reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Za to dowiedziałam się że Papp A wyszło za niskie, co daje ryzyko poronienia w drugiej połowie ciazy, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzinowej, stanu przedzucawkowego :(
Przykro mi, ale tak jak dziewczyny mówią - to tylko ryzyko, a poprzednie ciąże kończyły się u Ciebie dobrze! Trzeba być dobrej myśli! A co oznacza za niskie pappa-a? pokazali Ci te wyniki liczbowe?
 
reklama
Mialam robione zeby w ostatniej ciazy I piaskowanie zeby zdjąć kamień.



Niestety nie zrobili usg :(



Dobrze że na usg Wsio Ok. Czesto wstydniesie to dziolchy:D

Ja byłam ja wizycie I jednak nie zrobili usg :/

Za to dowiedziałam się że Papp A wyszło za niskie, co daje ryzyko poronienia w drugiej połowie ciazy, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzinowej, stanu przedzucawkowego :(

Dowiedziałam się również że nie będę miała badania z obciążeniem glukozy.. mimo że w ostatniej po tym badaniu wyszła cukrzyca.. zrobią mi tylko zwykle badanie na cukier.

Od 28 tyg będę miała ust co 3 tyg zeby sprawdzać jak bobo rośnie i czy będzie trzeba wywoływać wczesniej.

Wyczytałam że przy niskim papp A powinnam brać aspiryne.. A nic mi nie przepisali :(

To nie moj dzien :(

Usg dopiero 17.07 A potem 7.09

a może skonsultuj to jakoś prywatnie? Czy nie bardzo masz możliwość?
bo ryzyko, ryzykiem może właśnie aspiryna by ryzyko zmniejszyła albo zalecone częstsze kontrole żeby reagować na bieżąco.
Ty jesteś matka 5 zdrowych dzieci, 6 zdrowe urodzisz z przyzwyczajenia! ;) ale wiem, ze łatwo się mówi żeby się nie martwić dlatego jeśli masz taka możliwość to spróbuj to z kimś jeszcze skonsultować dla spokoju własnego;)
 
@Akuku te pappa to tylko statystyki. Na pewno wyjdzie wszystko dobrze!!! Masz możliwość prywatnie jakiegoś lekarza ?
Mialam robione zeby w ostatniej ciazy I piaskowanie zeby zdjąć kamień.



Niestety nie zrobili usg :(



Dobrze że na usg Wsio Ok. Czesto wstydniesie to dziolchy:D

Ja byłam ja wizycie I jednak nie zrobili usg :/

Za to dowiedziałam się że Papp A wyszło za niskie, co daje ryzyko poronienia w drugiej połowie ciazy, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzinowej, stanu przedzucawkowego :(

Dowiedziałam się również że nie będę miała badania z obciążeniem glukozy.. mimo że w ostatniej po tym badaniu wyszła cukrzyca.. zrobią mi tylko zwykle badanie na cukier.

Od 28 tyg będę miała ust co 3 tyg zeby sprawdzać jak bobo rośnie i czy będzie trzeba wywoływać wczesniej.

Wyczytałam że przy niskim papp A powinnam brać aspiryne.. A nic mi nie przepisali :(

To nie moj dzien :(

Usg dopiero 17.07 A potem 7.09
@Martusia1992 gratulacje [emoji4][emoji173] o proszę A się dziewczynka w chłopca zmieniła [emoji1787]
Jestem po wizycie. Wszystko ok. w zeszłym tygodniu w szpitalu w poradni lekarz mówił że dziewczynka będzie najprawdopodobniej, a dziś lekarz prywatny powiedział że chyba coś widzi między nóżkami hehe zgłupiałam ;) następna wizyta za miesiąc. Teraz tylko czekam na wyniki krwi z poradni prenatalnej które mają być w czwartek.
 
@EvilDesiree Gratulacje zdrowego dzidziusia. Jakiś dziwny ten lekarz że nawet nie dał sobie popatrzeć. u mnie ze wzgledu na tluszczyk prawie nic nie było widać a i tak dostałam zdjęcia na których w sumie widzę jedynie szary obraz... Najważniejsze że zdrowy dzidziuś, nie wspominał nic o płci?


@Basiola Gratulacje :) super duża dziewczyna już :)


Ja miałam taki normalnie przed ciąża. Podobno taki mój urok, a teraz dochodzi mi do 100. Lekarka na razie kazała się nie martwić i obserwować


U mnie to samo w poprzedniej ciąży puls 90-100 a teraz miałam nawet 116


Ja nie wiem jeszcze co z wózkiem zrobić :/ Ale chyba jednak zainwestuję w 2w1, a potem kupię jakiś do biegania.

Jak macie jakieś łatwe przepisy na makaron (najlepiej bez mięsa) to chętnie przyjmę :)

Ja mam wózek do biegania, prowadzi się go jednym paluszkiem, bardzo komfortowy dla maluszka ale niestety dość wywrotny

Co do makaronów to ja moge polecic:
-makaron w sosie serowym z ziołami, można dodać do tego jeszcze brokuł. Do śmietany dorzuca się serki topione i zioła, czeka az trochę się zredukuje, dodajesz podgotowanego brokuła, makaron i jeszcze chwilkę dusisz.
-makaron, smietanka 30, szpinak na masełku z czosnkiem doprawiony solą i pomidory suszone
-makaron, ugotowane szparagi, cebulka zeszklona na patelni, natka pietruszki, koperek, łosoś wędzony i serek homogenizowany naturalny

Ja też po :) miałam lekko podwyższony urobilinogen i zaleciła jakieś badania na wątrobę ;)
A co do płci powiedziała, że na 80% chłopak więc na razie 2:0 na chłopaka :D


Gratulacje synka, masz jakieś zdjęcia? jak tak pochwal się :)
 
@EvilDesiree Gratulacje zdrowego dzidziusia. Jakiś dziwny ten lekarz że nawet nie dał sobie popatrzeć. u mnie ze wzgledu na tluszczyk prawie nic nie było widać a i tak dostałam zdjęcia na których w sumie widzę jedynie szary obraz... Najważniejsze że zdrowy dzidziuś, nie wspominał nic o płci?


