reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Mi położne mówiły, że po 35 tygodniu powinno być główką dół.
Ja też słabo sypiam. Czuję się bardziej zmęczona i w dzień też robię sobie drzemki, ale spacer przynajmniej pół godzinny musi być. Lepiej się czuje, jak się przewietrzę. Tak to też mi się nie chce, ani jeść, ani coś robić konkretnego, byle te ostatnie dni zleciały. Już niecałe trzy tygodnie do terminu.
Mi nawet po krótkim spacerze brzuch się strasznie spina…Aktualnie mąż z psem spaceruje w lesie a ja w aucie nasłuchuje ptaszków i gapie się na jezioro 😅 Takie mam „spacery”. Od rana boli mnie w lewej pachwinie na dodatek, chyba mały na jakiś nerw naciska 😣
Gotowa na poród? 😃
 
reklama
Chciałam się pochwalić, że mój Dawidek jest już ze mną. ❤️ Ma 52 cm wzrostu, waży 2800, dostał 10/10. Urodzony wg OM w 38+1, wg usg 38+4. 🙂 W czwartek przyjęli mnie do szpitala na indukcję porodu, w piątek o 10.15 podali leki, o 21.35 odeszły wody, a dzisiaj o 1.05 Dawidek był już na świecie. ❤️ Poród siłami natury, niestety bez znieczulenia, bo położna mnie zrobiła w konia z wielkością rozwarcia i potem już było za późno... 😟 Bolało strasznie, ale ważne, że się wszystko dobrze skończyło. 🙂
Gratulacje ❤️ dużo zdrówka dla was!
 
U mnie to samo. Sypiam tragicznie. Podobnie jak Ty wstaje 2,3 razy a jak obudzę się ok 5 to już koniec... Przewalam się do 7-8 😩 potem uda mi się zasnąć i wstaje nieprzytomna o 11🤦potem w dzień muszę po prostu się położyć bo nie mogę funkcjonować. I tak codziennie....
Ja też mam problemy ze spaniem ale nie kładę się w dzień bo wtedy już robi się błędne koło. Przemęczę się w dzień i nawet staram się kłaść koło 23-24 albo nawet później i w 80% przesypiam cała noc (oczywiście przerwy na siku). A i jeszcze dobrym rozwiązaniem jest wypicie melisy na wieczór bardzo polecam. Kawa tylko rano, herbata czarna bardzo rzadko w ciągu dnia, wieczorem tylko takie ziołowe.
 
Ja mam już 13 na plusie 🙈🙈
A myślisz że coś może pomóc z tym zatrzymywaniem wody ? Bo ja też jak balon.
Ja jestem na siebie zła że nie pilnowałam diety tak jak powinnam ale czasu nie cofnę.
Tez mam około 13 na plus ale wyglądam nie najgorzej 😅 co do trzymania wody to może zapytaj u lekarza czy możesz cos wziąć. Ja miałam problemy z pęcherzem i biorę 2 razy dziennie femisept uro i to pomaga też na zbieranie wody. Tam są same wyciągi roślinne.
 
Mi nawet po krótkim spacerze brzuch się strasznie spina…Aktualnie mąż z psem spaceruje w lesie a ja w aucie nasłuchuje ptaszków i gapie się na jezioro 😅 Takie mam „spacery”. Od rana boli mnie w lewej pachwinie na dodatek, chyba mały na jakiś nerw naciska 😣
Gotowa na poród? 😃
Gotowa? Nieee... jeszcze chcę zrobić jakieś zapasy jedzenia na połóg, trochę się jeszcze rozluźnić, poćwiczyć. Ale trochę mi się nie chce. Czuję, że mała jeszcze trochę posiedzi. Zaczęłam pić herbatę z liści malin i łykać wiesiołek. Jak będę gotowa, to będziemy z mężem wywoływać 😃
 
Witajcie, czy u was tez obwod klatki piersiowej w ciąży się sporo zwiększył???
Czy po porodzie wraca do rozmiaru sprzed ciąży.?? moje plecy są 2 razy większe....niż przed ciaza :( .obecnie 37tc
 
Witajcie, czy u was tez obwod klatki piersiowej w ciąży się sporo zwiększył???
Czy po porodzie wraca do rozmiaru sprzed ciąży.?? moje plecy są 2 razy większe....niż przed ciaza :( .obecnie 37tc
U mnie obwód w sumie nie ruszył, staniki od początku ciąży te same, piersi w sumie tylko są twardsze ale nie koniecznie większe. Nie wiem czy tak ma być? U mnie też leci 37
 
reklama
Witajcie, czy u was tez obwod klatki piersiowej w ciąży się sporo zwiększył???
Czy po porodzie wraca do rozm sprzed ciąży.?? moje plecy są 2 razy większe....niż przed ciaza :( .obecnie 37tc
U mnie obwód w sumie nie ruszył, staniki od początku ciąży te same, piersi w sumie tylko są twardsze ale nie koniecznie większe. Nie wiem czy tak ma być? U mnie też leci 37
Zazdroszczę. Ja przed ciaza nosiłam 75c teraz 80c.... chyba wszystko poszło mi w plecy
 
Do góry