reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Oj, to bardzo zależy. I sn i cc są obarczone ryzykiem jak to porody. I bez znaczenia czy cc zaplanowane czy nie. Powikłania są i przy jednym i przy drugim. Co do bólu to o planowanych cesarkach na żywca, bo anestezjolog źle znieczulił czy lekarz za szybko zaczął to tak samo na pęczki słyszałam 🤷‍♀️
dokładnie tak . Pamiętajcie , że zazwyczaj kobiety sądzą szpitale w momencie kiedy za późno zrobią cięcie lub go nie zrobią. Dawniej dużo czytałam wypowiedzi Profesora Dębskiego i z tego co pamiętam to jednak cięcie na często mniej komplikacji , głównie dla dziecka ;) a to np dla mnie jest mega ważne. Ja miałam cięcie , doszłam do siebie szybko i życzę sobie takiego drugiego cięcia bo nie mam żadnej traumy . Mobilizację blizny robiłam , wszystko spoko 👍 no a przede wszystkim dzidzia cała i zdrowa
 
reklama
już pierdziele te okna , niech mi chłop umyje , choć on nastawił se budzik na 13 żeby wstać i umyć mi je a jak zobaczy że zrobiłam w dużym to mogę dostać opierdziel 🤭🙈🤣
Pierdziel, pierdziel, nie ma co się narażać. 😉
Ja poprosiłam chłopa o umycie okien przed Wielkanocą. Umył dwa, reszta wciąż czeka, chociaż powiedział, że zrobi.
Podobno jak facet mówi, że coś zrobi, to znaczy że zrobi i nie trzeba mu o tym przypominać co pół roku 😂😂😂
A wiesz co...umyłam w dużym pokoju okno i za chwilę mi deszcz pokropił i teraz zaczęło świecić słońce ...🙄 Czy to nie złosliwosc pogody ..🙈
A to to tak działa. Jak jest susza to nie trzeba się modlić o deszcz; wystarczy, że kobieta okna umyje 😅
 
A cesarka ile trwa??
No to ja w razie wu mam plan, że idę do psychiatry, który mi wypisze właśnie tokofobie i wtedy będę musiała mieć cesarkę. Mój lekarz sam mi to zaproponował jak mu powiedziałam, że się boję i że wtedy tak najlepiej, bo jak się tak boję urodzić naturalnie to nie urodzę i wtedy najlepiej mieć takie zaświadczenie, żeby mieć cesarkę
W teorii kochana, w teorii...wiele szpitali kwestionuje takie zaświadczenia...
 
A to jaki jest markowy model? :) Chętnie wysłucham relacji, bo to naprawdę ciekawa sprawa
Nie wiem, jak w Polsce, tutaj najpopularniejsze są chyba Hobot, bo ciągle mi się przewija ta nazwa. Najlepiej poczytaj sobie najpierw rankingi, to będziesz miała ogląd sytuacji, np tutaj Link do: Robot do Mycia Okien Opinie, Ranking 2022 | Zobacz TOP 7!
Mnie to kusi, ale z drugiej strony się waham, bo wydają się dość głośne i powolne, niezbyt uśmiecha mi się siedzieć w hałasie jak przy włączonym odkurzaczu przez tyle czasu (ok 15 minut/okno). No ale jeszcze czytam i sprawdzam w wolnych chwilach :) Jestem wielką fanką wszystkiego, co pomaga mi mniej sprzątać 😁
Aha, i po rankingach polecam też poszukać recenzji od normalnych ludzi tych konkretnych modeli na Youtube, bo to często weryfikuje trochę wyobrażenia :)
 
ja miałam przy CC w kręgosłup. Najgorzej wspominam cewnik. Kurw* ! Jak to piekło. Założyli mi go 2h przed CC. Jak miałam następny zabieg to powiedziałam że mają założyć po znieczuleniu albo 5 min. Przed nim bo tej męki nie przeżyłabym. Co do znieczulenia, czułam jak mi skaczą po brzuchu i na wymioty mnie brało ale szybko coś podali i było ok. Ja pełnej narkozy się boje bo boje się że się nie obudzę. I po narkozie beltalam na czarno cały dzień.
Boże kochana, ale ty się nastresujesz. Pytałaś dlaczego te krwiaki się tworza?

No tak.... Ten cewnik 🙈 tego nie przemyślałam jeszcze

No cesarka to tak jakoś do godzinki jak taka bez komplikacji z tego co słyszałam i czytałam. Pewnie zależy od zespołu lekarzy, ale tu już więcej tej narkozy jest podawane. Mi to samo lekarka mówiła by to zaświadczenie o tokofobii mieć, u mnie to akurat prawda, bo martwię się rodzeniem odkąd tylko postanowiłam mieć dziecko i od początku, nie będąc jeszcze w ciąży trułam o tym lekarce. Ale jak gdzieś przeczytałam, że czasem szpitale podważają ten dokument to mnie zmroziło. Ja w ogóle nie chcę nawet poczuć akcji porodowej. Ja bym chciała być umówiona odpowiednio wcześniej, przygotowana zjawić się w szpitalu i tmreszte jakoś przeżyję.

