reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Dołączam z terminem 30grudnia,który i tak ma się zmienić ze względu na cukrzyce.To moja 3ciaza i 3cesarka ,jeśli dotrwam.Narazie okropne mdłości,wymioty itp.,jak w każdej z ciąż a w tej najgorzej.Wszystko jakoś takie leciało a tu nagle wyniki z papy,że wysokie prawdopodobieństwo dziecka z downem 1:127 ,a drugi lekarz nawet wyliczył 1:74.W szpitalu zalecili aminopunkcje,poza szpitalem Nifty pro.Na predce każą wyjąć ponad 2tys.i robić.Dopiero się zorientowałam czemu,bo kiedyś można było usunac ...a teraz nie,chodź o tak nie biorę pod uwagę takiej opcji.W środę zrobiłam ten nifty pro,krew leci do Hongkongu (dziwne trochę),noi teraz czekam aż zadzwonią z wynikiem.Jutro idę do lekarza,ciekawe co tam powiem.Wyniki USG prenatalnego super,tylko ta papa.
Hej, witaj :) Przykro mi, że masz takie przejścia w tej ciąży, mocne kciuki, żeby jednak okazało się, że wszystko jest dobrze. Przy Nifty Pro krew faktycznie leci do zbadania do Hong Kongu , bo stamtąd oryginalnie jest to badanie i inne laby nie mają na nie licencji (jakoś tak). A jeśli chodzi o Pappę, to USG jest bardziej wiarygodne, więc to jest pocieszające :) Czekaj spokojnie na wynik i postaraj się nie brać tego za bardzo do głowy.

Dziewczyny a czy któraś z was ma niedobór witaminy b? Jestem 16+5, robiłam morfologię i mam niedobór tej witaminy. Lekarz powiedział że to najprawdopodobniej przez to że nie jem mięsa (nie jestem wegetarianką, po prostu w ciąży jakoś mi nie smakuje i faktycznie przestałam jeść). Lekarz zalecił żeby jednak do mięsa wrócić, za miesiąc powtórzyć wyniki, narazie bez suplementacji.
Co najlepiej jeść, żeby niedobór szybko uzupełnić?
Ale której B? Podejrzewam, że B12? Najszybciej suplementami albo zastrzykami, w ciąży nie ma co ryzykować przedłużaniem niedoboru, a jedzeniem idzie to jednak wolniej. A najlepsze źródła oprócz mięsa to jajka i nabiał. Możesz też rozejrzeć się za wzbogaconymi produktami roślinnymi, jeśli od nabiału też Cię odrzuca.
 
reklama
Hey dziewczyny. Coś się spierdzieliło w apce bo jak wejdę na poprzednia stronę to mam posty z 22.06 😂 i jak coś to mogę coś pominąć bo nie widzę wszystkich :)
 
U mnie po pappie 1:712, czyli ,,średnie ryzyko'',,. Zastanawiamy się z mężem jak ten temat ugryźć, wszystkie parametry w normie tylko nr 2,5 czyli na granicy. 2 tysiące za NIFTY to dla nas bardzo dużo
No u nas też słabo bo wiadomo jak teraz jest ze wszystkim,a ja na wychowawczym od sierpnia 2021,wzięłam na kartę k.Jesli chodzi o Twój wynik i jeśli nie miałaś jakiegoś komentarza np.jak u mnie że wysokie ryzyko to bym nie robiła nifty ani nic.
 
Cześć mamusie!
Przyłączam się do Was, z terminem na 27 grudnia ☺️ Liczę na to, że forum będzie dla mnie źródłem dobrych i cennych rad (widzę tu dziewczyny, które będą rodzic po raz drugi czy trzeci) - dla mnie to pierwsza ciąża i wszystko jest tak nowe i nieznane 😀 niestety, nie mam koleżanek, które mają dzieci czy są w ciąży, więc jestem kompletnie zielona w temacie.
Na razie dzidzia rozwija się prawidłowo, jesteśmy po usg genetycznym, teście papp-a oraz badaniu NIFTY pro. Mamy pewność, że dołączy do nas dziewczynka 🥰

Też czujecie się o wiele lepiej w tym drugim trymestrze? Dla mnie, po 13 tygodniu, to przepaść - skończyło się wieczne niewyspanie i chroniczne zmęczenie.

