reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hej :) mam do Was pytanie. Czy wiecie jak wyglądają sączące się wody płodowe i jak odróżnić je od upławów lub nietrzymania moczu ?
Od dłuższego czasu czuje Się "mokro", przepraszam za tak dosłowne określenie. Nie zauważyłam nietrzymania moczu więc to nie to. Jakis czas temu zgłaszałam to mojej gin to powiedziała że w 3 trymestrze jest więcej upławów. Niby mnie uspokoił ale ciągle się tym zamartwiam ponieważ boje się że coś się saczy a ja tego nie rozpoznam.
Nie ma to konsystencji typowego śluzu, jest raczej wodniste w kolorze żółtawym ( znowu wybaczcie za dosłowne opisywanie ;) ).
W pierwszej ciazy jak się okazało saczyly mi się wody. Było mi tak jakoś mokro non stop. Najgorzej jak nagle wstawałam. Myślałam że więcej sluzu się wydziela. Pojechałam na IP i okazało się że to wody. Od razu mnie zostawili. Urodziłam za 24 h. Był to 37 tc.
 
reklama
W pierwszej ciazy jak się okazało saczyly mi się wody. Było mi tak jakoś mokro non stop. Najgorzej jak nagle wstawałam. Myślałam że więcej sluzu się wydziela. Pojechałam na IP i okazało się że to wody. Od razu mnie zostawili. Urodziłam za 24 h. Był to 37 tc.
A zwróciłas uwagę na kolor ?
Nie potrafię tego obiektywnie ocenić ponieważ u mnie ciągle coś się "wydziela". Dziś w nocy też miała taką akcję i na pewno nie był to mocz. Z tym że tak jak pisałam zgłaszałam to wcześniej lekarzowi i twierdził że poziom wód jest ok.
 
A zwróciłas uwagę na kolor ?
Nie potrafię tego obiektywnie ocenić ponieważ u mnie ciągle coś się "wydziela". Dziś w nocy też miała taką akcję i na pewno nie był to mocz. Z tym że tak jak pisałam zgłaszałam to wcześniej lekarzowi i twierdził że poziom wód jest ok.
Taka woda bezbarwna. Ani mleczna, ani żółta. Taka bezbawna, lekko kwaśna w zapachu.
 
A zwróciłas uwagę na kolor ?
Nie potrafię tego obiektywnie ocenić ponieważ u mnie ciągle coś się "wydziela". Dziś w nocy też miała taką akcję i na pewno nie był to mocz. Z tym że tak jak pisałam zgłaszałam to wcześniej lekarzowi i twierdził że poziom wód jest ok.
Może podjedź na IP, sprawdzą od razu. Moja lekarka powiedziała że wszystko ok i szybko nie urodze... niby sprawdzała wody ale chyba niezbyt się do tego przyłożyła.
 
A ja się teraz wystraszykam bo mi wyszły ketony w moczu 15mmol/l a norma do 0,5
Cukrzycy nie mam (chyba że teraz się coś zmieniło)
Do lekarza w piątek idę. Czy któraś też miała taka syt. Co to oznacza
 
A ja się teraz wystraszykam bo mi wyszły ketony w moczu 15mmol/l a norma do 0,5
Cukrzycy nie mam (chyba że teraz się coś zmieniło)
Do lekarza w piątek idę. Czy któraś też miała taka syt. Co to oznacza
A odżywiasz się prawidłowo? Tj dostarczasz sobie i dziecku wszystkiego co niezbędne?
Ja miałam ketony w moczu od początku prawie ciąży, ale również mam cukrzyce ciążowa i przez dietę, która ta choroba wymaga, miałam ciagle obecne ketony (dopiero po paru tyg nauczyłam się tak komponować posiłki by wszystko się uregulowało).
Cukier kiedy ost miałaś badany?
 
A odżywiasz się prawidłowo? Tj dostarczasz sobie i dziecku wszystkiego co niezbędne?
Ja miałam ketony w moczu od początku prawie ciąży, ale również mam cukrzyce ciążowa i przez dietę, która ta choroba wymaga, miałam ciagle obecne ketony (dopiero po paru tyg nauczyłam się tak komponować posiłki by wszystko się uregulowało).
Cukier kiedy ost miałaś badany?
Cukier miałam badany jak była robiona ta krzywa cukrowa to był jakoś wrzesień. I mi wyszło że nawet jest lekko poniżej normy. Ale to był taki lekki odchył.
Fakt że od jakiegoś czasu jem dużo mniej bo już nie mam tyle miejsca w brzuchu. Często na obiad jadłam jakies Warzywa z sosem winegret i Mięsko/rybę ale już bez węglowodanów. Ale tak to wydaje mi się że nie odżywiam się jakoś źle
 
Cukier miałam badany jak była robiona ta krzywa cukrowa to był jakoś wrzesień. I mi wyszło że nawet jest lekko poniżej normy. Ale to był taki lekki odchył.
Fakt że od jakiegoś czasu jem dużo mniej bo już nie mam tyle miejsca w brzuchu. Często na obiad jadłam jakies Warzywa z sosem winegret i Mięsko/rybę ale już bez węglowodanów. Ale tak to wydaje mi się że nie odżywiam się jakoś źle
To możliwe, ze właśnie przez te ostatnie dni „mniejszego” jedzenia pokazały Ci się ketony. Zadbaj o dietę i dobre nawodnienie.
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy wam też dokucza czasem ból więzadeł macicy? Od kilku dni mam w prawym podbrzuszu takie bóle jak na okres. Już mam taki duży brzuszek, że jest to bardzo uciążliwe.
 
Do góry