O, to myślałam że szybciej to trwa 🙈 muszę się jeszcxe bardziej poedukowac zanim podejmę decyzję 🙈
Jak mogą podważyć? 😱 Powaliło ich czy co....

Nie potrafią odpowiedzieć właśnie, ale osiwieje z tego na pewno. Tak bardzo bym chciała, żeby już wszystko było Ok….

Kochana współczuję bardzo tego stresu :( mam nadzieję, że więcej już nie będziesz miała takich niespodzianek i od teraz będzie już tylko spokojnie! ❤️ Trzymam mocno kciuki! Najważniejsze, że z dzidzia jest wszystko okej ❤️

Przepraszam, ale moim zdaniem taką decyzję powinien podjąć lekarz 🤷‍♀️ wiadomo że nie pierwszy lepszy, ale zaufany i ja bym się zdała na to, co powie. 🤷‍♀️

Oczywiście, lekarz podejmie decyzję jeżeli będą jakieś wskazania lub przeciwskazania do któregoś porodu. Z tym absolutnie nie będę się kłócić. Inaczej to jaką on decyzję za mnie może podjąć? Mój lekarz powiedział, że nie będzie mnie namawiał do SN, bo różne rzeczy nieprzewidziane mogą się stać przy porodzie i do kogo wtedy ja będę miała pretensje? Oczywiście, że do niego. Lekarz/położna mogą mi powiedzieć jak wygląda poród taki, jak taki, jakie są komplikacje przy takim i przy takim itd, ale to ja podejmuje ostateczna decyzję (oczywiście, gdy wszystko jest ok i nie ma żadnych przeciwskazań)

Ja absolutnie odwrotnie. Pierwsze co to będę dzwonić na IP i pytać czy jest anestezjolog do znieczulenia 🙈🙈🙈

Podejrzewam, że mi się może wszystko jeszcze pozmieniać milion razy 🙈 teraz mam podjęta taka decyzję, a za miesiąc zmienię zdanie 🤣🙈 ale daje sobie do tego absolutne prawo 😁
 
Skąd kupiłaś strój kąpielowy? Szukam od jakiegoś czasu czegoś sensownego i nie mogę znaleźć :( biust w ciąży skoczył do rozmiaru e, więc potrzebuje jakiegoś z dobrym podtrzymaniem. Polecisz jakieś sklepy?
Kupiłam klasyczny dwuczęściowy kostium w Reserved. Jestem fanką minimalizmu i majtek z wysokim stanem i mówiąc szczerze, bez ciąży kupiłabym ten sam model 😅 Mam bardzo podobny kostium od Kornelii Rataj, ale raczej się już w niego nie zmieszczę 😆 tutaj stanik wzięłam w rozmiarze większym niż majtki.
Widzę, że mają jeszcze kilka modeli ciążowych.
 

Załączniki

  • 5BD820A1-4F2E-445E-A985-17BEBBFE85AB.jpeg
    5BD820A1-4F2E-445E-A985-17BEBBFE85AB.jpeg
    104,4 KB · Wyświetleń: 61
Nie wiem, jak w Polsce, tutaj najpopularniejsze są chyba Hobot, bo ciągle mi się przewija ta nazwa. Najlepiej poczytaj sobie najpierw rankingi, to będziesz miała ogląd sytuacji, np tutaj Link do: Robot do Mycia Okien Opinie, Ranking 2022 | Zobacz TOP 7!
Mnie to kusi, ale z drugiej strony się waham, bo wydają się dość głośne i powolne, niezbyt uśmiecha mi się siedzieć w hałasie jak przy włączonym odkurzaczu przez tyle czasu (ok 15 minut/okno). No ale jeszcze czytam i sprawdzam w wolnych chwilach :) Jestem wielką fanką wszystkiego, co pomaga mi mniej sprzątać 😁
Aha, i po rankingach polecam też poszukać recenzji od normalnych ludzi tych konkretnych modeli na Youtube, bo to często weryfikuje trochę wyobrażenia :)
Ten Hobot ma linkę zabezpieczającą 😅 to by się może nie roztrzaskał jednak heh
 
reklama
Ja jestem po Cc i byłam bardzo zadowolona, wstałam kilka h po i mialam ciagle synka przy sobie, próbowałam rodzić sn i dla mnie to była masakra. Tętno dziecko zaczęło spadać, zaczęło mu się robić przedglowie, musieli robić szybko cesarke, rodzilamw każdej możliwej pozycji, aż się na koniec slizgalam na swoich wodach plodowych. Mam nadzieję, że tym razem Będzie od razu, będę próbować dostać zaświadczenie od okulisty bo po partych poszły mi trochę oczy🙁

I takiej właśnie sytuacji boję się najbardziej

W teorii kochana, w teorii...wiele szpitali kwestionuje takie zaświadczenia...

To mnie teraz zszokowalyscie... Jak lekarz może zakwestionować zaświadczenie innego lekarza? To po cholere są takie zaświadczenia jak i tak robią co chcą 😳
 
Do góry