reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Na listopakówkach jeden dzieciaczek ma już dwa zęby 😅, Jaś polubił sie z gryzakiem, wszystko do buzi wkłada i gryzie, ślina leje sie na potęgę 🤔

Raz dziennie pół słoiczka owoców- najbardziej polubił banana z jabłkiem. Na razie będę karmić gotowymi słoiczkami,potem będę produkować swoje- tak za 2-3 tyg gdy już bedzie zjadał większe ilości.
Kaszkę próbowałam podać kilka razy w wersji płynnej przez smoczek i zawsze jest krzyk, wypija max 50ml. Kaszka Nestle ryżowa z malinami. Robię ją na mleku Bebiko 1. Wczoraj zrobiłam mu samo to mleko( nadal karmie moim mlekiem) i przy tym mleku też wrzask 🤦
Więc może on nie chce mm,a kaszka jest ok?
Mój bebiko 1 dostaje od urodzenia. Jest to dosyc słodkie mleko w smaku w porównaniu do innych... ja mojemu próbowałam dawać kaszka bobovity mleczno ryżowa z bananami i z malinami... bananowe nie za bardzo chciał za to malinowa mu smakowała. Tylko że ja podawałam kaszle lyzeczka
 
reklama
Mój dzisiaj zrobił totalny strajk na picie, pił ostatnio 6 razy po 150 ml, a dzisiaj w całości może z 460 ml od nocy plus 30 ml kaszki zjadł.. Nie mam pojęcia co się stało Bo zachowuje się jak zwykle...
 
Mój dzisiaj zrobił totalny strajk na picie, pił ostatnio 6 razy po 150 ml, a dzisiaj w całości może z 460 ml od nocy plus 30 ml kaszki zjadł.. Nie mam pojęcia co się stało Bo zachowuje się jak zwykle...
U nas tydzień jak gorzej z jedzeniem. Na dobę wychodzi ok 550 ml a zjadła ok 630- 670 ml ale to chyba skok
 
U nas tydzień jak gorzej z jedzeniem. Na dobę wychodzi ok 550 ml a zjadła ok 630- 670 ml ale to chyba skok
A jak w nocy? bo ja teraz robię 4 godzinną lub dłuższą przerwę nocną to w dzień ma lepszy apetyt I zjada co 2,5 - 3 h I wychodzi nam ok 700-800ml na dobę czyli nie najgorzej tylko mój ulewa I podejrzewają refluks więc bujamy się z tym tematem
 
U nas chyba już ząbki zaczyna odczuwać bo rece tylko w buzi czasem to z nerwami je gryzie i ślina.. Wszędzie ślina 😆 a tak też myślę za jakiś czas rozszerzac dietę chociaz teraz widzę że zalecają od 6 miesiąca nie jak kiedyś od 4 🤔 a co myślicie na temat tych urządzeń do gotowania jedzenia dla niemowląt? Bo ostatnio gdzieś wpadlam na takie w internecie
 
A co do obracania się.. Mojej chyba się nie spieszy. Jak jest na plecach to na bok próbuje się przekrecac jak na brzuchu to czasem przewróci sir na plecy ale nie robi tego cały czas. Woli się porozglądać pogadać i pisać palce 😆 mam nadzieję że ogarnie temat ten mój pulpecik 😆
 
A jak w nocy? bo ja teraz robię 4 godzinną lub dłuższą przerwę nocną to w dzień ma lepszy apetyt I zjada co 2,5 - 3 h I wychodzi nam ok 700-800ml na dobę czyli nie najgorzej tylko mój ulewa I podejrzewają refluks więc bujamy się z tym tematem
Ostatnie karmienie o 20 zjada 120 ml potem ok. 1:30 się budzi i różnie zje 90- 120 ml potem ok 4:30 zje 50 ml i o 8 już co 3 godziny karmienie zjada różnie 70- 100 ml. Ostatnio dwie noce raz się obudziła ok 3 i 100- 120 ml było a tej nocy jakiś bunt był i dwa razy się obudziła raz zjadła 40 ml a potem 30 ml.
 
U nas chyba już ząbki zaczyna odczuwać bo rece tylko w buzi czasem to z nerwami je gryzie i ślina.. Wszędzie ślina 😆 a tak też myślę za jakiś czas rozszerzac dietę chociaz teraz widzę że zalecają od 6 miesiąca nie jak kiedyś od 4 🤔 a co myślicie na temat tych urządzeń do gotowania jedzenia dla niemowląt? Bo ostatnio gdzieś wpadlam na takie w internecie
Mogą być zęby ale nie koniecznie. Taki mają czas ze mocno dużo śliny produkują a przez władanie do buzi poznają świat
 
Moja też zauważyłam, że zaczęła się mega ślinić od tygodnia ale to nie za wcześnie na zęby? 😱 My za to mamy problem z kupką, robiła jakiś czas raz dziennie teraz co 3 dzień i jest maskara w ten trzeci dzień. Płacze, pręży się i nie może zrobić. Jak już nie mogę znieść tego płaczu, bo tak strasznie się męczy i chcę jej ulżyć wkładam jej troszkę mydełka do pupci i zrobi wtedy kupkę i wszystko jest już w porządku. Kupa jest normalna więc nie wiem o co chodzi, może tak przez jakiś czas będzie. Pamiętam, że ze starszą też miałam przez miesiąc taki problem... Lekarka mówi, że dziecko karmione piersią może nawet raz na tydzień robić kupkę i to jest normalne🙉
Jezus ja mam to samo i zaczęło się 2 tyg temu. Na początku robiła nawet 7 razy dziennie a teraz 2 dni nie robi. Poza tym od jakiegoś czasu zauważyłam że kupki są bardziej wodniste i lekko lepkie. Nie wiem czy tak wyglada sluz 🤔 może to alergia? Karmie piersią i spróbuje diety eliminacyjnej a nuż się poprawi.
 
reklama
My mamy bebilon pepti syneo ale chyba do końca jej nie służy było super 3 tygodnie a potem znowu zaczęły pojawiać się krostki i zaczęło jej charczeć w nosie
Nie wiem czy to dobra i aktualna porada ale 10 lat temu mój synek miał alergię na bmk. Był cały wysypany i robił brzydkie kupki. Ppszlosmy do lekarza. Bebilon pepti mu nie pomógł. Dopiero nutramigen. To mleko nie jest zbyt smaczne ale mój synek tak je pokochał ze potem jak wyrosl z tej alergii to już nie chciał innego mleka 😁
 
Do góry