reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

W ogóle martwi mnie moja waga. Kolejny tydzień, zaczęłam drugi trymestr a waga ciagle w dole i jeszcze ciut spadła...
w piątek wizyta będę dopytywać.
Ja też mam coraz mniej ale w piątek jak byłam u gina to położna którą mnie ważyła powiedziała, że wszystko jest dobrze, że można nawet 10 kg a dziecko i tak będzie zdrowe bo ono wyciągnie z nas to co potrzebuje 😁
 
reklama
Czy miała któraś już krzywą cukrową robioną? Muszę kupić glukozę do testu i zastanawiam się czy smak ma znaczenie? Któryś smak lepszy?
Nie jestem fanem słodkich rzeczy :(
Ja pilam glukoze ale nie na krzywa cukrowa tylko inne badanie i no jest mega slodka fakt, mnie troche mdliło pozniej ale mysle ze najwazniejsze pic malymi lyczkami a nie jak ja wypilam wszystko na raz prawie. Nie wiem jak tu u mnie robia w ciazy badanie glukozy czy sama kupuje czy oni juz maja 🤷‍♀️
Usuwanie kamienia jak najbardziej bezpieczne, wydaje mi się ze nadlewanie zęba również ale zapytaj swojego gina na wszelki wypadek bo ja sie na tym nie znam. Ja miałam dzisiaj leczonego kanałowo, za tydzien mam isc go dokończyć, potem ide na wymianę plomb, usuwanie kamienia i na koniec jesli crp nie spadnie to na wyrwanie jednego zęba ale pomimo iż dostałam zielone światło jeśli się bedzie dało dentysta stwierdził ze woli odłożyć wyrywanie na okres po ciąży bo bardzo mocno krwawie a ząb prawdopodobnie musi być usunięty chirurgicznie i trzeba będzie zrobić rtg. Na wyrywanie, znieczulenie, rtg tez mam pozwolenie :)
Ok dziekuje to umowie sie do dendysty na przyszly tydzien a w piatek na wizycie u ginekologa zapytam o dendyste 😇
 
Jestem dziewczyny po usg. Czekam teraz do genetyka i na pobranie krwi.
Lekarz mnie podusił niemiłosiernie (eh ten mój tłuszczyk) ale badanie trwalo ok. 10 minut. Nie widziałam monitora, nie robił zdjęć. Powiedział tylko, że na chwilę obecną nie ma sie do czego przyczepić.
Ryzyko T21 podstawowe z racji wieku 1:73 (tak jak mi wyszło na stronie fmf), skorygowane po usg do 1:540.
Teraz jeszcze pappa...

Dzisius ma 63,1 mm, NT 2,0 mm, kość nosowa obecna, serducho 164 u/min.

Gratulacje!! 6,3 cm szczęścia ❤️
Zdrowy dzidziol, szkoda że e-ciotki nie mogą popodziwiać jaki jest piękny.
Karny ku*asik dla lekarza 😉😂
 
Czy miała któraś już krzywą cukrową robioną? Muszę kupić glukozę do testu i zastanawiam się czy smak ma znaczenie? Któryś smak lepszy?
Nie jestem fanem słodkich rzeczy :(

Ja miałam i muszę przyznać, że tym razem dostałam glukoze o smaku cytrynowym... bożeeee... Nie ma porownania ze zwykłą, także polecam
 
Nie mam tu z kim skonsultować.. u nas nie ma prywatnych A przez koronę w innych miastach ciezko się gdzieś dostać..



Nie dostałam żadnych wyników.. Tylko że Papp A poniżej normy.. I powiedziała że mogę przez to urodzić przedwcześnie lub dziecko może slabo rosnąć. Wreszcie powikłań doczytałam sama.



Nie ma polskiego :( nie ma żadnego w moim mieście.. A dalej nie bardzo można.




Właśnie nie mam jak i gdzie prywatnie.

Poczekam do usg w 20 tyg (19t3d)
A może chodziło o to, że sam ten wynik pappa wyszedł niżej? I nie policzyli jeszcze w systemie jakie ryzyko wyszło? Dziwne ,że nie powiedzą dokładnie jak wyniki ... W sumie to słabo co wiesz z tego ...
 
Dziewczyny kwestia dendysty. Usuwanie kamienia nazębnego jest dla nas bezpieczne? No i druga sprawa mam ukruszoną jedynke juz pewien czas, druga od dołu też przetarta i przezroczysta troche i boje sie ze sie tez ukruszy (niestety szczękościski pozostawily po sobie slad :( szkoda ze teraz chce sie za to zabrac a nie wczesniej ale boje sie ze pojdzie dalej...) no i nie wiem w jaki sposob sie "reperuje" takie ukruszenia i czy bedzie to rowniez bezpieczne...jak mylicie? Oczywiscie dendyste tez zapytam ale wole miec wiecej opinii
Usunąć kamień na pewno można, nawet jest zalecane 😊 ale co do nadbudowy ukruszonych zębów to nie wiem
 
reklama
Dzień dobry, ale mam nadrabiania 😁 dzisiaj byłam na wizycie u mojego lekarza prywatnie z mężem mógł zobaczyć, posłuchać serduszka i popatrzeć jak pływa 😍 odebrałam wypis że szpitala i okazało się że mam anemię i liczne bakterie w moczu. Także dostałam żelazo a na mocz dostałam globulki, jeśli 8 lipca na wizycie będą dale to wtedy dopiero antybiotyk.
Także dzień intensywny ale bardzo przyjemny 😍
 
Do góry