reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡
dzwon do ginekolog
 
Cześć dziewczyny :) u mnie piękna pogoda, wczoraj zaliczylismy wycieczkę do Zoo, dzieciaki dzielnie dały radę. Teraz starsza w przedszkolu, a młodszy odsypia, a ja popijam herbatę z cytryną :) my planujemy powiedzieć córce 02.06 po wizycie. Gdybym powiedziała jej teraz, wiedzieliby sąsiedzi, pani w przedszkolu i pan budowlaniec, który dwie ulice dalej remontuje jakiś dom 😂 także chcemy poczekac do tego 12 tygodnia i wtedy powiedzieć już wszystkim. Powiem Wam, że coraz bardziej wydaje mi się, że to będzie dziewczynka :)
 
A mnie martwi to, że fizycznie za dobrze się czuje. Wcale nie zasypiam na siedząco, nie mam mdłości, piersi nie bolą cały czas. Wczoraj poszłam spać o 22:30, a dziś rano pęcherz obudził mnie po 5. Oczywiście dalej spałam potem, ale piersi nie bolały jak wstawiłam. Mąż mi mówi, że tyle razy było źle, że on wierzy, że teraz w końcu będzie dobrze. A mnie takie gadanie dobija. Bo ja miałam na początku przeczucie, że będzie dobrze, ale teraz to już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
A mnie martwi to, że fizycznie za dobrze się czuje. Wcale nie zasypiam na siedząco, nie mam mdłości, piersi nie bolą cały czas. Wczoraj poszłam spać o 22:30, a dziś rano pęcherz obudził mnie po 5. Oczywiście dalej spałam potem, ale piersi nie bolały jak wstawiłam. Mąż mi mówi, że tyle razy było źle, że on wierzy, że teraz w końcu będzie dobrze. A mnie takie gadanie dobija. Bo ja miałam na początku przeczucie, że będzie dobrze, ale teraz to już nie wiem.
Nie nakręcał się, myśl pozytywnie...będzie dobrze😍
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡

Powinni dac odpis recepty tylko tam zaznaczyc ze jedno opakowanie wydano raz juz tak mialam
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡

Mi lekarz jak wystawia receptę na zastrzyki to patrzy i mówi w jakiej aptece maja je 😉 czasem to jest nawet 30 km
 
reklama
Powinni dac odpis recepty tylko tam zaznaczyc ze jedno opakowanie wydano raz juz tak mialam
Jedną e-recepte można realizować tylko w jednej aptece, odpisów recept już nie ma. Co do sytuacji trochę niefajne podejście apteki, powinni od razu sprawdzić dostępność leku w hurtowniach, zanim wydali jedno opakowanie, a nawet jak nie sprawdzili to przynajmniej przeprosić i jakoś pomóc pacjentce z nową receptą. Ewentualnie można jeszcze na tą receptę wziąć neoparin (to ten sam lek, inny producent), tylko pacjenci często narzekają na tępe igły, a przez to większe siniaki...
 
Do góry