Czy myślicie, że powodem do niepokoju jest to, że nie mam wybranego lekarza prowadzącego?
Do tej pory chodziłam do lekarza z Medicover, jednak nie jestem zadowolona z jego opieki. Raczej typ milczący, o wszystko musze się dowiadywać i prosić sama. Czy uważacie, że dobrym pomysłem jest pójście do lekarza prywatnie - i wybrać takiego, który pracuje w szpitalu państwowym, w którym chce rodzic?
Pytań też pod kątem „umówienia się” na CC? ☺️ Proszę o Wasze porady.

Może jest jakaś mama z Łodzi, która mogłaby polecić dobrego lekarza ze szpitala Madurowicza?

😚
 
Cześć mamusie!
Przyłączam się do Was, z terminem na 27 grudnia ☺️ Liczę na to, że forum będzie dla mnie źródłem dobrych i cennych rad (widzę tu dziewczyny, które będą rodzic po raz drugi czy trzeci) - dla mnie to pierwsza ciąża i wszystko jest tak nowe i nieznane 😀 niestety, nie mam koleżanek, które mają dzieci czy są w ciąży, więc jestem kompletnie zielona w temacie.
Na razie dzidzia rozwija się prawidłowo, jesteśmy po usg genetycznym, teście papp-a oraz badaniu NIFTY pro. Mamy pewność, że dołączy do nas dziewczynka 🥰

Też czujecie się o wiele lepiej w tym drugim trymestrze? Dla mnie, po 13 tygodniu, to przepaść - skończyło się wieczne niewyspanie i chroniczne zmęczenie.

Czy myślicie, że powodem do niepokoju jest to, że nie mam wybranego lekarza prowadzącego?
Do tej pory chodziłam do lekarza z Medicover, jednak nie jestem zadowolona z jego opieki. Raczej typ milczący, o wszystko musze się dowiadywać i prosić sama. Czy uważacie, że dobrym pomysłem jest pójście do lekarza prywatnie - i wybrać takiego, który pracuje w szpitalu państwowym, w którym chce rodzic?
Pytań też pod kątem „umówienia się” na CC? ☺️ Proszę o Wasze porady.

Może jest jakaś mama z Łodzi, która mogłaby polecić dobrego lekarza ze szpitala Madurowicza?

😚
Hej hej, witaj! :) Ten wątek trochę ucichł, bo sporo dziewczyn przeniosło się na inny, ale widzę, że zebrała się Was tu grupka nowych więc mam nadzieję, że będziecie dalej pisać ❤️ Super, że z malutką wszystko dobrze i pozytywnie zazdroszczę, że znacie już płeć! Ja dopiero za 2 tygodnie. Wydaje mi się, że będzie chłopiec, ale nie mam kompletnie nosa do takich rzeczy 🤷‍♀️

I tak, 2 trymestr rządzi! Chociaż drzemki dalej się mnie trzymają, ale energii o wiele więcej :)
Co do lekarza prowadzącego nie pomogę, bo siedzę za granicą i tu są troche inne standardy. To samo z CC, zamierzam rodzić SN.

Pozdrawiam i dużo zdrowia! :)
 
Cześć mamusie!
Przyłączam się do Was, z terminem na 27 grudnia ☺️ Liczę na to, że forum będzie dla mnie źródłem dobrych i cennych rad (widzę tu dziewczyny, które będą rodzic po raz drugi czy trzeci) - dla mnie to pierwsza ciąża i wszystko jest tak nowe i nieznane 😀 niestety, nie mam koleżanek, które mają dzieci czy są w ciąży, więc jestem kompletnie zielona w temacie.
Na razie dzidzia rozwija się prawidłowo, jesteśmy po usg genetycznym, teście papp-a oraz badaniu NIFTY pro. Mamy pewność, że dołączy do nas dziewczynka 🥰

Też czujecie się o wiele lepiej w tym drugim trymestrze? Dla mnie, po 13 tygodniu, to przepaść - skończyło się wieczne niewyspanie i chroniczne zmęczenie.

Czy myślicie, że powodem do niepokoju jest to, że nie mam wybranego lekarza prowadzącego?
Do tej pory chodziłam do lekarza z Medicover, jednak nie jestem zadowolona z jego opieki. Raczej typ milczący, o wszystko musze się dowiadywać i prosić sama. Czy uważacie, że dobrym pomysłem jest pójście do lekarza prywatnie - i wybrać takiego, który pracuje w szpitalu państwowym, w którym chce rodzic?
Pytań też pod kątem „umówienia się” na CC? ☺️ Proszę o Wasze porady.

Może jest jakaś mama z Łodzi, która mogłaby polecić dobrego lekarza ze szpitala Madurowicza?

