reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Cześć Dziewczyny 😊
Właśnie szykuje się na badania 🙈 tak mi się nie chce 😅 ginekolog mówił abym poszla wykonać badania tydzień przed wizytą a wizytę mam za tydzień w piątek...z tym że jutro to nie dam rady pójść na pobranie krwi bo mam milion innych spraw do załatwienia 200 km od domu czy jak dziś pójdę to będzie również dobrze? 🙈
 
Czy są tu dziewczyny które chorują na depresje? I które w trakcie poprzednich porodów odczuły jej silne działanie? Ja cierpię na depresje lękową i stany lękowe. Myślałam o cc aby w trakcie naturala nic nie „odwalić” ale ciagle mi chodzi po głowie to ze mogłabym szybciej stanąć na nogi. I chciałabym sie na niego zdecydować. Ale znam siebie i swoją chorobę i wiem ze mogę wpaść w taka paranoje ze nie będę w stanie nic zrobić a lekarze potraktują z góry moja chorobę, będą komentarze: „załatwiła se papier”, „niech teraz nie udaje tylko prze” i co wtedy? Macie jakieś doświadczenie?
Jeżeli leczysz się, chodzisz na terapię i masz historię leczenia dłuższa niż jedną wizytę, to zazwyczaj traktuje się takie pacjentki poważnie. Możesz próbować porozmawiać z swoją terapeutą /lekarzem / położną z edukacji. Ewentualnie możesz spróbować błękitnego porodu - to kurs hipnoporodu, bardzo uczy rozluźniania ciała, ja się nad nim zastanawiam. Dziewczyna bardzo go polecają.

Możesz też poszukać szpitala, który robi wcześniej kwalifikacje i porozmawiać jak oni to widzą. A prawda jest taka, że do terminu to jeszcze tyle czasu, że sama zadecydujesz...
 
no u mnie też przed 22 🤣

Będzie ciężka noc ...jeszcze syn ma kaszel ale to taki że ciągle kaszle 🥴 nie idzie mu uspokoić go ( to astmatyk) masakra niedosc że się przezarlam to jeszcze młody chory 😭
Ojej u mnie corka tez astma.i aktualnie duszacy kaszel. U niej rozjwija sie wszysko w jeden dzien wtorek byla.w przedszkolu a wieczorem juz taki kaszel i dusznosci ze hej.
 
Cześć Dziewczyny 😊
Właśnie szykuje się na badania 🙈 tak mi się nie chce 😅 ginekolog mówił abym poszla wykonać badania tydzień przed wizytą a wizytę mam za tydzień w piątek...z tym że jutro to nie dam rady pójść na pobranie krwi bo mam milion innych spraw do załatwienia 200 km od domu czy jak dziś pójdę to będzie również dobrze? 🙈
spokojnie, możesz robi dzisiaj
 
@Cleo92 no to zastanów się dlaczego kwestionuje, skoro sama piszesz o załatwianiu po znajomości 🤣 serio, życzę Ci dobrego porodu 😘 i naprawdę nie mam zamiaru nikogo na nic nawracać 🤣 chciałam Ci tylko pokazać, co może zadziałać, a co nie 🤣🤣🤣
na spokojnie! :) najważniejsze mieć wyniki w ręce w dniu wizyty :D
 
reklama
ja też chodzę jak potłuczona. Dziś wyszłam do przedszkola po mała w kapciu i adidasie, ale na dole czekała męża siostra to mi zwróciła uwagę. Ja nie wiem czy to ciąża czy mgła pocovidowa 🤣
ależ cudowna kobieta. Ja moja bym przy okazji wypchała przez to okno🙄
Nie no żart, nie życzę jej źle ale dobrze że rzadko ja widzę.
oooo to ja już wolę te bóle porodowe, parcie i cała akcje niż ten cewnik, o zgrozo. Jakby mi ktoś kwas tam wlewał
i zadziałała ta kawa i ciastko? Bo ja mam takie spokojne że na nie nic nie działa. Ale mimo to lekarz fajnie pomierzył.
też tak mam. Kuźwa tak jakby skóra miała mi pęknąć a szwy się rozwalić. Chyba będę smarować już brzuch tym kremem z ziajki na rozstępy
mam takie samo myślenie jak ty. Na wiosnę i lato będę fit i w miarę ogarnięta, a maluch ja fajny. A zimę przezimujemy 😁 w domu
hahaha hahaha haha kisne 🤣🤣🤣🤣🤣 hahaha
ja całe życie w szlafroku chodzę 🤣
a to nikt mi nie mówił że mam chodzić wyprostowana, jeszcze mnie po plecach klepali a ja jeszcze bardziej się garbilam 🤣🤣🤣 zapamiętam twoja radę

To ja jestem z tych co boja się bardziej opcji znieczulenie-operacja, mam wrażenie, ze jest to na tyle poważna operacja, ze nie byłabym w stanie świadomie tego wybrac, chociaż poród sn tez przeraża ale jednak bardziej cięcie. Z reszta ja nie nawiąże szpitali i jak tylko tak wchodzę to mi słabo 😅 Aczkolwiek, nie mi oceniać co jest odpowiednie dla konkretnej osoby każdy ma jakies swoje problemy fizyczne/psychiczne. Ja się zdaje na moja intuicje, położna i lekarza i niech się dzieje 😙 Wybieram opcje w wodzie, bo mam taka możliwość. Ale wiadomo czasem nie zaplanujesz, moja siostra miała cały plan porodu naturalnego ale kiedy dotarła do szpitala okazało się, ze natychmiast musi miec cesarkę żeby ratować dziecko, po wszystkim powiedziała, ze jak przychodzi ta chwila to jest taka adrenalina, ze liczy sie tylko żeby dziecko już bylo całe i zdrowe. A wiec życzę nam wszystkich aby wyszło najlepiej jak jest to możliwe. Ja sobie mówię, ze przeżyłam już wszystkie najgorsze dni mojego życia, które wtedy wydawały mi sie nie do przejścia wiec dam rade i tym razem co by nie bylo, w nas kobietach jest największa siła✨(Przypomnijcie mi to jak będę panikować w drodze na porodówkę 😂💁🏼‍♀️)
Każda z nas musi to jakoś przeżyć. Naprawdę jeszcze nie wiem jak, staram się nie nakręcać, ale to niestety silniejsze. Póki co, to jak pisałam, nie mam objawów, waga poszła trochę w dół i nie wiem jak wytrzymam do wtorku, ale wtedy USG prenatalne i chwila prawdy. I strasznie mi się nie chce chodzić do pracy, już po tych prenatalnych jak będzie dobrze chcę w końcu powiedzieć w pracy i zakomunikować, że będę się chciała wycofywać niedługo.
 
Do góry