reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja z moim od tygodnia walczę o każdą wypitą butelkę i wprowadziłam mu już jabłko zaczęłam od łyżeczki dziennie przez parę dni. Natomiast kaszkę na początku raz dziennie wsypywałam łyżkę do jego mleka(ze względu na alergie kupiłam mu kaszkę bezmleczną), a od dzisiaj już mu podałam w formie papki. Nie wiem czy zmiana zachowania wynika z zębów ale kosmos czasem już mi psychika i nerwy wysiadają bo jak nie śpi to co chwilę płacze.. Już się w sobotę cieszyłam, że wróciło moje dziecko spokojne i uśmiechnięte ale od wczoraj znowu maruda...
 
reklama
Ja z moim od tygodnia walczę o każdą wypitą butelkę i wprowadziłam mu już jabłko zaczęłam od łyżeczki dziennie przez parę dni. Natomiast kaszkę na początku raz dziennie wsypywałam łyżkę do jego mleka(ze względu na alergie kupiłam mu kaszkę bezmleczną), a od dzisiaj już mu podałam w formie papki. Nie wiem czy zmiana zachowania wynika z zębów ale kosmos czasem już mi psychika i nerwy wysiadają bo jak nie śpi to co chwilę płacze.. Już się w sobotę cieszyłam, że wróciło moje dziecko spokojne i uśmiechnięte ale od wczoraj znowu maruda...
Znam ten ból mój też ma takie dnie że nic mu nie pasuje tylko ręce I to tez nie za bardzo ost babcia posiedziała kilka godzin to stwierdziła że boli ja gardło od śpiewania I ręce od noszenia zapewne szybko nie zgodzi się zostać z małym Zaczynam doceniać wysiłek rodziców włożony w nasze wychowanie😅 Też myślałam że zęby ale podobno nie tak twierdzi pediatra A jak podajesz jablko- gotowane?
 
Znam ten ból mój też ma takie dnie że nic mu nie pasuje tylko ręce I to tez nie za bardzo ost babcia posiedziała kilka godzin to stwierdziła że boli ja gardło od śpiewania I ręce od noszenia zapewne szybko nie zgodzi się zostać z małym Zaczynam doceniać wysiłek rodziców włożony w nasze wychowanie😅 Też myślałam że zęby ale podobno nie tak twierdzi pediatra A jak podajesz jablko- gotowane?
Kilka dni gotowane a teraz spróbowałam surowe.. Przed nami druga dawka szczepienia w piątek ehh już się boję. Musimy dać radę z maluchami tylko nie wiem czy mąż na drugie się zgodzi:p hehe
 
Znam ten ból mój też ma takie dnie że nic mu nie pasuje tylko ręce I to tez nie za bardzo ost babcia posiedziała kilka godzin to stwierdziła że boli ja gardło od śpiewania I ręce od noszenia zapewne szybko nie zgodzi się zostać z małym Zaczynam doceniać wysiłek rodziców włożony w nasze wychowanie😅 Też myślałam że zęby ale podobno nie tak twierdzi pediatra A jak podajesz jablko- gotowane?
Ps. Kupiłam młodemu rękawice do gryzienia z takimi gumowymi kolcami zobaczę czy się sprawdzi i chociaż trochę ulży bo gryzaki mi wkłada za głęboko co powoduje odruch wymiotny, a palce ma w buzi ciagle
 
Mam pytanie do Was na temat niemowlę a telewizor... Nie chodzi mi o to żeby leżało i oglądało ale czy działa Wam telewizor w pokoju którym jestescie z dzieckiem? Czy dziecko czasem na niego spojrzy? Czy izolujecie go od niego?
U nas normalnie tv włączamy. Komp też chodzi,bo partner pracuje home offis. Jak mały zagląda to zagląda,byle nie za często i nie robie z tego draki
Czyli tak jak u mnie..głownie leci w tle.
W szczególności że mam jeszcze starszego syna no i ciężko też mu ciągle kazać wył tv zeby mała nie oglądała. Pytam bo dzisiaj usłyszałam od znajomych że u nich od narodzin jest całkowity zakaz tv a jak mąż coś chce oglądać a dziecko jest w pokoju to zastawiają tv jakąś kotarą żeby tylko mąż go widział. I tak się zastanawiam jaka Wasza jest opinia a ten temat..
Całkowita eliminacja to głupota. Tak samo jak z cukrem. Tego sie nie uniknie,a dziecko z zakazami ostro sie buntuje,tylko ja ze wszystkim trzeba znać umiar.
Moje starszaki też miały stwierdzoną alergię na mleko krowie. Dieta eliminacyjna białka sprawiła, że przestałam karmić piersią i dostałam nutramigen na receptę. Moi jedli bez problemu chociaż jego smak i zapach nie był rewelacyjny 🙄Na szczęście wyrośli z alergii i normalnie jedzą jogurty, mleko i żadnej wysypki nie mają. Po tylu latach się zastanawiam czy to w ogóle była alergia czy nie trądzik niemowlęcy...przy trzecim dziecku i po przerwie 9 i 6 lat człowiek inaczej patrzy na macierzyństwo 😆 Nie latam już z byle czym do lekarza, jestem spokojniejsza i nie panikuje jak kiedyś 😁
Oj tak, im więcej dzieci tym w matkach mniej paniki 😅
Ps. Kupiłam młodemu rękawice do gryzienia z takimi gumowymi kolcami zobaczę czy się sprawdzi i chociaż trochę ulży bo gryzaki mi wkłada za głęboko co powoduje odruch wymiotny, a palce ma w buzi ciagle
Pokażesz tą rękawice? Podoba mu sie?
 
U nas normalnie tv włączamy. Komp też chodzi,bo partner pracuje home offis. Jak mały zagląda to zagląda,byle nie za często i nie robie z tego draki

Całkowita eliminacja to głupota. Tak samo jak z cukrem. Tego sie nie uniknie,a dziecko z zakazami ostro sie buntuje,tylko ja ze wszystkim trzeba znać umiar.

Oj tak, im więcej dzieci tym w matkach mniej paniki 😅

Pokażesz tą rękawice? Podoba mu sie?
 
51m4OSxtbNL._AC_SY350_.jpg coś takiego jak przyjdzie to dam znać czy się sprawdziło
 
reklama
Do góry