie mogę stanąć na nodze.
I zdecydowanie pierwsza ciąża pod względem obowiązków była o wiele spokojniejsza :)

Któras jutro wizytuje? :)
 
Dziewczyny w czwartek 21.05 o godz 18 poloznamama.pl Pani Ania Majda-Sandomierska poprowadzi live na temat ciąży i karmienia piersią. Udział w live to cegiełka 25 zł, która leci na leczenie malutkiej Hani Łączkowskiej, która zbiera pieniądze na najdroższy lek świata. Brakuje jeszcze 8 mln zł.
Webinar odbywa się w ramach tygodnia Dzien Mamy z Hania.
Wpłaty za webinar podpisane swoim imieniem i nazwiskiem wpłacamy na konto Hani Link do: Dzień Matki


i dodajemy się do grupy webinar z położnamamama: Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook


W tym tygodniu na stronie licytacji Hanii na Facebooku odbywa się mnóstwo licytacji i konkursów, w ktorych można wygrać/wylicytowac konsultacje online z doradcami chustonoszenia, chusty i akcesoria do noszenia dzieci, kosmetyki, biżuterię, gadżety dla dzieci i niemowląt https://bit.ly/2WBCGNq
 

Załączniki

  • received_2637071966581619.jpeg
    received_2637071966581619.jpeg
    89,1 KB · Wyświetleń: 29
  • received_2884175131651039.jpeg
    received_2884175131651039.jpeg
    629,3 KB · Wyświetleń: 28
Ostatnia edycja:
A może pogadasz z szefem i zgodzi się, żebyś dalej pracowała zdalnie? Nie myślałaś o L4?
Zależy mi żeby pracować do konca czerwca, muszę mieć przepracowane pół roku żeby dostać później trzynastkę, a wiadomo jak są małe dzieci kasa jest potrzebna. Później mogę wziąść urlop i iść na L4 po nim. Praca zdalna jest już nie możliwa dyrekcja zdecydowała, że wszyscy bez wyjątków wracają do pracy.
Na razie wstałam i jest nie najgorzej mam nadzieję że dam radę przetrwać ten i każdy kolejny dzień. Głowa ćmi ale delikatnie.
 
reklama
Do góry