reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Ja mam bardzo wrażliwe piersi , sutki to normalnie stoją 😁😁 boli brzuch jak na okres ale nie ciągle tylko takie momenty są . Ciągle chce jeść i mam różne zachcianki . Od kilku dni ciągle chce jeść McDonalda 😁😁
 
Cześć dziewczyny 😊gratulacje 😊 dołączam do was w bardzo zmieszanym nastroju.. dwie tłuste kreski na teście, lat 38 i wygląda na to ze wpadło dziecko nr3 .. 🙈 dzis wychodzi 4t5d.. i termin z aplikacji 17 grudzień... jak wasze nastroje ? Wszystkie planowałyście ciąże ?
 
Ja mam bardzo wrażliwe piersi , sutki to normalnie stoją 😁😁 boli brzuch jak na okres ale nie ciągle tylko takie momenty są . Ciągle chce jeść i mam różne zachcianki . Od kilku dni ciągle chce jeść McDonalda 😁😁
to mam tak samo 😉😉 trochę się boje bo nie planowałam tej ciąży ... zrzucałam kg na siłowni u nas biegając 😕 teraz na starcie mam około 80 i 180 wzrostu ... już na siebie patrzeć nie mogę a to dopiero początek 🙈 pocieszam się ze jak urodzę to zacznę w domu ćwiczyć jak po każdym maluszku
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie trochę od czapy ;) Prowadzicie ciążę prywatnie czy na NFZ? A może tu i tu dla bezpieczeństwa?
Bo ja mam niby ubezpieczenie prywatne z pracy (Enel-Med), ale do mojej ginki (do której chodziłam dłuższy czas ze względu na torbiele w jajnikach) nie ma w ogóle terminów do końca maja :/ niby mogę iść do innego gina w ich sieci, ale wiem, że lekarze nie lubią, jak się tak skacze między nimi (kiedyś ochrzan zgarnęłam od jednego). Na USG też zawsze 100 lat tam czekałam na termin. Więc nie wiem czy nie iść na NFZ albo prywatnie gdzie indziej za pieniądz własny (w sensie nie z firmowego Enel-medu). Poradźcie pls :hmm:
 
Cześć dziewczyny 😊gratulacje 😊 dołączam do was w bardzo zmieszanym nastroju.. dwie tłuste kreski na teście, lat 38 i wygląda na to ze wpadło dziecko nr3 .. 🙈 dzis wychodzi 4t5d.. i termin z aplikacji 17 grudzień... jak wasze nastroje ? Wszystkie planowałyście ciąże ?
U mnie podobnie. Dzidzius był w planach ale gdzieś za rok. To też moj 3 maluszek.
 
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie trochę od czapy ;) Prowadzicie ciążę prywatnie czy na NFZ? A może tu i tu dla bezpieczeństwa?
Bo ja mam niby ubezpieczenie prywatne z pracy (Enel-Med), ale do mojej ginki (do której chodziłam dłuższy czas ze względu na torbiele w jajnikach) nie ma w ogóle terminów do końca maja :/ niby mogę iść do innego gina w ich sieci, ale wiem, że lekarze nie lubią, jak się tak skacze między nimi (kiedyś ochrzan zgarnęłam od jednego). Na USG też zawsze 100 lat tam czekałam na termin. Więc nie wiem czy nie iść na NFZ albo prywatnie gdzie indziej za pieniądz własny (w sensie nie z firmowego Enel-medu). Poradźcie pls :hmm:
Ja prowadzę prywatnie. U tego samego lekarza co poprzednie ciążę. On jest też ordynatorem w szpitalu gdzie będę Rodzic. Mimo że mam lux med czy mogła bym na NFZ to wybieram prywatnie.
 
Kobitki, mam trochę mętlik w głowie. Jeden lekarz kazał brać Duphaston 10mg 3x1 a drugi luteinę 50mg 2x2

jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma lekami i który Wy bierzecie?
Ja biorę duphaston 3x1 i luteinę dopochwowo 2x1. Jest to na wzrost progesteronu który jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Im więcej tym lepiej.
 
reklama
Ja prowadzę prywatnie. U tego samego lekarza co poprzednie ciążę. On jest też ordynatorem w szpitalu gdzie będę Rodzic. Mimo że mam lux med czy mogła bym na NFZ to wybieram prywatnie.
Dzięki za odpowiedź! Widzę, że też jesteś z Wawy, to pewnie będziesz znała szpital - ja się zasadzam na św. Zofię i też właśnie chyba pójdę prywatnie na prowadzenie do któregoś gina stamtąd. To moja pierwsza ciąża i trochę nie ogarniam jeszcze co i jak funkcjonuje, ale czytałam, że jak się chce mieć pewniejszy poród w Zofii, to właśnie najlepiej to zrobić w tej sposób.
 
Do góry