reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja chętnie się przespaceruje, przynajmniej plecy mniej bolą. Po każdym spacerku położyć się i nogi do góry 😉 z drugiej strony aż tak dużo nie chodzę, no i odpoczywam jak potrzebuję. Ale mam jeszcze mniej się ruszać... Byle do celu 🤣 już bliżej niż dalej.
Ale czym lekarz uzasadnił to że masz się mniej ruszać ?
 
reklama
Powiedział, że za dużo chodzę a wtedy zatrzymuje się woda w organizmie co powoduje ten za wysoki przyrost masy w ostatnim miesiącu. Nie jest to nic złego, ale po każdym spacerku mam teraz leżeć🤷‍♀️
O widzisz to nie wiedziałam o takiej teorii. Chodzić źle, nie chodzić jeszcze gorzej ;)
Ale coś może być z tym zatrzymywaniem wody bo ja też jakaś napuchnięta się zrobiłam mimo że dużo pije wody.
Za wiele to się nie ruszam bo dziennie robię ok 4000 kroków czyli dość mało
 
O widzisz to nie wiedziałam o takiej teorii. Chodzić źle, nie chodzić jeszcze gorzej ;)
Ale coś może być z tym zatrzymywaniem wody bo ja też jakaś napuchnięta się zrobiłam mimo że dużo pije wody.
Za wiele to się nie ruszam bo dziennie robię ok 4000 kroków czyli dość mało
No właśnie, pewnie do każdego trzeba indywidualnie podejść. Ja raczej jestem aktywna i leżenie czy siedzenie w domu mnie męczy 😆 teraz na zwolnieniu to w ogóle głupieje 🤪
 
U mnie malutka w 32,5 dniu miała 2070g i stwierdził że wszystko jest w normie A parę razy sprawdzał bo mam czasem wysoki cukier. Mój 12 letni obecnie syn miał też usg robione w tym samym tyg i ważył 2000 g więc 70 g mniej i urodził się z waga 3710 i tak też powiedział mi lekarz że gdybym urodziła w terminie to by maleństwo miało ok 3700.
 
reklama
Hej,
Jestem mama 1.5 rocznego Leosia, termin porodu mam na 23grudnia i zaczynają mnie dopadać znaki zapytania :/ czy naturalny czy cc ?? Z Leonem miałam ciężka ciążę kilka razy w szpitalu Sterydy na płuca itp. Poród naturalny wywoływany trwał 9h, wyciskali mi wody 2 razy, nastawiali mi dziecko ręka:( skurcze bardzo bolesne.. 43 min parcia byłam nacinana i jeszcze pękłam a szyli mnie godzinę.. I niby jak to wspominam to aż tak źle nie było (paranoja)
Po porodzie stan zapalny a powrót do współżycia to miesiąc prób bo za długo było przerwy... nie mogłam założyć bielizny damskie co dopiero spodni, chyba po miesiącu zaczęłam się normalnie ubierać a po 4 w miarę normalnie funkcjonować. Tylko że miałam czas na leżenie i mogłam sobie pozwolić żeby czegoś nie zrobić ^^ a tu.... obiad sprzątanie gotowanie itp. No i tak od paru tygodni zastanawiam się czy może cc ? Wiecie blizna na wierzchu, poród zaplanowany a nie czekanie kiedy się zacznie i może życie codzienne będzie mi łatwiej ogarnąć? Błagam o opinię pomysły porady... tak ma mi kto pomóc ale jestem z tych osób które by chciały jak najszybciej wrócić do swojej formy, wziąć tabletkę przeciwbólową i do przodu
 
Do góry