reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

A ja jak byłam na pobraniu krwi to były same dziadki i babcie, więc pomyślałam że nie będę się wpychać i stanę w kolejce. A potem zrobiło mi się duszno i odchyliłam na chwilę maseczkę z nosa i dostałam opierdziel od babci, że nos też trzeba zasłaniać bo jest Covid! Następnym razem też się zapytam czy mogę bez kolejki. Już mi nie będzie żal tych staruch!
No co za ludzie.... mogłaś odpowiedzieć ze w takim razie jednak skorzystasz ze swojego prawa wejścia bez kolejki bo jesteś w ciąży. Zamknęłabyś jej dziób jakbyś jeszcze przed nią weszła 😉
 
reklama
I do tego czasu tego 20 tyg tylko leżenie?
Musiałam leżeć, ale akurat z innego powodu. Mnie lekarze nie straszyli, raczej mówili, że to się często zdarza, że w większości przypadków mniej więcej w połowie ciąży, wraz ze wzrostem macicy, wszystko się naturalnie podnosi. Czasami jednak zdarza się, że pojawia się łożysko przodujące i wtedy to faktycznie jest duży problem i trzeba być pod stałą obserwacją, nie ma możliwości porodu SN, ale to są naprawdę sporadyczne przypadki :) i jest zdecydowanie za wcześnie, żeby się tym martwić :)
 
Cześć laseczki 🥰
Jak to się mówi dzień bez wrażeń ciążowych jest dniem straconym 😅😂🤦🏻‍♀️😂
Ja to dziś zaczynam 3 wywiadówki przez internet 🙈
Matko śniło mi się ze urodziłam dziewczynkę 😄😄
Jeśli chodzi o objawy to tez na mięso nie patrzę .... nie wymiotuje ale cały czas mnie mdli trochę więcej trochę mniej 🤗 za pare miesięcy będziemy się z tych objawów śmiali 😉
O ile dotrwamy bezpiecznie 🥰
Trzymajcie się tam dzielnie ❤️
 
Hej dziwaczny ,plamienie ustało idę o 13 do szpitala na usg ale doszło mi dzisiaj swędzenie i pieczenie pochwy ,czuje taka suchość w środku ,czytałam ze w pierwszy trymestrze nie powinno stosować się kremów i antybiotyków czy któraś z was miała coś takiego na początku ciąży Jak sobie poradzić ?
 
Ja jak byłam na becie drugiej i stałam godzinę w kolejce przy padającym śniegu usłyszałam od Pani w laboratorium ze mam już wchodzić bez kolejki nie słuchać nikogo podejść do okienka i powiedzieć ze jestem w ciąży. Powiedziała ze początki ciąży są często gorsze niż późniejszy etap wiec tak będę robić 🙂 w pierwszej ciąży zawsze stałam w kolejce i nikt mnie nie przepuścił a raz nawet usłyszałam chciałaś brzuch to stój od starego dziadka 🤬 niestety nie wiedział na kogo trafił 😁
mialam podobną sytuację w pierwszej ciąży. Fakt bylam młoda no ale bez przesady (21l) w tramwaju z gigantycznym brzuchem jechalam, oczywiście stojąc i jakoś na kogoś wpadlam lekko jak zarzuciło. Facet sie odwrócił popatrzył i rzekł "miała siłę sobie zrobić to niech ma siłę stać" wiecie tak mnie zatkało że nic nie powiedziałam.
Na finiszu już ciąży jak stałam w kolejce do kasy to zawsze zostawiałam przed sobą odstęp żeby ktoś jak będzie się odwracał nie szturchnął mnie to w tą przerwę zawsze mi się ludzie wciskali...
 
Ja jak byłam na becie drugiej i stałam godzinę w kolejce przy padającym śniegu usłyszałam od Pani w laboratorium ze mam już wchodzić bez kolejki nie słuchać nikogo podejść do okienka i powiedzieć ze jestem w ciąży. Powiedziała ze początki ciąży są często gorsze niż późniejszy etap wiec tak będę robić 🙂 w pierwszej ciąży zawsze stałam w kolejce i nikt mnie nie przepuścił a raz nawet usłyszałam chciałaś brzuch to stój od starego dziadka 🤬 niestety nie wiedział na kogo trafił 😁
A mogę zapytać gdzie chodzisz na pobranie?
 
mialam podobną sytuację w pierwszej ciąży. Fakt bylam młoda no ale bez przesady (21l) w tramwaju z gigantycznym brzuchem jechalam, oczywiście stojąc i jakoś na kogoś wpadlam lekko jak zarzuciło. Facet sie odwrócił popatrzył i rzekł "miała siłę sobie zrobić to niech ma siłę stać" wiecie tak mnie zatkało że nic nie powiedziałam.
Na finiszu już ciąży jak stałam w kolejce do kasy to zawsze zostawiałam przed sobą odstęp żeby ktoś jak będzie się odwracał nie szturchnął mnie to w tą przerwę zawsze mi się ludzie wciskali...
Było się zapytać czy takim prostakiem się urodził czy tak go matka wychowała.
 
reklama
Musiałam leżeć, ale akurat z innego powodu. Mnie lekarze nie straszyli, raczej mówili, że to się często zdarza, że w większości przypadków mniej więcej w połowie ciąży, wraz ze wzrostem macicy, wszystko się naturalnie podnosi. Czasami jednak zdarza się, że pojawia się łożysko przodujące i wtedy to faktycznie jest duży problem i trzeba być pod stałą obserwacją, nie ma możliwości porodu SN, ale to są naprawdę sporadyczne przypadki :) i jest zdecydowanie za wcześnie, żeby się tym martwić :)
Mam nadzieję że masz rację. Mi kazali się nie schylać, nie dźwigać i leżeć maksymalnie długo. I właśnie to leżenie mnie dobija. Ale 5.05 mam kolejną wizytę i liczę na jakieś lepsze wieści.

Póki co dołączam do wszystkich, które mdli. Ja mam mdłości, ale na szczęście tylko mdłości, bez wymiotów. Piersi bolą mnie okropnie, dosłownie nawet jak oddycham i są całe w niebieskich żyłkach.
A jeśli chodzi o jedzenie to kiełbaska wchodzi mi w każdej postaci i o każdej porze 😅
 
Do góry