😚
Hej masz termin jak ja No zawsze to lepiej jak masz lekarza prowadzącego dobrego przerabiałam to w pierwszej ciąży niby miała lekarza że szpitala i chodziłam prywatnie a nic nie miał do powiedzenia w szpitalu I w sumie się wypiął mam teraz ordynatora szpitala mam nadzieję że będzie dobrze bo jak jest potrzeba to mogę podjechać jak ma dyzur i zbada mnie z opini wynika że stara się być z przy porodach swoich pacjentek ale zobaczymy więc różnie to bywa ale będzie dobrze musimy być takiej myśli 😀😀😀😀😀pzdr
 
Dołączam z terminem 30grudnia,który i tak ma się zmienić ze względu na cukrzyce.To moja 3ciaza i 3cesarka ,jeśli dotrwam.Narazie okropne mdłości,wymioty itp.,jak w każdej z ciąż a w tej najgorzej.Wszystko jakoś takie leciało a tu nagle wyniki z papy,że wysokie prawdopodobieństwo dziecka z downem 1:127 ,a drugi lekarz nawet wyliczył 1:74.W szpitalu zalecili aminopunkcje,poza szpitalem Nifty pro.Na predce każą wyjąć ponad 2tys.i robić.Dopiero się zorientowałam czemu,bo kiedyś można było usunac ...a teraz nie,chodź o tak nie biorę pod uwagę takiej opcji.W środę zrobiłam ten nifty pro,krew leci do Hongkongu (dziwne trochę),noi teraz czekam aż zadzwonią z wynikiem.Jutro idę do lekarza,ciekawe co tam powiem.Wyniki USG prenatalnego super,tylko ta papa.

Hej, mam nadzieje, że z maluszkiem będzie wszystko dobrze, trzymam mocno kciuki. Ile musisz czekać na wyniki tego badania?
Cześć mamusie!
Przyłączam się do Was, z terminem na 27 grudnia ☺️ Liczę na to, że forum będzie dla mnie źródłem dobrych i cennych rad (widzę tu dziewczyny, które będą rodzic po raz drugi czy trzeci) - dla mnie to pierwsza ciąża i wszystko jest tak nowe i nieznane 😀 niestety, nie mam koleżanek, które mają dzieci czy są w ciąży, więc jestem kompletnie zielona w temacie.
Na razie dzidzia rozwija się prawidłowo, jesteśmy po usg genetycznym, teście papp-a oraz badaniu NIFTY pro. Mamy pewność, że dołączy do nas dziewczynka 🥰

Też czujecie się o wiele lepiej w tym drugim trymestrze? Dla mnie, po 13 tygodniu, to przepaść - skończyło się wieczne niewyspanie i chroniczne zmęczenie.

Czy myślicie, że powodem do niepokoju jest to, że nie mam wybranego lekarza prowadzącego?
Do tej pory chodziłam do lekarza z Medicover, jednak nie jestem zadowolona z jego opieki. Raczej typ milczący, o wszystko musze się dowiadywać i prosić sama. Czy uważacie, że dobrym pomysłem jest pójście do lekarza prywatnie - i wybrać takiego, który pracuje w szpitalu państwowym, w którym chce rodzic?
Pytań też pod kątem „umówienia się” na CC? ☺️ Proszę o Wasze porady.

Może jest jakaś mama z Łodzi, która mogłaby polecić dobrego lekarza ze szpitala Madurowicza?

😚

Witaj, strasznie zazdroszczę, że znacie już płeć 🥰 ja mam w przyszłym tygodniu wizytę i mam nadzieję, że uda się coś podejrzeć 🙃 ja bym na tym etapie jeszcze zmieniła lekarza, jeśli nie jesteś zadowolona. Ja moja lekarkę znalazłam na spotted mojego miasta, ktoś napisał post i dużo dziewczyn ją polecało i jestem. A prawdę zadowolona, może spróbuj poszukać w internecie, możesz wejść na stronę tego szpitala i sprawdzić po kolei wszystkie nazwiska na znanylekarz i poczytać opinie 🙂

Kurcze dziewczyny powiem Wam, że mam straszny problem z wypadającymi włosami. Zawsze miałam ale teraz to już masakra. A mówi się, że w ciąży to bujne piękne włosy 😐 Dostałam skierowanie na zbadanie poziomu żelaza i czegoś tam jeszcze i może coś wyjdzie. Na razie się jeszcze relaksuje do wtorku na wakacjach 😎 ale po powrocie muszę szybko poogarniać te badania po wizyta w czwartek.
 
reklama
Do góry