reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej Mamuśki. Wczoraj mialam wizyte u lekarza. Założona karta ciazy. To moja 4 ciaza. Ciśnienie 135 na 85. Mowila polozna ze troszkę za wysokie. Wiem ze to nieodpowiedzialne. Zaszlam w ciaze po 3 cc. Na wizycie sie poplakalam. Pytalam lekarza jak to widzi itd. Stwierdzil ze byly 3 cc i zagrożenie jest zawsze. Ale ciaza juz jest i trzeba byc dobrej myśli. Ze zbada i zobaczymy. Robil usg. Po czym stwierdzil ze na dzien dzisiejszy jest dobrze. Ale musze byc pod kontrola co 2 lub 3 tyg. Jak cos będzie się działo to na patologie ciąży do Gdanska. Jestem zalamana.
Dzis nie spie od wpoldo 5. Myślę nad tym wszystkim. W dodatku o 8.30 jade na Bydgoszcz i Swiecie. Jako kierowca. W 2 strony to ok 350 zl.
Znacie kogos w podobnej sytuacji i wszystko skonczylo sie dobrze.
Nie wiem czy pamietacie mnie od poczatku. Regularnie czytam forum. Ale jakos.nie chcialam pisac bo stres stres stres
Spokojnie :) ja też jestem co prawda "tylko" po dwóch CC i u mnie sprawdzali jak zagoiła się blizna i czy zarodek jest na niej albo blisko niej. Blizna okej a zarodek dużo dalej, wiadomo pod kontrolą trzeba być, ale ja znam wiele przypadków wielokrotnych CC szczęśliwie zakończonych :) trzeba tylko słuchać swojego ciała i reagować na każdy ból w okolicach blizny i go konsultować (bez paniki ale im mniejszy odstęp od poprzedniego CC tym częstsza konsultacja). Ja mam odstęp 6 lat, ale też trochę spanikowałam na początku. Za to badająca mnie pani doktor powiedziała bez spiny że po prostu to jest wskazanie do kolejnego CC i tyle. Trzeba kontrolować, badać, oszczędzać się, nie nosić, ale w naszych czasach to już żadna dziwota, że tak to ujmę :) będzie dobrze :)
 
reklama
Spróbuj ogólnie z suszonymi owocami. Ja tez mialam zaparcia ale od 2 tyg staram się zjeść codziennie po kilka suszonych moreli i żurawine też podjadam. Nasypuje sobie codziennie do miseczki i tak sobie skubie przez cały dzien. Jak narazie zaparcia zniknęły [emoji846]
Cześć dziewczyny [emoji173] Dzisiaj obudziłam się z bólem brzucha, ale to bardziej problemy z żołądkiem albo jelitami, na razie na pewno nic nie zjem :( Niestety mam ogromne zaparcia i nie wiem jak sobie z nimi poradzić... Biorę błonnik, jem pełnoziarniste pieczywo, dużo piję i nic :/ Dobrze że w piątek wizyta, może lekarz pozwoli brać chociaż laktulozę.

Któraś dzisiaj wizytuje? :)
 
Ja zaraz jadę na badania krwi, żeby mieć komplet przed jutrzejszą wizytą o 16:30, a potem do siostry po adapter do pasów i trochę ciuchów ciążowych :) ciekawe czy będą pasować bo ja jestem niska klepsydra a ona wysoka gruszka 😂 próbuje się dodzwonić do szefa szefów żeby powiedzieć co i jak ale nikt nie odbiera :/ turbo mdłości mam 24/dobę , właśnie próbuje nie zwrócić euthyroxu, jest ciężko...
 
Ja zaraz jadę na badania krwi, żeby mieć komplet przed jutrzejszą wizytą o 16:30, a potem do siostry po adapter do pasów i trochę ciuchów ciążowych :) ciekawe czy będą pasować bo ja jestem niska klepsydra a ona wysoka gruszka 😂 próbuje się dodzwonić do szefa szefów żeby powiedzieć co i jak ale nikt nie odbiera :/ turbo mdłości mam 24/dobę , właśnie próbuje nie zwrócić euthyroxu, jest ciężko...

Dlatego tak mnie wkurza, jak ktoś bezmyślnie powtarza, że ciąża to nie choroba, że inna to pracuje/ biega/ robi salta i chu.. wie co jeszcze. Oczywiście, że to nie choroba, ale tak odmienny stan dla niektórych, że nie idzie normalnie funkcjonować...I piszę to ja, praktycznie bezobjawowa ;) Złamanie to też nie choroba, a na L4 wysyłają 😂
 
Dlatego tak mnie wkurza, jak ktoś bezmyślnie powtarza, że ciąża to nie choroba, że inna to pracuje/ biega/ robi salta i chu.. wie co jeszcze. Oczywiście, że to nie choroba, ale tak odmienny stan dla niektórych, że nie idzie normalnie funkcjonować...I piszę to ja, praktycznie bezobjawowa ;) Złamanie to też nie choroba, a na L4 wysyłają 😂
Aleś mnie rozbawiła tymi saltami 😂
 
Hej
Słuchajcie nie wiem czy to objaw ciąży, ale juz od x tygodni zmagam sie z lekko zatkanym nosem, katarem. Codziennie kicham, zaraz w pracy pomyślą, ze jestem jakas chora i zebym szla do domu 😂
Nie mam żadnych alergii ani nie jestem przeziębiona. Ciekawa jestem czy macie podobnie.
 
Hej
Słuchajcie nie wiem czy to objaw ciąży, ale juz od x tygodni zmagam sie z lekko zatkanym nosem, katarem. Codziennie kicham, zaraz w pracy pomyślą, ze jestem jakas chora i zebym szla do domu 😂
Nie mam żadnych alergii ani nie jestem przeziębiona. Ciekawa jestem czy macie podobnie.

Tak, mam to samo :) Ale póki co nic z tym nie robiłam, mam tylko zawsze paczkę chusteczek pod ręką 😁
 
reklama
Tak, mam to samo :) Ale póki co nic z tym nie robiłam, mam tylko zawsze paczkę chusteczek pod ręką 😁
Zatkany nos to I ja mam ale zwalam winę na pyłki. Może w końcu będzie ładniejszy dzień I wybiorę się na spacer.
Ja mam alergie... I caly czas psikanie.. W nocy nawet sie budze i ide do lazienki psikac 😂 ogolnie jestem strasznym obsmarkancem.., 😂
 
Do góry