reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Jestem!
dzieciol żyje, 175 serduszko waliło, piękny dźwięk ;) zrobiła mi tylko usg przez brzuch bo to tylko po to żeby sprawdzić czy nie ma krwiaków, czy wszystko dobrze wyglada i posłuchać serduszka ;)
Jestem i ja [emoji4]

Wszystko w porządku dziewczyny :) Dzidziol 4 cm, tętno 176, ciąża książkowa wg lekarza, póki co ;) Mam tylko zrobić przed prenatalnymi USG piersi, bo coś mi wymacał :/ Mam nadzieję, że nic poważnego... Poza tym wszystko ok :)

Zobacz załącznik 1123423
Ale cudne wiadomosci [emoji3059][emoji846][emoji3590]

I sliczny człowiek [emoji3590]

Od razu bardziej pozytywnie się patrzy [emoji4]
 
Byle więcej takich fajnych wieści podczas wizyt 😍 w czwartek mam tym razem usg w 10t3d. Mam stracha ze coś będzie nie tak. Plecy i brzuch bolą mnie nawet na wycieczce do biedronki.
A sam początek ciąży był straszny. W 4 tyg po 2 betach trafiłam do szpitala z powodu bólu brzucha i pleców.. Młoda pani doktor podczas badania powiadomiła mnie ze ciąża jest pozamaciczna i koniec kropka i będą mnie ciąć.
Dzień później badała mnie inna pani doktor i kazała mi się modlić bo dla niej jest to ciąża wewnątrzmaciczna bo coś tam zobaczyła. I wymodliłam. A miesiąc wcześniej biochemiczna. Boję się cieszyć z ciąży.
 
Ja chyba wgl nie robię prenatalnych. Jest tutaj też taka osoba która nie robi tych badań?
Ja chciałabym ale jest wszystko w porządku więc chyba nie zamierzam... w pierwszej ciąży też nie robiłam bo na podstawie zwykłego usg było wszystko ok. A później lekarz miał wątpliwości co do wielkości móżdzku i coś tam jeszcze i wysłał nas na 3d i tam specjalista wszystko dokładnie nam określił, więc teraz też zrobimy 3D.
Także można wszystko sprawdzić i fajna pamiątka 😊
Zaletą prenatalnych jest to, że dokładnie
Wykrywa chorobę i ewentualne wady można już leczyć w brzuchu mamy
 
Bardzo mi przykro z powodu tego co Wam się przydarzyło [emoji3064]

Ja również się zastanawiam nad pappa ale u mnie od razu ryzyko tri 21 na podstawie wieku wychodzi ok. 1:89. Czyli 1 kobieta na 89 w wieku 40 lat rodzi dziecko z Zespołem Downa... Także ryzyko wg pappa będzie ogromne. Pozniej jest to korygowane z wynikami z USG.
Więc jesli mi wyjdzie duże ryzyko z USG to wtedy zrobię ten test.

Prenatalne mam 22 czerwca w 12+6.

Moja mama robila test pappa z którego wyszło jej prawdopodobieństwo Zespołu Downa 1:2 również liczone większe prawdopodobieństwo z racji wieku. Stwierdziła że gdyby miała do wyboru robić ten test jeszcze raz nigdy by się nie zdecydowała. Chyba nigdy w życiu nie widziałam jej tak poddenerwowanej, pamiętam jak po telefonie z wynikami z amniopunkcji popłakała się ze szczęścia. Mi również wyszło spore prawdopodobieństwo Zespołu Downa (25lat) i też chciano mi zrobić amniopunkcję. Teraz zastanowię się dwa razy zanim podejmę decyzję czy zrobić test.
 
reklama
Do góry