reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja zaczynam zaraz 21 tydzień, a rzadko czuje dzidzi... Może raz dziennie lekkie muśnięcie maks. 3 razy. A mój brzuch z rana prawie go nie ma, a wieczorem za to jest ogromny. 🤭
 
reklama
A jak się ma Wasz poziom hemoglobiny? Mi sukcesywnie z morfologii na morfologię zjeżdża, teraz mam 11,7 (18 tyg.). Pytałam lekarza czy zacząć suplementować żelazo, ale powiedział, że teraz zmienia się podejście w ginekologii i hemoglobinę liczy się w proporcji do generalnego wzrostu objętości krwi w organizmie w ciąży - i to co się wcześniej traktowało jako stan zagrażający anemią, teraz się traktuje normalnie (właśnie w związku z tą zwiększoną objętością). Ciekawa jestem co mówią Wasi lekarze. Ten mój to w ogóle jest sceptyczny wobec jakiejkolwiek suplementacji poza kwasem foliowym...
 
Nie ma co porównywać ruchów czy brzuchow, każda ciąża jest inna, każdy organizm tez. Wszystko zależy tez od figury matki :) Ja czułam szybko delikatne ruchu bo prawie całe EURO 2020 nie spała i „oglądała” z nami, chyba sama próbowała strzelać bramki w brzuchu 😅 na przełomie 18/19 tc mój mąż już dostał 3 kopniaki i od tego 18 mała szaleje. Czuje z nią taka więź, bo jak tylko czuje mocniejszy ruch to od razu czytam bajkę albo włączam jakieś piosenki i ona wtedy daje czasu jeszcze bardziej :)
 
Info z neta: "Dotykanie i głaskanie brzucha w czasie ciąży jest zabronione w przypadku ciąży zagrożonej, ponieważ może wywołać skurcze i poród przedwczesny. Jeśli jednak ciąża przebiega prawidłowo, głaskanie brzucha jest wręcz zalecane jako sposób na budowanie więzi z dzieckiem i przyzwyczajanie go do dotyku i świata zewnętrznego."
No właśnie słuchajcie dziewczyny. Nie mam ciąży zagrożonej i nie czytalam odnoście głaskania brzuszka w necie, wzielam do siebie to co ona mi powiedziała, a powiedziała mi dokładnie to samo co napisali tu o ciąży zagrożonej, ale ja takiej nie mam. Powiedziała, ze takie głaskanie i wodzenie dłonią po brzuszku nie jest wskazane w ciąży i żeby sie odzwyczaić od tego. Chyba, ze tu ma jakieś powiązanie moje wysokie cisnienie, bo w sumie ciąża przebiega bardzo prawidłowo.
 
No właśnie słuchajcie dziewczyny. Nie mam ciąży zagrożonej i nie czytalam odnoście głaskania brzuszka w necie, wzielam do siebie to co ona mi powiedziała, a powiedziała mi dokładnie to samo co napisali tu o ciąży zagrożonej, ale ja takiej nie mam. Powiedziała, ze takie głaskanie i wodzenie dłonią po brzuszku nie jest wskazane w ciąży i żeby sie odzwyczaić od tego. Chyba, ze tu ma jakieś powiązanie moje wysokie cisnienie, bo w sumie ciąża przebiega bardzo prawidłowo.
Mam nadciśnienie leczone dopegytem. Mój lekarz nie powiedział nic o dotykaniu brzucha. Skoro źródła inaczej twierdzą a nasi lekarze nie głoszą nic podobnego to chyba jednak bym potraktowała słowa Twojego ginekologa jako ciut nadgorliwe [emoji4] no chyba, że się boisz.
 
Dziewczyny, czy odkąd poczulyscie pierwsze ruchy dziecka, czujecie je regularnie? Tzn. Codziennie? Czy jest tak ze jeden dzień tak,jeden nie? Jak to powinno wyglądać?
 
Ja raz poczułam, a potem kilka dni cisza. Teraz czuje codziennie, ale czasami w ciągu dnia wcale dopiero wieczorem i o różnych porach.
 
No ja właśnie mam różnie i trochę zaczelam się martwić,ze nie czuje dzień w dzień albo jeszcze aż tak nie rozpoznaje
 
reklama
Do góry