reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny, a na jakim etapie jeśli chodzi o "ruchomość" dzieci jesteście? Z moja jeżdżę do fizjo, która mówi że dziecko jest zdrowe, tylko po prostu później załapie niektóre rzeczy, bo dzieci takie są. W swoim czasie. Mała nie lubi leżeć na brzuszku, klade ja w każdej dobrej chwili, w sumie sama się przewraca jak ma ochotę, ale z brzucha na plecy też potrafi. Nie podnosi się jeszcze do podporu wysokiego, o siadzę nie wspomnę. Wczoraj zaczęła obracać się na brzuszku wokół swojej osi za "marchewka" czyli telefonem z piosenkami😉 są postępy ale bardzo powolutku i małe. Jak wygląda to u Was?
 
reklama
Dziewczyny, a na jakim etapie jeśli chodzi o "ruchomość" dzieci jesteście? Z moja jeżdżę do fizjo, która mówi że dziecko jest zdrowe, tylko po prostu później załapie niektóre rzeczy, bo dzieci takie są. W swoim czasie. Mała nie lubi leżeć na brzuszku, klade ja w każdej dobrej chwili, w sumie sama się przewraca jak ma ochotę, ale z brzucha na plecy też potrafi. Nie podnosi się jeszcze do podporu wysokiego, o siadzę nie wspomnę. Wczoraj zaczęła obracać się na brzuszku wokół swojej osi za "marchewka" czyli telefonem z piosenkami😉 są postępy ale bardzo powolutku i małe. Jak wygląda to u Was?
My z Szymkiem też chodzimy do fizjo od jakiegoś półtorej miesiąca regularnie co tydzień bo mały właśnie nie osiągał wysokiego podpory. Dziś kończy 8 miesięcy i już zdarza mu się na krótką chwilę podeprzeć, ćwiczymy żeby załapał raczkowanie i podnosi się już czasem na czworaki ale narazie w miejscu, dziś pierwszy raz udało mu się z czworaków usiąść w siadzie podpartym. Oprócz tego wspina się gdzie tylko dosięgnie żeby się złapać pełza "biegiem" po mieszkaniu i kilka razy stanął nam w łóżeczku przez co przeżyliśmy zawał bo nie spodziewaliśmy się tego zupełnie
 
My z Szymkiem też chodzimy do fizjo od jakiegoś półtorej miesiąca regularnie co tydzień bo mały właśnie nie osiągał wysokiego podpory. Dziś kończy 8 miesięcy i już zdarza mu się na krótką chwilę podeprzeć, ćwiczymy żeby załapał raczkowanie i podnosi się już czasem na czworaki ale narazie w miejscu, dziś pierwszy raz udało mu się z czworaków usiąść w siadzie podpartym. Oprócz tego wspina się gdzie tylko dosięgnie żeby się złapać pełza "biegiem" po mieszkaniu i kilka razy stanął nam w łóżeczku przez co przeżyliśmy zawał bo nie spodziewaliśmy się tego zupełnie
No to moja mała najchętniej leżałaby na plecach, złapie sobie zabawkę np na brzuszku i wraca. Nie pełza chociaż ostatnio obróciła się wokół swojej osi ale na przedramionach. Do tego podporu wysokiego się nie zabiera. Gdy ja ją podniose to parę sekund potrafi wytrzymać i to tyle. Nie widać żeby miała jakaś dysfunkcje czy coś, chyba jest poprostu leniwa.... Wiadomo za kim 😂😉
 
Maja bedzie miala 15.08 8 miesiecy. Od 3-4 tygodni pełza (zasuwa w sumie), jakis tydzien temu siadla, przyjmuje pozycje do czworakowania i kiwa sie w przod i w tyl. Wysoki podpor i przekrecanie sie z brzucha na plecy zalapala juz daaaaaawno temu
 
Moja córka ma 8 miesięcy i ponad tydzień, usiadła jakiś miesiąc temu, wysoki podpór i pivoty to już bardzo dawno miała, chyba ok 6 miesiaca. Od ok tygodnia dosyć sprawnie raczkuje, podnosi się na kolana, a dziś pierwszy raz stanęła na nogi 😱
 
Czy Wasze dzieciaczki, też nie chcą jeść? U nas są dwa posiłki stałe i ostatnio nie chce mleka jeść. Zjada może w sumie 500 ml w ciągu całego dni i to bardziej na sile
 
Czy Wasze dzieciaczki, też nie chcą jeść? U nas są dwa posiłki stałe i ostatnio nie chce mleka jeść. Zjada może w sumie 500 ml w ciągu całego dni i to bardziej na sile
U nas w dalszym ciągu karmimy się piersią, Szymek ze stałych pokarmów zjada śniadanko, obiad, i mus owocowy wieczorem, na kolację je kaszkę na mleku modyfikowanym i dojada z piersi. Mleczko z piersi je w nocy ok 8, 12 i 17. Tak więc też tego mleka je sporo mniej niż wcześniej
 
Czy Wasze dzieciaczki, też nie chcą jeść? U nas są dwa posiłki stałe i ostatnio nie chce mleka jeść. Zjada może w sumie 500 ml w ciągu całego dni i to bardziej na sile
Dzieciaki w tym wieku zwykle jedzą około 5 posiłków z czego 3 powinny być mleczne porcja dla takiego malucha to ok 180 ml więc w sumie 500ml na dobę to raczej wystarczająca ilość. Poza tym w sumie nic na siłę te nasze dzieciaczki nie dadzą się zagłodzić 😁
 
reklama
Do góry