@Basiola Gratulacje :) super duża dziewczyna już :)





U mnie to samo w poprzedniej ciąży puls 90-100 a teraz miałam nawet 116




Ja mam wózek do biegania, prowadzi się go jednym paluszkiem, bardzo komfortowy dla maluszka ale niestety dość wywrotny

Co do makaronów to ja moge polecic:
-makaron w sosie serowym z ziołami, można dodać do tego jeszcze brokuł. Do śmietany dorzuca się serki topione i zioła, czeka az trochę się zredukuje, dodajesz podgotowanego brokuła, makaron i jeszcze chwilkę dusisz.
-makaron, smietanka 30, szpinak na masełku z czosnkiem doprawiony solą i pomidory suszone
-makaron, ugotowane szparagi, cebulka zeszklona na patelni, natka pietruszki, koperek, łosoś wędzony i serek homogenizowany naturalny




Gratulacje synka, masz jakieś zdjęcia? jak tak pochwal się :)
Bieda w luxmedzie, nie dała żadnego 😂 muszę poczekać do połówkowych. Ale pokazywała na usg jak drapie się po głowie 😍
 
Czy miała któraś już krzywą cukrową robioną? Muszę kupić glukozę do testu i zastanawiam się czy smak ma znaczenie? Któryś smak lepszy?
Nie jestem fanem słodkich rzeczy :(
Ja robiłam. Nie miałam żadnego smaku xd I to wcale nie było takie baaardzo słodkie, normalnie sobie wypiłam :D Mimo, że ja w ogóle nic słodkiego np nie piję - nie słodzę nigdy herbaty, kawy, bo słodki smak w napojach mnie drażni, ale żeby wypić tą glukozę to ja nie miałam problemu, więc w sumie nie wiem co doradzić :D mogę tylko powiedzieć, że z mojej perspektywy normalny słodki napój
 
a może skonsultuj to jakoś prywatnie? Czy nie bardzo masz możliwość?
bo ryzyko, ryzykiem może właśnie aspiryna by ryzyko zmniejszyła albo zalecone częstsze kontrole żeby reagować na bieżąco.
Ty jesteś matka 5 zdrowych dzieci, 6 zdrowe urodzisz z przyzwyczajenia! ;) ale wiem, ze łatwo się mówi żeby się nie martwić dlatego jeśli masz taka możliwość to spróbuj to z kimś jeszcze skonsultować dla spokoju własnego;)

Nie mam tu z kim skonsultować.. u nas nie ma prywatnych A przez koronę w innych miastach ciezko się gdzieś dostać..

Przykro mi, ale tak jak dziewczyny mówią - to tylko ryzyko, a poprzednie ciąże kończyły się u Ciebie dobrze! Trzeba być dobrej myśli! A co oznacza za niskie pappa-a? pokazali Ci te wyniki liczbowe?

Nie dostałam żadnych wyników.. Tylko że Papp A poniżej normy.. I powiedziała że mogę przez to urodzić przedwcześnie lub dziecko może slabo rosnąć. Wreszcie powikłań doczytałam sama.

@Akuku nie ma u Ciebie polskiego lekarza? Prywatnie?

Nie ma polskiego :( nie ma żadnego w moim mieście.. A dalej nie bardzo można.

@Akuku te pappa to tylko statystyki. Na pewno wyjdzie wszystko dobrze!!! Masz możliwość prywatnie jakiegoś lekarza ?
@Martusia1992 gratulacje [emoji4][emoji173] o proszę A się dziewczynka w chłopca zmieniła [emoji1787]


Właśnie nie mam jak i gdzie prywatnie.

Poczekam do usg w 20 tyg (19t3d)
 
reklama
Dziewczyny kwestia dendysty. Usuwanie kamienia nazębnego jest dla nas bezpieczne? No i druga sprawa mam ukruszoną jedynke juz pewien czas, druga od dołu też przetarta i przezroczysta troche i boje sie ze sie tez ukruszy (niestety szczękościski pozostawily po sobie slad :( szkoda ze teraz chce sie za to zabrac a nie wczesniej ale boje sie ze pojdzie dalej...) no i nie wiem w jaki sposob sie "reperuje" takie ukruszenia i czy bedzie to rowniez bezpieczne...jak mylicie? Oczywiscie dendyste tez zapytam ale wole miec wiecej opinii
Usuwanie kamienia jak najbardziej bezpieczne, wydaje mi się ze nadlewanie zęba również ale zapytaj swojego gina na wszelki wypadek bo ja sie na tym nie znam. Ja miałam dzisiaj leczonego kanałowo, za tydzien mam isc go dokończyć, potem ide na wymianę plomb, usuwanie kamienia i na koniec jesli crp nie spadnie to na wyrwanie jednego zęba ale pomimo iż dostałam zielone światło jeśli się bedzie dało dentysta stwierdził ze woli odłożyć wyrywanie na okres po ciąży bo bardzo mocno krwawie a ząb prawdopodobnie musi być usunięty chirurgicznie i trzeba będzie zrobić rtg. Na wyrywanie, znieczulenie, rtg tez mam pozwolenie :)
 
Do góry