reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny.
Czy którejś z Was przytrafiła się w ciąży opryszczka wargowa ? Bo mi właśnie wyskoczyła 😭 mam ten problem średnio 1-2 razy w roku ale sądziłam że jakiś uda mi się uchronić w ciąży. Moja gin mi przepisała heviran doustnie 3x1.
Niby wyczytałam że opryszczka nawracająca i na ustach nie jest groźna dla maluszka ale tak się denerwuje że nie mogę spać.
Zazdroszczę kobieta które mogą się spokojnie cieszyć ciąża bo ja od początku mam tylko ciągle jakiś stres 😢 chce mi się już płakać.
Nie miałam nigdy opryszczki, ale podobno jeśli zdarzała się też przed ciążą to nie jest groźna, więc spokojnie 🙂 stres też nie jest dobry Dla maluszka🙂
 
reklama
Mi właśnie przed wczoraj wyskoczyła. Nie pierwszy raz. Narazie smaruje octaniseptem i maścią cynkową. Oby zeszła. Myślałam jeszcze, żeby czosnek lub cebulę przykładać, ale nigdy nie próbowałam tego sposobu.
 
Ja właśnie przykładałam czosnek i wywaliło mi mega duże jak nigdy :( napisałam do mojej gin i przepisała te leki, których boje się brać ale biorę żeby to szybko wyleczyć. No tragedia :(
Czytałam właśnie informacje na ten temat i w jednym artykule bylo napisane żeby cynkowa nie smarować. I niewiadomo co tu robić.
 
Ja właśnie przykładałam czosnek i wywaliło mi mega duże jak nigdy :( napisałam do mojej gin i przepisała te leki, których boje się brać ale biorę żeby to szybko wyleczyć. No tragedia :(
Czytałam właśnie informacje na ten temat i w jednym artykule bylo napisane żeby cynkowa nie smarować. I niewiadomo co tu robić.
Przykładanie czosnku nie pomoże, może dodatkowo podrażnić, lepiej go po prostu zjeść😄 Maść cynkowa działa osuszajaco, można stosować. Jeżeli lekarz dał heviran to mu zaufaj. To twoja kolejna opryszczka, więc nic się nie stanie, głowa do góry. Będzie dobrze😉
 
Dziewczyny.
Czy którejś z Was przytrafiła się w ciąży opryszczka wargowa ? Bo mi właśnie wyskoczyła 😭 mam ten problem średnio 1-2 razy w roku ale sądziłam że jakiś uda mi się uchronić w ciąży. Moja gin mi przepisała heviran doustnie 3x1.
Niby wyczytałam że opryszczka nawracająca i na ustach nie jest groźna dla maluszka ale tak się denerwuje że nie mogę spać.
Zazdroszczę kobieta które mogą się spokojnie cieszyć ciąża bo ja od początku mam tylko ciągle jakiś stres 😢 chce mi się już płakać.
u mnie właśnie kończy się już druga opryszczka w ciąży, ale nie jest jakaś szczególnie wielka, więc ograniczyłam się do maści. Podobno leki antywirusowe są w miarę bezpieczne w ciąży - to apropos Heviranu, ale mój lekarz zalecił, że jeżeli nie jest jakaś ogromna to tylko maście/plasterki. Powiedział też, że to nie jest zagrożenie na tym etapie ciąży, jeżeli pojawiłaby się w okolicy porodu to wtedy coś trzeba działać
 
To trochę już będę spokojniejsza :)
Trzeci dzień biorę hascovir ale zaczęłam chyba za późno po powinnam jak tylko pojawiły się pierwsze objawy.
Ja już tyle leków biorę, że każdy dodatkowy powoduje u mnie panikę.
Teraz sobie myślę że skoro już mi wywaliło to też mogłam ograniczyć się do maści.

Dzięki dziewczyny za informację ❤️
 
Dziewczyny.
Czy którejś z Was przytrafiła się w ciąży opryszczka wargowa ? Bo mi właśnie wyskoczyła 😭 mam ten problem średnio 1-2 razy w roku ale sądziłam że jakiś uda mi się uchronić w ciąży. Moja gin mi przepisała heviran doustnie 3x1.
Niby wyczytałam że opryszczka nawracająca i na ustach nie jest groźna dla maluszka ale tak się denerwuje że nie mogę spać.
Zazdroszczę kobieta które mogą się spokojnie cieszyć ciąża bo ja od początku mam tylko ciągle jakiś stres 😢 chce mi się już płakać.
Też miałam, lekarz zabronił leków przeciwwirusowych. Bezpieczny w ciąży jest Erazaban :)
 
Dziewczyny pomocy zjadłam może pół łyżeczki mleka które okazało się zepsute i data do kwiecień 2021 to było mleko dla dzieci takie w kartoniku chyba uht nie śmierdziało ale było gęste i miało trochę "serka" nie zauważyłam bo kyo inny przygotował mi ten posiłek... Czy mogę zarazić się groźna bakteria np listeria? Co robić?
 
reklama
Do góry