reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Nie lepiej zrobić pappa , a jeżeli coś wyjdzie może nifty? Amnio jednak to chyba ostateczność 🙄 trochę bym się bała. A wiek masz nienajgorszy , znam kobiety co w 41 i 42 urodziły zdrowe dzieci.
Wiem, że jest ryzyko, ale mam temat przwmyslany i jestem zdecydowana. Nie chcę się przez kolejne miesiące denerwować.
 
Mi tedt Pappa wyszedł bardzo źle. Lekarz powiedział, że będę musiała zrobić amniopunkcje, a ja tak bardzo się jej boję.
No wlasnie pappa taka jest. Moja siostra miala ryzyko ZD 1:26 i skierowanie na amniopunkcje. Dodam, że usg wyszlo dobrze. Nie zrobiła, pojechała do dobrego lekarza, kardiologa i wszystko było dobrze. Teraz dzieciak ma 2 lata 😊.
Mi pappa wyszla ok, usg też. Ale w 19tc pojawily sie torbiele na mozgu dziecka. Wszystko dobrze, 'tylko' torbiele byly i to nie małe. Lekarz podejrzewał zespół Edwardsa i zalecil amniopunkcje. Nie zrobiłam, przeplakalam 2 tygodnie. Na nast usg torbiele zaczely sie zmniejszać, reszta usg dalej byla dobra. I tak teraz jest moj syn, też ma 2 lata. Wszystko bylo dobrze do 7 tygodnia zycia, kiedy wyszla choroba genetyczna.
Test pappa moim zdaniem musi byc razem z usg. Lekarka mi mowila, że to jest tak czuly test ze wszyskie czynniki potrafią na niego wpłynąć, nawet glupie przeziębienie.
 
Tak miałam usg i test Pappa. Ryzyko ZD 1:50. Pytałam lekarza o badania nieinwazyjne, a on na to, że oni nie ufają tym badaniom. Jutro idę do mojego ginekologa, ciekawe co on mi powie.
 
reklama
Tak miałam usg i test Pappa. Ryzyko ZD 1:50. Pytałam lekarza o badania nieinwazyjne, a on na to, że oni nie ufają tym badaniom. Jutro idę do mojego ginekologa, ciekawe co on mi powie.
A usg jak wyszlo? Jaka przezierność karkowa? Kość nosowa widoczna? Praca serca dobra?
 
Do góry