reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Pytanie, czy któraś z Was zmaga się z zespołem jelita drażliwego?
A jak to się objawia u Ciebie? Masz to jakoś stwierdzone? Mi sie wydaje, że też mam, albo sobie wmawiam. Ja robiłam badania genetyczne na celiakie i wyszło mi, że nie powinnam jeść glutenu :(
 
A jak to się objawia u Ciebie? Masz to jakoś stwierdzone? Mi sie wydaje, że też mam, albo sobie wmawiam. Ja robiłam badania genetyczne na celiakie i wyszło mi, że nie powinnam jeść glutenu :(
Bardziej stwierdzam po tym, że moja mama to ma, ja raczej do tej pory rzadko miałam problem, bardziej w sytuacjach stresowych (egzaminy itp.), ale w tej ciąży od jakichś 2 tygodni do wczoraj walczyłam z zaparciami, a dzisiaj z biegunką, nie taką typową, takie półpłynne stolce, wczoraj też miałam takie skurczowe bóle jelit. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie, jak dalej się będą utrzymywać takie objawy, to pójdę do lekarza.
 
Uff byłam i wszystko ok :) serducho bije, z usg 7+2, mam się nie stresować, objawy mogły już mi minąć :) mówi, ze wszystko już będzie dobrze bo to już duże dziecko, ma 1,14 cm :D kamień z serca, teraz muszę wyluzować :)
Czekałam na wieści od ciebie, cieszę się ogromnie[emoji8] i od teraz nic już sobie nie wmawiaj, nie stresuj się niepotrzebnie i przede wszystkim bądź dobrej myśli!!!![emoji6]
 
Ja też po wizycie, według USG 8t0d, pięknie już widać małego człowieka 😍 wszystko ok, badania krwi wyszły super, nie ma żadnych krwiakow, więc odetchnelam z ulgą :) a co do brzucha ciążowego... Ja w drugiej ciąży miałam wielki brzuch już chyba w 7 tygodniu, byłam załamana, a po pierwszym trymestrze okazało się że to przez wzdęcia/hormony i znowu zrobił się plaski i tak typowo ciążowy, zaczął rosnąć dopiero pod koniec 4 miesiąca :)
 
Uff byłam i wszystko ok :) serducho bije, z usg 7+2, mam się nie stresować, objawy mogły już mi minąć :) mówi, ze wszystko już będzie dobrze bo to już duże dziecko, ma 1,14 cm :D kamień z serca, teraz muszę wyluzować :)
Czekałam na tą wiadomość 😄 super, ze wszystko dobrze i jesteś spokojniejsza ♥️
Bardziej stwierdzam po tym, że moja mama to ma, ja raczej do tej pory rzadko miałam problem, bardziej w sytuacjach stresowych (egzaminy itp.), ale w tej ciąży od jakichś 2 tygodni do wczoraj walczyłam z zaparciami, a dzisiaj z biegunką, nie taką typową, takie półpłynne stolce, wczoraj też miałam takie skurczowe bóle jelit. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie, jak dalej się będą utrzymywać takie objawy, to pójdę do lekarza.
Jak pojawiły się w ciąży takie dolegliwości to może bardziej przez szalejące hormony
 
Dzisiaj dostałam wyniki pierwszych badań, prawie wszystko jest ok, ale niektóre wyniki z krwi wskazują na anemię, chyba będę musiała brać dodatkowo żelazo, ale wizyta już we wtorek więc pewnie dowiem się więcej od lekarza :) Cieszę się, że wyniki glukozy są dobre bo już się nastawiałam na picie tego świństwa 😀
ja mam anemię i biore żelazo , a za dwa tyg robię kontrolnie badanie znów . Dobrze ze glukozę masz dobra :)
 
zrobiła mi wczoraj USG i przez brzuch i transwaginalne. Dzisiaj w końcu pierwszy raz idę do super lekarki prywatnie, ale dopiero na 21.20, więc jeszcze długie godziny przede mną. A czemu nie powinno się robić bety po 6 tyg. - napiszesz proszę coś więcej? Nie słyszałam o tym.
Chodziło pewnie o to, że w 6 tyg gdy już potwierdzony jest zarodek albo chociaż pęcherzyk w macicy to rozwój ciąży oceniany jest przede wszystkim na postawie usg. Jednak w takich przypadkach jak Twój często lekarze proszą o wykonanie bety żeby sprawdzić na jakim poziomie ona teraz jest.
Musisz być silna kochana, przede wszystkim się nie denerwuj, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu 🥺
 
reklama
Babki powiedzcie mi czy macie jakieś zachcianki :D
Ja robię tour po sklepie i tam gdzie nie mam odruchu wymiotnego to wkładam do koszyka i jak do tej pory to bułki, Almette, pomidory malinowe, dorsz i słodycze 😅

Pierwsze przeczucie mówiło mi ze to będzie chłopak, ale jestem ciekawa bo cały czas mnie mdli i wymiotuje.
Jak to było w waszych poprzednich ciążach? Sprawdzało się to ze słodkie na dziewuche a słone na chłopaka? I czy wymioty tez są jakoś uzależnione od płci? Co o tym myślicie? 😅😁
Pierwsza ciąża z corka, zero mdłości, ciągnęło mnie do słonego :p
 
Do góry