reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

zazdroszczę!!! Ja mam same tshirty białe i czarne i jeansy. Teraz nie mam nic bo jeansy ciasne i dupa. Nie mam nawet jednej sukienki bo zawsze myślałam że jestem za gruba
A bo ja wiem xD codziennie dylemat co założyć i akcje typu „nie mam co założyć!!!!” xD to są prawdziwe dramaty xD
 
reklama
Ja mam parę rzeczy po wcześniejszych ciążach, które cudem się uchowały i nie wylądowały w koszu z resztą dziecięcych rzeczy :p zamierzam dokupić jakieś spodenki na lato i jeansy na vinted i myślę, że wystarczy ;) powiem szczerze, że dla mnie wyzwaniem nie są ciuchy ciążowe, ale takie na pierwsze tygodnie po porodzie, bo wtedy ciążowe już za duże, a normalne za małe, a szkoda kupować nowych tylko na chwilę i tak trzeba jakos przewegetowac do osiągnięcia wagi sprzed ciąży 😂 co do badan, jeśli w normalnym USG wyjdą jakieś nieprawidłowości, to będą drążyć temat, jeśli nie, to poprzestanę na tym.
 
Dobrze że nie mam problemu w pracy chodze w leginsach i koszulce a po pracy jeansy i koszulka 😁 gorzej bedzie potem w lato.

Ja robie pappe i usg. Zobaczymy co sie bedzie dzialo to bedziemy potem myslec.
 
Dokładnie ciężko podjąć decyzję... Ja mam tyle szczęścia że już to przeszłam i jakieś przeciwciała mam... Za tydzień mam wizytę i zapytam mojego lekarza co o tym myśli 🙂
ja mieszkam w Holandii i właśnie ostatnio dostałam od położnej informacje na ten temat. Ale całego nie czytałam tylko kawałek. Może dzisiaj przeczytam całość.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 51
Jestem tu trochę na nielegalu, ale moja oficjalna data to 30.11 i czuje się bliżej Waszych terminow, niż listopadowych :D

Wybiegnę trochę w przyszłość i powiem Wam, ze ja miałam mieć prenatalne dziś, bo moj lekarz upierał się na liczeniu ciazy z OM i wg niego dziś mam dokładnie 12w.
Realnie okazało się, ze to max 11w2d, wiec prenatalne się nie odbyły (płód 40mm, minimum to 45mm), więc pojechałam trochę na darmo, a do tego nie ma wyników mojego NIFTY, które zostało pobrane w 10w, wiec teraz w gruncie rzeczy za wcześnie i czekamy, az wróci pusty wynik :D Mam nadzieje, ze to jest jakoś ubezpieczone i nie zapłacę za to dwa razy.
Witamy 😊
Dałaś mi trochę do myślenia. Mnie na usg genetyczne lekarz zapisał jak będę 11w4d wg apki, ale i wg om. Bo później go nie będzie, niby czytałam, że od 11w1d można już wykonać ale właśnie ważna jest wielkość płodu. Teraz zaczęłam się martwić czy maleństwo urośnie wystarczająco dużo ehh... ☹️
 
reklama
Witamy 😊
Dałaś mi trochę do myślenia. Mnie na usg genetyczne lekarz zapisał jak będę 11w4d wg apki, ale i wg om. Bo później go nie będzie, niby czytałam, że od 11w1d można już wykonać ale właśnie ważna jest wielkość płodu. Teraz zaczęłam się martwić czy maleństwo urośnie wystarczająco dużo ehh... ☹️
Ja nawet nie wiedzialam, że biorą pod uwage wielkość plodu 🤔 ja mam z OM na 12t3d. We wcześniejszej ciąży mialam w 12t5d. Mi ogólnie sie termin porodu z om sprawdził w 100%. 11t4d to rzeczywiście szybko. Moze uda sie przecisnąć chociaz o tydzien?
 
Do góry